هر از گاهی بسیار خوب است تا شاهد انقلابی در یک صنعت باشیم ، البته انقلابی سازنده . این بار در دنیای دوچرخه ها قرار است تغییر و تحولی بزرگ رخ دهد و به تبع آن در زمینه های #گردشگری و #ورزشی که می توانند مرتبط با #دوچرخه باشند نیز شاهد تغییراتی خواهیم بود . این اتفاق زمانی افتاد که روبرت اِگر (Robert Egger ) طراح و سازنده ی دوچرخه ایده ی ساخت سریع ترین دوچرخه را داد و آن را نیز طراحی کرد و ساخت .

او قوانین ساخت دوچرخه را در سطح جهانی نادیده گرفت و برای ساخت دوچرخه ای که در سر داشت از قوانین خاص خودش پیروی کرد .

امروزه شاهد ساخت دوچرخه هایی با ظاهر بسیار متفاوت تر از قبل هستیم و مطمئن باشید در آینده ظاهر این دوچرخه ها بسیار متفاوت تر از امروز خواهد بود . این گونه به نظر می رسد که در زبان طراحی دوچرخه ها تغییراتی بنیادی شکل گرفته است در حالی که با این تغییرات سرعت و راحتی دوچرخه ها نیز دستخوش تغییرات مثبتی شده است .

شما می توانید آموزش اصول اولیه سفر با دوچرخه را نیز در کارناوال مطالعه کنید . 

همراه کارناوال باشید تا با یکی از جدیدترین و سریع ترین دوچرخه ها بیشتر آشنا شویم .

طراح دوچرخه ی FUCI

FUCI ، با این دوچرخه ی انقلابی بیشتر آشنا شویم

ممکن است نام این محصول برای شما عجیب باشد ولی این نشان دهنده ی احساسات طراح این دوچرخه نسبت به سازنده های جهانی دوچرخه ها است و با انتخاب این اسم طعنه ای به آنان زده است . 

روبرت از قانون خاصی که خودش وضع کرده بود استفاده کرد ، یعنی دنبال نکردن قواعد گذشته در ساخت یک محصول جدید . در FUCI دیگر خبری از یک طراحی قدیمی و ساده نیست . با نگاه به این محصول شاید برخی بگویند که دوچرخه نیست و شبیه به موتورهایی است که در فیلم های علمی تخیلی می توان دید . 

USI ( اتحادیه جهانی دوچرخه سواری ) بر روی مسابقات و دوچرخه هایی که در آن ها شرکت می کند نظارت می کنید . این سازمان تصمیم می گیرد که چه دوچرخه ای از لحاظ طراحی و ساخت می تواند در مسابقه ای در سطح جهانی شرکت کند . 

روبرت می گوید : 

من همیشه این احساس را داشتم که ما نیاز داریم قوانین این صنعت را هم با روی باز و هم با قاطعیت بشکنیم . 

دوچرخه ی سفید و نارنجی قرار است تا اوج توانایی های یک دوچرخه را به ما نشان دهد . برای مثال اتومبیل هایی که در نمایشگاه ها به نمایش در می آیند شاید تصویری از آینده ی صنعت خودروسازی را به ما نشان دهند و این دوچرخه نیز نماینده ای است از دنیای آینده ی دوچرخه ها . ما شاهد تکنولوژی در دوچرخه ها خواهیم بود و از این بابت بسیار خوش حال می شویم ، دوچرخه ی بهتر ، تجربه ی سفر بهتر .

دوچرخه ی FUCI
دوچرخه ی FUCI
دوچرخه ی FUCI

اجزای سازنده ی این دوچرخه ، انقلابی در طراحی

در این قسمت به بررسی اجزای سازنده ی FUCI خواهیم پرداخت و می بینیم که این دوچرخه چقدر جالب است . 

همراه ما باشید . 

چرخ بزرگ ، چرخ کوچک

اولین چیزی که با برخورد با این دوچرخه در ذهن شما شکل می گیرد این است که چرخ عقب بزرگتر از چرخ جلو می باشد . این اتفاق کاملا با قوانین سازمان جهانی دوچرخه سواری در تضاد است زیرا آن ها می گویند یک دوچرخه ی استاندارد باید اندازه ی چرخ هایش برابر باشد و اندازهای 3 فوتی داشته باشند تا این گونه انرژی در چرخ ها و دوچرخه ذخیره شود و این بهترین حالت خواهد بود . 

چرخ بزرگتر در عقب به این معناست که انرژی بیشتری باید صرف شود تا به حرکت در بیاید . به همین دلیل موتور کوچکی برای راحت تر کردن و تامین انرژی در این دوچرخه قرار گرفته است . 

دوچرخه سوار هایی در مورد این دوچرخه صحبت هایی را انجام داده اند . برخی طراحی FUCI را بسیار جالب دانسته اند و برخی با این دوچرخه بسیار مخالف هستند و به هیچ عنوان مورد توجه این افراد قرار نگرفته است . 

بسیاری بر این عقیده هستند قرار گیری چرخ ها به این شکل باعث می شود راحتی و همین طور سرعت این دوچرخه چندین برابر شود .

دوچرخه ی FUCI
چرخ دوچرخه ی FUCI

چراغ های جلو ، چراغ های ترمز

زمانی که در جاده حرکت می کنید داشتن چراغ های جلو و عقب برای دوچرخه بسیار مهم می باشد . هم از لحاظ امنیت و هم از نظر دید به هنگام حرکت در #جاده و یا تاریکی . ( البته در تاریکی بهتر است حرکت نکنید ) 

این دوچرخه از این لحاظ از طراحی تازه ای استفاده کرده است و چراغ ها را در صندلی قرار داده است . 

با نگاه کردن از پشت به این دوچرخه چراغ ها را خواهید دید . 

چراغ های جلوی دوچرخه ی FUCI
چراغ های عقب دوچرخه ی FUCI

باتری لیتیومی

آیا این دوچرخه از منبع انرژی خاصی بهره می برد ؟ در جواب باید بگوییم بله . 

چراغ های ترمز ، چراغ های جلو و دیگر اجزای دوچرخه که نیاز به برق دارند از یک باتری لیتیومی سبک تغذیه می شوند . این باتری توانایی این را دارد تا از نور خورشید انرژی خود را ذخیره کند و این نشان دهنده ای ظهور تکنولوژی پاک در دوچرخه ها است . 

این باتری در مکانی جایگذاری شده که به هیچ عنوان از زیبایی طراحی این دوچرخه کم نمی کند . 

باتری لیتیومی دوچرخه ی FUCI

تلفن همراه هوشمند و رابطه ی آن با این دوچرخه

تلفن همراه کسی که در حال سفر کردن و حرکت کردن با این دوچرخه است نقش مغز FUCI را ایفا خواهد کرد و در مسیر یابی نیز ایفای نقش می کند . با وصل کردن تلفن همراه هوشمند خود به تو رفتگی میان فرمان دوچرخه می توانید چراغ های عقب و جلو را مدیریت کنید و حتی می توانید میزان باد چرخ ها را نیز بر روی صفحه نمایش تلفن همراه خود ببینید . 

با نصب اپلیکیشن مخصوص دوچرخه سوار می تواند از ترافیک ها با خبر شود و از آن دوری کند . 

نقدی که به این موضوع ، یعنی ارتباط میان تلفن همراه و این دوچرخه می شود این است که اگر شارژ باتری تلفن همراه تمام شود باید چه کرد ؟ دوچرخه را در گوشه ای پارک کرد و پیاده به مسیر ادامه داد ؟

در این باره پاسخی نمی توان داد . 

تلفن هوشمند و دوچرخه ی FUCI
تلفن هوشمند و دوچرخه ی FUCI

مخزنی برای قرار دادن وسایل

به هنگام سفر باید یک سری وسایل را به همراه خود داشت . در این دوچرخه مخزنی بسیار کار آمد در زیر صندلی تعبیه شده است و می توانید لوازم خود را درون آن قرار دهید .

در این مخزن مغناطیسی است و این بسیار برای کسانی که از این مخزن استفاده می کنند خوشایند خواهد بود . 

مخزن دوچرخه ی FUCI
مخزن دوچرخه ی FUCI
دوچرخه ی FUCI

شیشه ی جلویی

به گفته ی سازمان جهانی دوچرخه سواری هر چیز اضافه ای که در ساختار دوچرخه تغییری ایجاد کند و در سرعت و حالت اصلی آن تاثیر بگذارد قابل قبول نخواهد بود . ولی FUCI از این قانون پیروی نکرده است و از محافظی در قسمت جلویی دوچرخه به هنگام نیاز استفاده می کند . 

این محافظ بهئ هنگام سفر از برخورد حشرات و همین طور باران به صورت و قسمتی از بدن جلوگیری می کند . 

نمایی از جلوی دوچرخه ی FUCI

نتیجه گیری

سفر کردن با دوچرخه بسیار لذت بخش است و خاطرات زیادی را برای شما خواهد ساخت . پیشرفت در صنعت دوچرخه سازی باعث می شود سفر کردن هم آسان تر شود و هم لذت بخش تر . امنیت نیز بالا خواهد رفت . 

روز به روز سفر کردن آسان تر می شود و به دنبال آن افراد بیشتری به مسافرت می روند .

دوچرخه ی FUCI

سخن کارناوال

آیا تا به حال با دوچرخه سفر کرده اید ؟ نظر شما درباره ی پیشرفت #تکنولوژی به این صورت در دوچرخه ها چیست ؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید . 

دیدگاه ها : 3
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....