اولین تور گردشگری خارجی رالی پاریس ـ ایران ـ پکن در سفر 6 روزه ای که به ایران با هدف طبیعت گردی و شرکت در مسابقات اتومبیل رالی سافاری مسیر جاده ابریشم داشتند ، از دیدنی های استان اردبیل دیدن کردند .

در گزارشی که ایسنا پیرامون این اتفاق تهیه کرده است ، معاون گردشگری استان اردبیل ، قادر تقی‌زاده  از اقامت شبانه نخستین تور گردشگری خارجی رالی ترانس مسیر جاده ابریشم در کنار دریاچه نئور این استان خبر داد.

همچنین معاون گردشگری استان اردبیل در این باره افزود :

در این راستا هماهنگی‌های لازم با فرمانداری اردبیل، فرماندهی انتظامی ، پلیس راهور و پلیس راه استان جهت تردد تور گردشگری رالی و اقامت آنان در منطقه نمونه گردشگری دریاچه نئور صورت گرفت.

قادر تقی‌زاده صحبت هایش را این گونه کامل کرد :

 این تور گردشگری ۶۸ نفره از کشورهای فرانسه ، پرتغال ، بلژیک ، اسپانیا و آلمان با اتومبیل‌های ویژه مسابقات در نخستین مقصد خود با اقامت در کمپ گردشگری قره کلیسا و عبور از مسیرهای تاریخی و گردشگری آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی وارد استان اردبیل شدند و ضمن بازدید از جاذبه های گردشگری این استان یک شب نیز در کنار دریاچه نئور اقامت کردند.

با توجه به صحبت های قادر تقی‌زاده این تور گردشگری در تاریخ 30 مرداد ماه از مرز باجگیران از ایران خارج خواهند شد . او در این باره گفت :

دوره‌های بعدی این تور گردشگری در شهریور ماه سال جاری در کشور اجرا خواهد شد.

معاون گردشگری استان اردبیل صحبت هایش را در مورد این رخداد این گونه کامل کرد : این تور گردشگری به  دلیل ثبات امنیت و سندیت تاریخی گذر جاده ابریشم از ایران، این کشور را جهت شرکت در مسابقات اتومبیل رالی سافاری مسیر جاده ابریشم انتخاب کرده . 

او در مورد مجری این رالی افزود :

 مجری برگزاری این تور گردشگری را یکی از موسسات فعال اتومبیلرانی و گردشگری داخلی برعهده دارد که تاکنون تورهای بسیاری را با عنوان "رالی ترانس" اجرا کرده است.

اقامت نخستین تور گردشگری رالی پاریس ـ ایران ـ پکن در اردبیل

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....