با توجه به گسترش سفر و ایجاد مقاصد متعدد و جدید، ساختار مدیریت سفرها دچار دگرگونی گشت و تعاریف جدیدی در گردشگری ایجاد شد و تعاریفی چون تور و بسته سفر برای ایجاد سفرهای راحت تر و با مدیریت بهتر شکل گرفت.

امروز کارناوال قصد دارد تعریف تور را ارائه دهد و اجزای آن را بررسی کند.

با ما همراه شوید.

تور

بسته سفر

با گسترش گردشگران بین المللی در دهه های اخیر، بازارهای منعدد و جدیدی ایجاد شده است به طوریکه گردشگری اکنون جز. سه کسب و کار بزرگ جهان می باشد.

در گذشته سفر به عنوان یک کالای لوکس محسوب می گردید اما اکنون سفر در سبد مصرفی خانواده ها وجود دارد و نیاز به ایجاد ساختار جدیدی در مدیریت سفرها احساس گردید و تعاریفی همچون بسته سفر و تور ایجاد گردید.

 

تور

تعریف تور

تور در معنای لغوی، گشت و سیاحت می باشد و اگر در گردشگری بخواهیم آن را تعریف کنیم عبارت است از:

" مجموعه از عناصر سفر شامل موارد مختلفی چون تغذیه، اقامت، حمل و نقل، گشت و . . . که سوی یک بنگاه تورگردان برای شخص و یا گروه برنامه ریزی می شود و به صورت یک بسته سفر به مشتریان عرضه می گردد. "

 

تور

اجزای تشکیل دهنده تور

موارد زیر در چارچوب تور و بسته سفر، متعارف و معمول می باشد:

* حمل و نقل : این مورد خود می تواند شامل انواع مختلفی چون هوایی، دریایی و ریلی و یا ترکیبی از آن ها می باشد.

* اقامت : برنامه ریزی برای اسکان مسافران و مکان آن بر عهده برگزار کننده تور می باشد.

* تغذیه : انواع خدمات تغذیه ای در رستوران های گوناگون، بوفه ها، کافی شاپ ها و . . .نیر بخشی از بسته سفر می باشد.

* گشت : به خدمات بازدید از مجموعه های گردشگری و دادن اطلاعات لارم به مسافران می باشد. گشت ها معمولا به صورت رایگان بوده و شامل بازدید از شهر و بناهای تاریخی از خارج آن می باشد و شامل هزینه های بلیط ورودی به این بناها (همانند موزه ها) نمی باشد.

* جاذبه ها : برنامه ریزی برای بازدید از جاذبه ها بر عهده بنگاه تورگردان می باشد. تمام بازدید از جاذبه ها و گشت بحث تهیه بلیط می باشد.

نکته : گشت برای مثال میدان نقش جهان را شامل می شود که بدون نیاز به ورودی می باشد اما جاذبه به بازدید از عمارت عالی قاپو با پرداخت ورودیه می باشد.

دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....