یکسال عزای عمومی در تایلند | گردشگران مراقب باشند

روز 5 شنبه، 22 مهمر ماه 1395 پادشاه 88 ساله ی، بهومیبول آدولیادی در گذشت.

پادشاه تایلند که در سال 1946 به سلطنت رسید در هنگام مرگ، بیشترین طول سلطنت را در میان پادشاهان کنونی جهان داشت.
هنوز اطلاعاتی از علت مرگ و بیماری که او داشته، اطلاعات موثقی در دست نیست تنها دربار تایلند می گوید که "اعلیحضرت در آرامش کامل، در بیمارستان درگذشت."
جالب است بدانید که بعد از بهومیبول آدولیادی، ولیعهد تایلند، ماها واجیرالونگکورن جانشین پدر شد.

پادشاه تایلند که از سال پیش با بیماری دست و پنجه نرم می کرد تا این که از اوایل هفته گذشته، از دربار تایلند خبر رسید که پادشاه شرایط جسمی مناسبی ندارد و به بیمارستانی در بانکوک منتقل شده است.

بهومیبول آدولیادی محبوبیت ویژه ای در بین مردم داشت به حدی که با پخش شدن خبر انتقال او به بیمارستان در روز های اخیر، جمعیت زیادی از مردم در مقابل بیمارستان او تجمع و برای سلامت او دعا کردند.

با مرگ او تایلند سیاه چوش شد به طوری که یکسال عزای عمومی در تایلند اعلام شد.

اما تکلیف صنعت گردشگری تایلند چه می شود؟

هرچند که الان به هیچ وجه زمان مناسبی برای سفر به تایلند نیست اما به هر حال گردشگرانی که بعد از این فاجعه به تایلند مسافرت می کنند باید این نکات را رعایت کنید:

1) لباس سیاه به تن کنید

دولت تایلند از مردم خواسته تا لباس سیاه کنند به همین دلیل مردم تایلند روز جمعه همگی لباس سیاه به تن کردند و به خیابان ها آمدند. جالب است بدانید که هنوز می توان در سواحل زیبای تایلند آب تنی کرد اما باز باید به مردم تایلند احترام گذاشت.

2) خویشتن دار باشید

« رفتاری موقر داشته و خویشتن دار باشند» این خواسته ی وزارت خارجه تایلند از مردم و گردشگران است. از گردشگران خواسته شده تا در اماکن عمومی با صدای بلند نخندند.

3) شرب خمر ممنوع

در چنین مواقعی، یعنی زمانی که یکی از اعضای خاندان سلطنتی تایلند فوت می کند، فروش نوشابه های الکلی متوقف می شود.

4) خرید، رستوران و جشن گرفتن ممنوع

نخست وزیر تایلند، پرایوت چان - اوچا در این باره اعلام کرد:

« تمام اماکن تفریحی به مدت 30 روز باید محتاطانه به کار ادامه داده و از هرگونه تظاهری خودداری کنند.

 تعطیلی تعدادی از اماکن از جمله بارها ، رستوران ها و مراکز تجاری» در حال بررسی است. پنجشنبه شب در محله مشهور تفریحی بانکوک تمام کلوب ها تعطیل بودند.»

5) در مورد قوانین عزای عمومی سوال نکنید

اهانت به مقام سلطنتی در تایلند محکوم می شود. اگر شما به عنوان یک توریست با لحن بدی به زبان انگلیسی از یک تایلندی در مورد قوانین عزای عمومی بپرسید، و یا فراتر از آن قوانین عزا را نقد کنید با خطر اتهام هتاکی و توهین روبرو خواهید شد.

طبق  ماده 112 قانوان جزایی در تایلند، اگر فردی « به پادشاه، ملکه، ولیعهد یا نایب السلطنه توهین ، هتاکی ، بی ادبی کرده یا آنها را تهدید کند» به مجازات 15 ساله زندان محکوم می شود.

مرگ پادشاه تایلند
مرگ پادشاه تایلند
مرگ پادشاه تایلند
مرگ پادشاه تایلند
مرگ پادشاه تایلند

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....