خبرگزاری ایرنا اعلام کرد ؛ این شرایط به وجود آمده که امکان سنجی برای ایجاد نمایشگاه دائمی تولیدات هنری بانوان سیستان و بلوچستان در تهران با حضور هنرمندان و مسئولان در پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری بررسی شود.

در گزارشی که روز چهارشنبه ایرنا  از پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری منتشر کرده است ،  رئیس پژوهشکده هنرهای ملی (سنتی) پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری ، علیرضا بهرمان در این باره گفت : 

هنرهای سنتی و صنایع دستی هر سرزمین ریشه در طبیعت، شیوه زندگی، معیشت و فرهنگ مردمان آن سرزمین داشته و به مثابه آینه ای است که تفکرات، زیبایی شناختی و اعتقادات اقوام را در خود متجلی می سازد، از این رو صیانت از هنرهای سنتی و صنایع دستی، صیانت از فرهنگ ملی است.

او ادامه داد : 

بر بستر این اندیشه و با توجه به ارزش های فرهنگی و هنری متبلور در هنر سوزن دوزی بانوان سیستان و بلوچستان که با وجود اصیل، زیبا و کاربردی بودن مغفول مانده، پژوهشکده هنرهای ملی (سنتی) پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری با هدف معرفی شایسته این هنر، به طرح موضوع امکان سنجی تأسیس نمایشگاه دائمی دست دوزهای بانوان این استان در تهران پرداخته است.

بهرمان افزود : 

این پژوهشکده به همین منظور نسبت به برگزاری جلسه ای با دستور کار بررسی و امکان سنجی تشکیل نمایشگاه و فروشگاه دائمی تولیدات هنری بانوان هنرمند سوزن دوز سنتی سیستان و بلوچستان در تهران اقدام کرد.

به گفته ی بهرامان این جلسه که با حضور جمعی از صاحبنظران، مسئولان ذیربط و خیرین استان، ریاست پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری و... برگزار شده است ، اکثر شرکت کنندگان باتأکید بر اهمیت موضوع یاد شده از پژوهشگاه خواستند برای پیگیری موضوع تا تحقق این اندیشه و ایجاد نمایشگاه دائمی آثار هنری بانوان هنرمندان سیستان و بلوچستان اقدامات لازم را انجام دهد.

بهرمان گفت :

مقرر شد جلسه دیگری در این خصوص برنامه ریزی شده و طی آن راه کارهای اجرایی مطرح و اقدامات اجرایی شروع شود.

نمایش هنر سوزن دوزی بانوان سیستان بلوچستانی در تهران

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....