یک هتل می تواند از انواع مختلفی از اتاق ها با ویژگی های خاص خود تشکیل شده باشد. نیازهای مسافران با سلیقه های گوناگون باعث ایجاد انواع متفاوتی از اتاق های هتل شده است.

همراه کارناوال باشید تا انواع اتاق های هتل و ویژگی های هریک را بشناسید.

شاخص0

انواع اتاق در هتل ها

دسته بندی های زیادی برای انواع اتاق در هتل وجود دارد. ما قصد داریم تعدادی از مهم ترین و پرتقاضا ترین انواع اتاق ها که ممکن است در سفرهایتان از آن ها استفاده کنید را به شما معرفی کنیم.

اتاق يك نفره

 اتاق يك نفره سينگل (single) ناميده مي شود و از يك تخت و حمام کوچک برخوردار مي باشد.

karnaval8

اتاق دو نفره

 اين اتاق ها را دابل (DBL) يا توئین (Twin) مي نامند. اتاق هاي دبل داراي يك تخت دونفره به هم چسبيده دارد و اتاق توئین دو تخت مجزا از هم دارد. سرویس حمام نیز در این اتاق ها موجود می باشد.

karnaval6
karnaval11

اتاق سه نفره

اين اتاق ها تريپل (TPL) نام دارد و داراي ٣ تخت يك نفره يا يك تخته دو نفره و يك تخت يك نفره مي باشد. این اتاق ها نیز دارای سرویس حمام می باشند.

karnaval10
karnaval2

استوديو (Studio)

اين اتاق ها در نگاه اول به شكل يك هال پذيرايي مي باشند. مبل ها و كاناپه هاي هال به تخت خواب تبديل شده و هال يه اتاق خواب تبديل مي شود!

مبل ها و كاناپه هاي استوديو طوري ساخته مي شوند كه بتوان بالش، پتو و ملحفه داخل آن قرار داد.

استودیو ها می توانند آشپزخانه کوچکی هم داشته باشند و این اتاق ها نیز دارای سرویس حمام می باشند.

karnaval9

سويئت (suit)

به اتاق هايي گفته مي شود كه يك قسمت مختص پذيرايي دارد و پشت قسمت پذیرایی اتاق خواب ویا تخت قرار دارد. بعضي از سويئت ها قسمت پذيرايي از قسمت اتاق خواب با بله جدا شده واصطلاحا دوبلكس هستند. در سويئت ها يك آشپزخانه كوچك و سرویس حمام وجود دارد.

karnaval7
karnaval3

آپارتمان (Apartment)

 اين اتاق هاي هتل از يك هال پذيرايي با يك الي سه اتاق كه هر كدام داراي ٢ تخت مي باشد، تشکیل شده اند.

تعدادی صندلی و مبل راحتی در هال پذیرایی این نوع اتاق وجود داشته و یک حمام مشترک و آشپزخانه کوچک نیز در آپارتمان موجود می باشد.

karnaval0

كانكتد روم (Connected Room)

به ٢ اتاق تودرتو مي گويند، كه هر اتاق به طور مجزا به راهرو اصلي هتل راه دارد. هر اتاق به تنهايي يك اتاق كامل است و حمام هاي جداگانه نيز دارد.

این اتاق ها برای خانواده های 4 نفره بسیار مناسب است به طوریکه پدر و مادر در یک اتاق و کودکان در اتاق دیگر ساکن می شوند اما این اتاق ها با یک در به هم متصل می شوند.

karnaval1
karnaval12

فیستا سوئیت (Fiesta Suite)

این سوئیت ها را می توانید در هتل هایی که سالن برگذاری مراسم عروسی دارند، پیدا کنید. در این هتل ها پس از پایان مراسم عروسی، عروس و داماد برای استراحت به ان اتاق ها می روند که معمولا اتاق های شیک تری نسبت به دیگر اتاق ها دارند و در آن استراحت می کنند.

معمولا این اتاق ها هزینه اش جزو هزینه های سالن و مراسم عروسی می باشد و جداگانه نیاز به رزرو اتاق نمی باشد.

adawd0

کابانا (Cabana)

این اتاق ها در همکف قرار می گیرند و علاوه بر درب، پنجره ای که به محوطه هتل باز می شود، وجود دارد. این پنجره ها به استخر شنا باز می شوند.

شما به راحتی می توانید از اتاق خود خارج شده و با طی کمترین مسافت از استخر استفاده کنید.

karnaval4
دانشنامه گردشگری

با #مفاهیم و دانش گردشگری در کارناوال آشنا شوید.

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....