بعد از حضور متخصصان مغز و اعصاب دنیا در ایران، این بار نوبت سفر متخصصان غدد بود که به ایران سفر کنند و در هفت شهر عطار گشت زنی کنند .

 آرش نورآقایی، راهنمای گردشگری گروهی است که برای پروژه « اوج انسان » و با هدف راه‌اندازی بنیاد عطار به کشور ایران سفر کرده‌اند .

 پروژه به پیشنهاد لیلی ماحوزی ( فوق تخصص هیپوفیز ) انجام شده‌است. او تاکنون ایده‌های زیادی درباره ی ارتباط دادن میان تیروئید و هایکو و همچنین ارتباط میان انسولین و خطاطی ایرانی داده‌ است. اما در سفر اخیر خود به ایران بر ایده‌ ی ارتباط میان هفت شهر عشق عطار و هورمون‌های هیپوفیز تاکید کرده است .

 نورآقایی دراین باره به CHN گفت: ‌

برخی از بزرگترین دانشمندان دنیا در ایران حضور یافتند و از شهرهای تهران، نیشابور، شیراز، اصفهان و یزد بازدید کردند و در برخی از این شهرها سخنرانی ارائه دادند. این گروه متشکل از جراحن مغز و اعصاب، استادان تاریخ و شرق شناس، متخصصان غدد، چشم پزشک و جراح چشم، نمایشنامه‌نویس ، دکترای الهیات تطبیقی اسلام و مسیحیت و حتی Lorenzo Villoresi  عطر ساز معروف فلورانسی بود.حضور این عطر ساز در این گروه گردشگری و دیدار از ایران و نیشابور در نهایت منجر به ساخت عطر « نیشابور » برای این پروژه شد. ساخت این عطر برای نیشابور از جمله خلاقیت‌های او در ساخت عطرهایی برای “دیلمون” (بهشت افسانه‌ای بین‌النهرین) و “الموت” است .

 نورآقایی ادامه داد:

به غیر از میهمانان خارجی، چهره‌های شاخص ایرانی همچون نهال تجدد، پرویز تناولی، شهرام ناظری، حسین علیزاده، محمود دولت آبادی، پیمان یزدانیان، دکتر کاظم عباسیون و … در این برنامه حضور داشتند .

نیشابور
دهکده ی چوبی

#اخبار روزگردشگری را در کارناوال دنبال کنید .

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....