امروز قصد داریم با انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان (SATH) که به منزله پیشبرد مسافرت برای معلولان تاسیس شده، آشنا شویم. برای آسایش بیشتر معلولین و سفر کردن آن ها قوانینی نیز در برخی از کشورها وضع شده که مهمترین آن را به شما معرفی خواهیم کرد. با کارناوال همراه شوید.

حمایت از معلولین

قانون حمایت از معلولان

در سال های اخیر، صنعت گردشگری در ارائه خدمات به افراد معلول اقداماتی اساسی انجام داده است. یکی از اصلی ترینِ این اقدامات، تصویب و اجرای قانون حمایت از معلولان آمریکایی در سال 1990 میلادی می باشد که به تسریع روند حمایتی در کل جهان ختم گردید.

قانون حمایتی آمریکا 5 بخش اصلی دارد :

1) اشتغال

2) خدمات عمومی

3) اقامتگاه های عمومی

4) خدمات ارئه شده از طرف نهادهای خصوصی

5) ارتباطات و قوانین متفرقه

در این موارد، احکامی برای دسترسی درون شهری و ریلی، ایستگاه های در دسترس، اقامتگاه های عمومی در دسترس شمال هتل ها، رستوران ها، کافه ها، تئاترها، سالن های کنسرت، تالارهای سخنرانی، مراکز همایش ها، فروشگاه ها، موسسات خدماتی، اداره ها، ترمینال ها و ایستگاه ها، موزه ها، کتاب خانه ها، گالری ها، مدارس و غیره، خدمات ارتباطات از راه دور برای افراد ناشنواو با اختلال گرفتاری آمده است!

اگر چه این قانون صرفا یک قانون مسافرتی نیست، اما آژانس های مسافرتی، ماکن اقامتی، اتوبوس های بین شهری، موزه ها، رستوران ها در طیف طبقه اماکن اقامتی عمومی قرار می گیرند که موظف اند تسهیلات خود را در دسترس معلولان قرار دهند.

حمایت از معلولین

انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان (SATH)

انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان در سال 1976 میلادی برای پیشبرد مسافرت برای معلولان تاسیس شد. این انجمن سازمانی آموزشی و غیرانتفاعی است که ماموریت آن افزایش آگاهی درباره نیازهای مسافران معلول و رفع موانع فیزیکی و نگرشی برای دسترسی رایگان و گسترش فرصت های سفر در ایالات متحده و کشورهای خارجی است.

اعضای آن متخصصان گردشگری و مشتریان معلول و دیگر افراد و سازمان های حامی این ماموریت اند.

 انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان سابقه خوبی دربرآورده ساختن نیازهای معلولان دارد. این انجمن در تدوین قوانین حمایت از معلولان و قانون دسترسی به ناوگان هوایی و همچنین قطع نامه 700 و 1700 انجمن بین المللی حمل ونقل هوایی مشارکت داشته است. سازمان جهانی گردشگری اصول رفتاری انجمن مهمان نوازی و مسافرت آسان را در سال 1991 پذیرفت و آن را در پیش گرفت. این انجمن همچنین برای تغییر قوانین با جامعه اروپا و دولت های متعدد برای توسعه رهنمودهای ملی مذاکره کرده است.

انجمن مهمانوازی و مسافرت آسان برای افزایش آگاهی، آموزش خدمت رسانی و بازاریابی مسافران معلول با مشارکت سایر انجمن های این صنعت، مانند آژانس های مسافرتی، انجمن ملی گردشگری، موسسه بین المللی صلح از طریق گردشگری و انجمن صنعت مسافرت آمریکا، همایش ها و سخن رانی هایی را برگزار کرده است. این انجمن از سال 1977 حامی کنگره جهانی مسافران معلول بوده است.

مجله مسافرت این انجمن، جهان آزاد (Open World) نام دارد و مقاله های مسافران معلول و اطلاعات به روز مقصدها و کشتی های تفریحی و تارنماها و قوانین و سایر موارد را ارائع می کند.

وب سایت انجمن مهمانوازی و مسافرت آسان : www.SATH.org

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....