اولین مهماندار خانمی که در یک شرکت هواپیمایی استخدام شد !!

هیچ وقت تا به حال به این موضوع  فکر کرده اید که در پروازهای شما هیچ کسی به عنوان مهماندار وجود نداشته باشد؟ شاید به نظر شما این موضوع عادی باشد ولی خیلی اوقات افراد سالمند و ناتوانی در پروازها هستند که نیاز به کمک دارند و همین مهمانداران هستند که  کنارشان می مانند و تا پایان پرواز اگر خواسته ای داشته باشند به آنها  کمک می کنند ، حالا حتما برای شما جالب خواهد بود اگر بدانید اسم چه کسی به عنوان اولین مهماندار ثبت شده است.

این بار با کارناول همراه باشید تا ببینیم ایده استخدام مهمانداران خانم در پروازها از کی شروع شده است !

 چه کسی برای اولین بار این ایده را عملی کرده و یک مهماندار خانم استخدام کرده است!

  خانمی که این مسئولیت رو قبول کرده چه کسی بوده است ؟ ....

 

عکسی از اولین گروه مهمانداران خانم در سال ۱۹۳۰ خطوط هواپیمایی آمریکا

اولین مهماندار خانم!321

دختر آسمانی ، Ellen Church

اولین خانمی که به عنوان مهماندار در هواپیما به مسافران خدمات داد ، یک فارغ التحصیل رشته خلبانی به اسم Ellen Church بود.

مدیر هواپیمایی شرکت بویینگ، اولین کسی بود که در سال ۱۹۳۰ به این فکر افتاد تا خانومی را به عنوان مهماندار هواپیما استخدام کند ، تا شاید با این کار کمی به مسافران مضطرب کمک کند که آرام شوند و یا برای افراد مسن و ناتوان کمکی در نظر گرفته باشد، خانم Ellen Church علاوه بر خلبانی به صورت تجربی آموزش دوره های پرستاری رو هم دیده بود به همین دلیل می توانست بهترین گزینه برای این سمت باشد ، البته چون رشته اصلی این خانم خلبانی بوده ابتدا قصد داشته به عنوان خلبان در شرکت بویینگ فعالیت داشته باشد ، ولی بعد از مخالفت مدیریت شرکت ،‌ به او پیشنهاد داده می شود که در داخل هواپیما به افراد بیمار و ناتوان کمک کند وهم چنین افراد عادی که دچار اضطراب و استرس پرواز هستند را آروم کند ، و به این ترتیب خانمEllen Church  کار خودش رو به عنوان مهمان دار هواپیما در سال ۱۹۳۰ آغاز می کند.

اولین مهماندار خانم!328

 بیوگرافی Ellen Church

 خانم church سال ۱۹۰۴ در Cresco آمریکا به دنیا آمد ایشان فارغ التحصیل رشته خلبانی بود ، که بعد از تمام دوره آموزش خلبانی تصمیم به ادامه تحصیل در رشته پرستاری می گیرد، بعد از اتمام درس در بیمارستان سان فرانسیسکو به عنوان پرستار مشغول به کار می شود. اما از آنجایی که تخصص اصلی او خلبانی بوده تصمیم به تغییر حیطه کاریش می گیرد و با پیشنهاد رییس شرکت هواپیمایی بویینگ به عنوان مهماندار هواپیما مشغول به کار می شود ، اولین پروازی که او مهماندار آن بود ، هواپیمایی بود که با ۱۴ مسافر از آکلند به سمت شیکاگو می رفت.

بعد از استخدام او  ، هفت نفر دیگر هم در این هواپیمایی با او همکار می شوند که لقب آنها دختران آسمانی می شود. از آن موقع به بعد شرکت بویینگ تصمیم به استخدام مهمانداران بیشتری می گیرد که شرایط استخدام آنها:قد ۱۶۳، وزن ۵۲ ، سن زیر ۲۵ سال ، و وضعیت تاهل آنها مجرد بوده است ، در طول سال های مهمانداری او  خانم Ellen Church موفق به کسب مدال ها وافتخارات زیادی می شود، و بعد از آن هم در یک سانحه سوارکاری جان خود را  در سال ۱۹۶۵ از دست می دهد.

اولین مهماندار خانم!320

اولین مسافرانی که توسط مهمانداران پذیرایی می شوند(۱۹۳۰)

اولین مهماندار خانم!324
اولین مهماندار خانم!325

ثبت لحظه ای در خطوط هواپیمایی آمریکا ۱۹۳۴

در تصویر زیر، یک مهماندار هواپیما را می بیند که درحال خدمت رسانی به یکی از مهمانان ویژه در هواپیماست، مهمان، معاون شهردار آمریکا می باشد که مقصد وی ماساچوست است و قرار است حکم فرمانداری اش را  در آنجا دریافت نماید.

اولین مهماندار خانم!326

مهمانداری در سال ۱۹۳۴

Paddy Naismith درلباس مهمانداری،‌او هم مانندchurch دوره آموزشی خلبانی را گذرانیده بود ولی به عنوان مهماندار در پروازها فعالیت می کرد، این عکس در سال۱۹۳۴ از او ثبت شده است.

اولین مهماندار خانم!323

اولین مهماندار  آقا Heinrich Kubis 

قبل از این که از خانم church به عنوان اولین مهماندار استخدام شود ،‌ آقای  kubis در سا ل۱۹۱۲ همین نقش را در پرواز ها ایفا می کرد، او در سال ۱۹۱۲ مهماندار شرکت  هواپیمایی zeppline بود، این آقا قبل از این که به عنوان مهماندار مشغول به کار شود، سرآشپز گراف های zeppline بوده وبعد ها به عنوان مهماندار مشغول به کار شده است.

اولین مهمانداران آقا0

اولین مهمانداری که در هواپیمایی تجاری حضور دارد

اولین فعالیت پروازهای تجاری در خطوط هواپیمایی آمریکا به سال ۱۹۳۵ برمی گردد، مورد جالب در تصویر ، سایز کوچک هواپیما و راهروی باریک مرکز آن است.  شرکت هواپیمایی بویینگ فعالیت خود را از سال ۱۹۲۷ آغاز کرد،  و اولین شرکتی بود که مهماندار خانم استخدام کرد.

اولین مهماندار خانم!322

شرکت هواپیمایی KLM

این تصویر هم در سال ۱۹۳۵ گرفته شده است، مهماندار خانمی به اسم van Leeuwen  می باشد که  کنار خلبان پرواز  آقای Duimelaar ایستاده است.

اولین مهماندار خانم!320

حرف آخر

بیرون زتو نیست هر آنچه در عالم هست

از خود بطلب هر آنچه خواهی که تویی

مولانا

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....