پل معلق مشکین شهر

برنامه امروز کارناوال، سفر به شمال غربی استان #اردبیل است.

سفری هیجان انگیز و نشاط آور که لذت آن را در هیچ نقطه از #خاورمیانه تجربه نخواهی کرد.

در سال های اخیر در #مشکین شهر استان اردبیل، پلی بلند و معلق برفراز دره ای عمیق و سبز ساخته شد که حیرت همه گردشگران را برانگیخت و به یکی از مکان های گردشگری مهم این استان تبدیل شد.

#پل معلق مشکین شهر پلی عظیم و جذاب است که لقب بزرگترین پل معلق خاورمیانه را نصیب خود کرده است.

برای گذر از این پل، همراه کارناوال به مشکین شهر می رویم و تجربه لذت بخش عبور از بزرگترین پل معلق را با هم تجربه خواهیم کرد.

پل معلق مشکین شهر

پیش بسوی پل معلق

حس آمیخته از ترس و شوق دارم؛ می ترسم که برفراز دره ای عمیق از روی پلی معلق گذر کنم، اما شوق دیدن منظره کم نظیر و دیدن پرندگان سفیدی که از دشاخ و برگ درختان سرسبز اطراف پل برخاسته و در آسمان آبی به رقص در می آیند، از روی پلی بلند و لغزان، وسوسه ام می کند که بر ترس خود غلبه کرده و این تجربه لذت بخش را در صفحات روزگار خود ثبت کنم. 

 دوربین عکاسی را برداشته و همراه با دوستان پرانرژی خود می شوم و سفری هیجانی و شاد را آغاز می کنیم.

به مشکین شهر که رسیدیم، هوای مطبوع و دلنشین آن لبخند رضایت را برلب همراهان می نشاند و همه با لبی خندان و نگاهی پر انرژی به سمت پل حرکت می کنیم.

اینجا همه چیز عالی است.

از طبیعت گرفته تا هرآنچه انسان برای لذت بیشتر بر طبیعت افزوده. برروی پل، دیدن مناظر اطراف آن قدر نشاط بخش و جالب است که دوست نداری مسیر عبورت به پایان برسد. 

پل معلق مشکین شهر
پل معلق مشکین شهر

پل معلق مشکین شهر

مهندسین ایرانی در ارتفاع 80 متری رودخانه خیاوچایی و بر روی پارک جنگلی مشکین شهر  پلی عظیم با استاندارهای جهانی به طول 365 و عرض 2 متر ساخته اند که یکی از زیباترین پل های دنیا است. 

گردشگران داخلی و خارجی بسیاری برای تجربه ی هیجانی فوق العاده، به پل مشکین شهر در استان اردبیل سفر می کنند. 

بر روی پل که می ایستی، پل به صورت افقی کمی جابه جا می شود و هیجانی خارق العاده را تجربه خواهی کرد که با دیدن جنگل و قله سبلان در اطراف لذت را دو چندان می کند.

پل معلق مشکین شهر که به بزرگترین پل معلق خاورمیانه معروف است، بزرگترین پروژه گردشگری استان اردبیل با صرف هزینه 400 میلیارد ریال می باشد و ساخت آن 6 سال به طول انجامید .

در روزهای تعطیل سال هزارن گردشگر مشتاق، از پل معلق مشکین شهر بازدید می کنند.

پل معلق مشکین شهر
گردشگران بر روی پل معلق مشکین شهر

تصاویری از ساخت پل 

ساخت پل معلق مشکین شهر
ساخت پل معلق مشکین شهر

 امکانات گردشگری منطقه

برای پروژه عظیمی چون پل معلق  مشکین شهر که بزرگترین پروژه گردشگری این منطقه است، امکانات مناسب و ویژه ای در نظر گرفته شده که گردشگران و مسافران، سفری راحت و آرام را در این منطقه تجربه کنند.

پس اگر قصد بازدید را دارید نگران امکانات، اقامت و ... نباشید.

 این مجموعه گردشگری شامل تالارهای پذیرایی، سوئیت‌های اقامتی، سایت بالن سواری و ورزش‌های هوایی، رستوران گردان و بازارچه صنایع دستی، شهربازی و ... است.

پل معلق مشکین شهر
پل معلق مشکین شهر
photo by Ali Anvar

دسترسی به پل معلق

برای رفتن به مشکین شهر باید به شمال غربی استان اردبیل سفر کرد. به همین منظور می توان از اردبیل با تاکسی به سمت مشکین شهر بروید.

بهترین زمان سفر

به خاطر کوهستانی بودن منطقه، اواخر بهار و تابستان بهترین زمان برای رفتن به استان اردبیل است؛ اما اگر از افرادی هستید که از مناظر برفی لذت می برید حتما زمستان به این منطقه سفر کنید و از بالای پلف سفید پوش شدن قله سبلان و جنگل را ببینید.

 

پل معلق مشکین شهر
پل معلق مشکین شهر

سخن کارناوال

شما از پل معلق مشکین شهر بازدید کرده اید؟ در چه فصلی به مشکین شهر سفر کرده اید؟ تجربیات خود را با کارناوال در میان بگذارید.

دیدگاه ها : 5
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....