#سفر می کنیم با یاکوب پلومسکی که یک عکاس منظره است و به دنبال شکار لحظه هایی زیبا از طبیعت.

این مطلب بخشی از سفر های یاکوب رو شامل میشود که این بار به #ایسلند رفته و این جا را  یکی از انتخاب های رویاییش برای عکاسی میداند .

یاکوب برای شما تعریف میکند از سختی ها  ، ماجراجویی ها ، آب و هوا ، و... و این سختی ها و زیبایی ها را با عکس هایش با شما به اشتراک می گذارد.

همراه کارناوال بیایید تا با یاکوب همسفر شویم و با او به ایسلند برویم و راز سفرهایش را بدانیم...

عشق من در ایسلند

ایسلند مهد شگفتی های طبیعی

من یک عکاس طبیعت و چشم انداز های زیبا هستم . در جولای 2015  به ایسلند سفر کردم و در طول دو هفته  از زیبایی ها و شگفتی های طبیعی ایسلند هزاران عکس تهیه کردم.

باید بگویم آمدن به ایسلند و دیدن این مکان های زیبا به مدت طولانی در لیست انتظار من قرار داشته است . اگر شما هم عکاسی از مناظر را دوست دارید قطعا باید به ایسلند بیایید و خودتان این زیبایی ها را از نزدیک ببینید . شما باید از همه چیز یک برداشت در ذهن نگه دارید ، این طرز فکر من نسبت به ایسلند است...

وقتی عاشقید صبر میکنید...

آب و هوای ایسلند به شدت غیر قابل پیش بینی است و شاید این از شانس من بوده که در تمام طول این سفر با هوایی بارانی به همراه وزش باد مواجه بودم ؛ چرا که این شرایط آب و هوایی برای ماه جولای کمی سرد است .

در هر صورت و در هر آب و هوایی باید آماده ی عکاسی باشید ؛ چه در زمان بارش باران و چه آن لحظه ای که در یک چشم بر هم زدن ابرها کنار می روند و خورشید از لابه لای ابرها خودی نشان میدهد . درست در همین موقع است که باید در بهترین نقطه ی ممکن بهترین تصویر ممکن را ثبت کنید.

من و ماشینم ...

شاید اجاره ی یک اتومبیل جادار ، بتواند اقامتگاه خوبی در طول سفر باشد ؛ چرا که در زمان طوفان و وزش بادهای سهمگین ، نمی توانید در چادر بخوابید و اینجاست که سقف ماشینتان امن ترین جای دنیا می شود.

در مواقع دیگر می توانید با همین سقف بالای سرتان از رودخانه ها و صحرا ها عبور کنید ؛ اما باز هم این را بدانید که به آب وهوای ایسلند نمی توان خیلی اعتماد کرد و ممکن است یک طوفان شدید به ماشین تان هم آسیب بزند .

دیدن این همه زیبایی سختی هایی هم دارد ...

برای لمس این همه زیبایی از نزدیک باید سختی هایی را هم متحمل شوید ؛ به عنوان مثال در هنگام عکاسی ممکن است برخی موانع نا معمول بر سر راهتان قرار گیرد . ممکن است مورد آزار و اذیت پشه ها و مگس ها قرار بگیرید .

با وجود همه ی این ها باید سعی کرد در کوتاه ترین زمان ممکن بهترین عکس ممکن را گرفت ؛ باید این زیبایی ها را برای همیشه ثبت کرد...

اینجا طبیعت جولان میدهد

در ایسلند شما می توانید انواع مختلفی از مناظر را از نزدیک ببینید ؛ در چنین جایی که خیلی هم وسعت آن چنانی ندارد ، می توانید   اقیانوس ، ساحل ، کوه ها ، یخچال های طبیعی ، آبشارها ، رودخانه ها ، دریاچه ، آتشفشان ، چشمه های آب گرم ، و زمین های گدازه ای را همگی در ایسلند بیابید .

این جا یک اردوگاه عکاسی است ، عکاسی از طبیعت بی مثال و بینظیری که زیبایی هایش تمامی ندارد .

در این سفر من یک راهنمای سفر به ایسلند خریداری کردم ، اما در این راهنما تمام نقاط دیدنی ایسلند وجود نداشت و به همین دلیل من تصمیم گرفتم به خودم و نیروی درونی ام اکتفا کنم و زیبایی های اینجا را ببینم .

پیشنهاد من به شما هم همین است ؛ به نیروی درونی خودتان اعتماد کنید و سفر  کنید و از زیبایی ها لذت ببرید.

حرف آخرم هم این است ...

ایسلند و زیبایی هایش عشق من هستند ؛ من به این زیبایی ها بی حد و مرز عشق می ورزم ...

سخن آخر

نظر شما چیست ؟ آیا ایسلند به اندازیه ای که یاکوب می گوید زیبا است یا نه ؟ آیا تجربه ی عکاسی این چنینی را داشته اید ؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها : 2
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....