کارناوال امروز برایتان پیشنهاد تماشای فیلمی تاثیرگذار با نام " وایلد یا طبیعت وحشی " ( Wild ) را دارد ، ماجرای زنی است که برای پیدا کردن خود ، به تنهایی قدم در طبیعت گردی 1770 کیلومتری می گذارد .

ویدیویی که با یکدیگر دیدیم ، قسمی تاثیر گذار ، از این فیلم است که 2014 ساخته شده است و در واقع زندگی نامه و درامی ماجراجویانه است .

در سایت " IMDb " نمره ی آن 7.2 است ، کارگردان فیلم " ژان مارک واله " ( Jean-Marc Vallée ) و بازیگر نقش اصلی زن " ریس ویترسپون " ( Reese Witherspoon ) است . 
بازی قدرتمند او در نقش شریل استرید ، باعث شده است تا او را نه در قالب بازیگری هنرمند ، بلکه در کالبد زنی رنج کشیده که برای یافتن راه بازگشت به اصل است ببینی .
فیلم نامه ی فیلم اقتباس شده از کتاب " از گم شدن تا پیدا شدن در مسیر پیاده روی پسفیک ترست " (Lost to Found on the Pacific Crest Trail ) نوشته ی " شریل استرید " ( Cheryl Strayed ) است .

فیلم وایلد
فیلم وایلد

گوشه ای از داستان فیلم

زنی نا امید و شکسته ، بعد از مرگ مادر خود ، طلاق و مشکلات روحی و جسمی که در نتیجه اعتیاد برای او بوجود آمده بود ، تصمیم به انجام کاری می گیرد که روزگاری رویای مادرش بوده است .
رویای پیمودن مسیر پیاده روی که از میان طبیعت سه کشور عبور می کند .
او کوله بر دوش می اندازد ، قدم در این راه می گذارد ، بدون اینکه بداند چه سختی های در انتظار اوست و یا حتی برای آن ها آمادگی داشته باشد .
در میانه ی داستان نیز کارگردان با هنری بی حد و حصر ، فلاش بک های زیبایی به گذشته او می زند تا بیننده نیز در این سفر ، تغییرات عاطفی او را احساس کند .
شاید آنهایی که فیلم " وایلد " را دیده باشند خوب بدانند که ، حتی تعریف کردن مو به موی داستان و جزئیات صحنه ها نیز ، آسیبی به تماشای این فلیم برای اولین بار نمی زند ، زیرا این فیلم احساساتی را در بیننده بوجود می آورد که تنها آن را ، با دیدن درد و زنجی که چشمان بازیگر زن به شما منتقل می کند در خواهید یافت .

فیلم وایلد
فیلم وایلد
فیلم وایلد

فیلم برداشت شده از داستانی واقعی است

هرچند که داستان یکی است ، اما نوع پردازش نویسنده و کارگردان به داستان کاملا متفاوت است .
البته هر دو در یک چیز اشتراک دارند و آن نشان دادن بی محابای قسمت تاریک داستان است .
شریل در کتابش ، خود را بی هیچ نقابی برایت توصیف می کند .
در فیلم نیز کارگردان با فلاش بک هایی ، لحظات شاد و غمگین کودکی ، نوجوانی و جوانی او را نشانت می دهد .
هرچند که این فیلم نوعی خودشناسی روانکاوانه است ، اما شما آن را در قالبی احساسی ، ماجراجویانه و در طبیعت می بینید .

صحنه هایی از فیلم وایلد
صحنه هایی از فیلم وایلد
صحنه هایی از فیلم وایلد
صحنه هایی از فیلم وایلد

چرا باید این فیلم را دید ؟

این فیلم را باد دید زیرا ، نشان می دهد که برای تغییر کردن باید هر روز تلاش کرد .
شریل در زندگی خود به نقطه ای رسیده بود که هیچ کس و هیچ چیز جز خودش نمی توانست به او کمک کند ، پس بنابراین قدم در پیاده روی سه ماهه گذاشت .
هر چند که از همان روز اول تا آخر با بروز هر مشکلی پشیمان می شد اما راهی جز ادامه دادن نداشت و برای زندگی کردن باید خودش را پیدا می کرد .
بنابراین از شما دوستان کارناوالی دعوت می کنیم تا شما هم به تماشای این فیلم بنشینید ، زیرا این فیلم ترکیبی از احساسات ، #ماجراجویی و حس خوش طبیعت گردی و برگشتن به اصل خویش و #طبیعت است .
دلیل دیگری که برای تشویق شما به تماشای #فیلم وایلد داریم این موضوع است که ، در تمام طول داستان طبیعت هیچ آسیبی به شریل وارد نمی کند ، بلکه التیام بخش روح زخمی او نیز می شود .

ریس ویترسپون
ریس ویترسپون

کمی اطلاعات بیشتر درباره ی فیلم " طبیعت وحشی " ( Wild )

کارگردان : Jean - Marc Vallée
نویسنده : Nick Hornby ، Cheryl Strayed
بازیگران : ریس ویترسپون ( Reese Witherspoon ) در نقش " شریل استرید " ،  " Laura Dern " ، " Gaby Hoffmann " و ...
رده سنی : R ( مناسب برای افراد بالای 17 سال)
ژانر : درام ، بیوگرافی ، ماجراجویی 
زمان : 115 دقیقه

پوستر فیلم طبیعت وحشی

سخن آخر

هر روز یک طلوع و یک غروب دارد و این انتخاب توست که به تماشای این زیبایی بنشینی یا نه !
" شریل استرید "

دیدگاه ها : 1
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....