در مطلب پیشین به بررسی انواع تاسیسات اقامتی به عنوان یکی از ارکان صنعت گردشگری پرداختیم و گفتیم که هتل ها یکی از انواع مراکز اقامتی هستند که خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند . این تقسیم بندی براساس ویژگی های خاص صورت می گیرد و هر ویژگی تقسیم بندی جدیدی را ارائه می کند .

امروز در کارناوال به بررسی انواع هتل ها براساس مکان آنها می پردازیم.

انواع هتل

انواع هتل براساس مکان

هتل ها به عنوان اقامت گاه های کوتاه مدت در مکان های مختلفی ساخته می شوند و به ارائه ی خدمات می پردازند . همین ویژگی باعث شده تا یکی از تقسیم بندی های انواع هتل ها به وجود بیاید . در ادامه به بررسی این تقسیم بندی می پردازیم :

1) هتل هاي مركز شهر (Down Town Hotel )

 اين نوع هتل ها که بیشتر مورد استفاده ی بازرگانان هستند در مركز شهر و  با فاصله كمي از مراكز تجاري و اداري و تفريحي قرار دارند. بالا بودن هزینه ها در مرکز شهر ها موجب می شود که هزینه ی اقامت در این گونه هتل ها هم بالا باشد .

انواع هتل

2) هتل هاي حومه شهر  (Suburban  Hotel)

 این نوع هتل ها با قیمتی ارزان تر از هتل های مرکز شهر در حومه ی شهرها و در محلی آرام و ساکت واقع شده اند . گردشگرانی که بودجه ی کمتری دارند و سازمانهايي كه مي خواهند سمينار ، كنفرانس و برنامه هاي آموزشي خود را در مکانی آرام برگزار کنند این هتل ها را مورد استفاده قرار می دهند.

انواع هتل

3) هتل تفريحي  (Resort Hotel)

هتل هایی از این دست در کنار دریا و یا در مناطق خوش آب و هوا و کوهستانی و یا در نزدیکی چشمه های آب معدنی ایجاد می شوند و گردشگران با هدف تفریح و گذران تعطیلات در آنها اقامت می کنند.

انواع هتل

4) هتل فرودگاهي ( Air port Hotel)

این هتل ها در کنار فرودگاه ها به ارائه ی خدمات می پردازند . مشتریان این هتل ها معمولا مسافران ترانزیتی هستند که وقت زیادی برای رفتن به شهر و استفاده از امکانات سایر هتل ها را ندارند . در هتل های فرودگاهی قیمت های ارائه شده صرفا برای اتاق است و وعده های غذایی را شامل نمی شود.

انواع هتل

5) متل (Motel)

هتل هایی هستند که در خارج از شهر و در کنار بزرگراه ها قرار دارند . گردشگرانی که با وسیله ی شخصی مسافرت می کنند در میان راه از خدمات این هتل ها استفاده می کنند. رستوران ، سوپرمارکت و ساندویچ فروشی ، پمپ بنزین ، فضای سبز مناسب و سرویس های محدود دیگری در این نوع هتل ها وجود دارند.

انواع هتل
دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....