دیگر دوران عادی بودن در صنعت کشتیرانی و #سفرهای دریایی به پایان رسیده است . کشتی های #لوکس در دریاها #سفر می کنند و مسافرانی خوش حال را به مقصد می رسانند . می توان گفت امنیت مسافران به هنگام سفر تا حد زیادی تامین شده و دیگر می توان به دیگر مسائل در رابطه با سفرهای دریایی پرداخت . در چند سال اخیر شاهد طراحی های بسیار جالبی در کشتی های لوکس و تفریحی بوده ایم و هرکدام در جای خود زیبا و حیرت انگیز بودند . 

قصد داریم تا به اتفاق هم با یکی از زیباترین و خاص ترین کشتی های لوکس تفریحی آشنا شویم . نام این #کشتی Moonston یا سنگ ماه است . هنوز این کشتی در دست ساخت می باش و طراحی آن به پایان رسیده ولی به لطف طراحی 3 بعدی و پیشرفت ها در این زمینه می توان این کشتی و آینه ی آن را به خوبی دید که چگونه بر روی آب های اقیانوس ها سفر می کند . 

کشتی هایی لوکس و زیبا آینده ای درخشان را در این صنعت خواهند داشت . 

همراه کارناوال باشید تا با moomston بیشتر آشنا شویم .

کشتی تفریحی moonstone
کشتی تفریحی moonstone
کشتی تفریحی moonstone

Moonstone ، کشتی زیبا و جالب

تصور کنید به #اقیانوس خیره شده اید و ناگهان جسمی نورانی می بینید که در دور دست بر روی آب حرکت می کند . کمی که بیشتر نگاه می کنید متوجه می شوید که یک کشتی بزرگ است . شما به کشتی لوکس و تفریحی سنگ ماه نگاه می کنید . طراحی این کشتی به گونه ای است که بر روی بدنه ی آن 600 ال ای دی نصب شده و با توجه به بالا رفتن و پایین آمدن ماه و خورشید نور این چراغ ها تنظیم می شود . 

این کشتی توسط یک تیم هلندی طراحی شده است و یکی از زیبایی های این کشتی این است که در زیر نور خورشید آب اقیانوس ها را بر روی بدنه ی خود انعکاس می دهد و به هنگام شب جراغ هایی که بر روی بدنه ی این #کشتی نصب شده است نمایشی در رنگ هایی جذاب را به اجرا در می آورد . 

این کشتی 295 فوتی دارای استخر ، جکوزی ، سینما ، محل فرود هلیکوپتر و باشگاه ورزشی می باشد .

کسانی که مالک این کشتی خواهند شد افرادی ثروتمند خوواهند بود و سنگ ماه این قابلیت را به این افراد می دهد که در شب نیز بدرخشند و مشخص شود که این افراد چه مقدار ثروتمند هستند که توانسته اند چنین کشتی را خریداری کنند . 

کشتی تفریحی moonstone

طراحی این کشتی

این کشتی توسط یک تیم هلندی و شرکت OCEANCO طراحی شده است . این شرکت قصد داشته است تا یک کشتی لوکس و متفاوت را طراحی کند و بسازد . به همین علت با چند شرکت که در زمینه ی نورپردازی فعالیت می کنند به مذاکره نشسته و توانست تا طرح خود را با توجه به قابلیت های شرکت های مذکور به مرحله ی اجرا در بیاورد . 

این که کشتی بر روی بدنه ی خود از چراغ های ال ای دی استفاده کند ، نور و آب اقیانوس را نیز انعکاس دهد در نوع خود منحصر بفرد و بسیار جالب می باشد . می توان گفت این کشتی در نوع خود اولین است که به این تکنولوژی دست یافته .

دوربین هایی بر روی بدنه و عرشه ی این کشتی نصب شده است و می تواند تصویری از آسمان شب ، مناظر اطراف و آب اقیانوس ها را بر روی بدنه ی کشتی به نمایش در بیاورد . 

این چراغ ها مثلثی شکل هستند و می توانند به رنگ های گوناگونی در بیایند . 

کشتی تفریحی moonstone
کشتی تفریحی moonstone
کشتی تفریحی moonstone

ویژگی های این کشتی لوکس و زیبا

امسال ، 2016 طی یک مراسمی که در دوبی برگزار شد طرحی کلی از سنگ ماه به معرض نمایش در آمد . مشخص شد که این کشتی دارای باشگاه ورزشی ، جکوزی ، محوطه ی تماشای آسمان با دیدی 360 درجه می باشد .

سنگ ماه می تواند 12 مسافر را به همراه 29 خدمه ی کشتی را در خود جای دهد و همینطور یک هلی کوپتر و یک زیر دریایی کوچک را هم به همراه خود در طول سفر داشته باشد . 

مقدار سرمایه ای صرف ساخت و طراحی این کشتی خواهد شد مشخص نیست ولی مطمئنا بسیار گران قیمت می باشد . 

شرکت طراح می گوید به این دلیل نام کشتی را سنگ ماه گذاشته ایم چون مانند سنگی به همین نام مظهر انرژی است و نشانه ی پاکی و منحصر بفرد بودن نیز هست . 

این کشتی زیبا به هنگام سفر در اقیانوس ها و دریاها بسیار زیبا خواهد بود .

کشتی تفریحی moonstone

تفاوت این کشتی با دیگر کشتی ها

یکی از اساسی ترین تفاوت های این کشتی با دیگر کشتی ها در بدنه ی آن است . چراغ های ال ای دی در کنار طراحی بدنه ی خاص باعث شده تا سنگ ماه بسیار منحصر بفرد باشد . این که این کشتی می تواند انعکاسی از دنیای اطراف خود را نشان دهد جالب و قابل تحسین می باشد . 

به گفته ی شرکت طراح بدنه ای کشتی از چند لایه مختلف ساخته شده و می توان گفت مانند خود سنگ ماه است . 

در آینده ای نه چندان دور ما شاهد طراحی هایی این چنین زیبا و انقلابی بیشتری از سوی شرکت های مختلف خواهیم بود . 

کشتی تفریحی moonstone
کشتی تفریحی moonstone

آینده ی سفرهای دریایی

دیگر دوران حرکت کردن کشتی هایی ساده و سفید رنگ بر روی آب ها دارد به پایان می رسد ، همانطور که هواپیماها نیز دچار تغییرات زیادی در داخل و بیرون خواهند شد . امکانات بسیار متنوع و زیادی را در کشتی ها شاهد خواهیم بود که در کنار تکنولوژی ما را به دنیایی دیگر می برند . 

دنیایی که برای انسان ها به هنگام سفر راحتی و کیفیت را به ارمغان خواهند آورد . 

آینده هرچه باشد تغییرات زیادی را به خود خواهد دید .

کشتی تفریحی moonstone

ویدئویی از این کشتی

سخن کارناوال

نظر شما درباره ی این کشتی چیست ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید . 

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....