پایان مرمت حصار بیرونی ارگ بم پس از 4 سال

پس از ۴ سال مرمت حصار بیرونی ارگ بم به پایان رسید

به نقل از ایرنا از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری پروژه مرمتی حصار پیرامونی ارگ بم پس از گذشت 4 سال به پایان رسید. این در حالی است که ارگ جهانی بم جدای از بخش حاکم نشین از 3 حصار محیطی (بیرونی) و حصار دوم و سوم تشکیل شده است.
افشین ابراهیمی مدیر پایگاه میراث جهانی بم و منظر فرهنگی آن با اعلام این خبر گفت: مرمت حصار دوم و سوم ارگ جهانی بم در سالهای گذشته تمام شده بود و پایگاه بم از سال 90 مرمت حصار بیرونی را به عهده داشت.
وی گفت: امسال با اتمام فعالیت های مرمتی حصار بیرونی ارگ بم، پرونده مرمت حصارهای ارگ بم به طور کامل بسته شد.
این درحالی است که به گفته ابراهیمی، در سال جاری پایگاه میراث جهانی بم جدای از مرمت حصار پیرامونی ارگ بم، فعالیت مرمتی خانه سیستانی، مسجد جامع، دروازه دوم، اصطبل و بخشی از حاکم نشین ارگ بم را دردستور کار خود داشته است.
مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم به مهمترین فعالیت های مرمتی داخل ارگ بم اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بخش زیادی از طرح مرمت خانه سیستانی ارگ بم که پروژه مشترک هیات ایران و آلمان است به اتمام رسیده و هم اکنون مرمت حیاط غربی این خانه خاتمه پیدا کرده و 70 درصد از مرمت حیاط شرقی نیز انجام شده است.
ابراهیمی با اشاره به اینکه دیگر کارگاه های مرمتی در مسجد جامع ارگ، اصطبل و دروازه دوم ارگ برپا شده ادامه داد: مرمت مسجد جامع ارگ درحال انجام است و مرمت دروازه دوم ارگ نیز تا پایان اسفندماه امسال به پایان می رسد.
به گفته مدیر پایگاه میراث جهانی ارگ بم ، مرمت اصطبل ارگ بم درحالی امسال به پایان رسید که فعالیت های مرمتی بخش هایی از حاکم نشین ارگ نیز انجام شده است. 

باسازی بم www.karnaval.ir0
باسازی بم www.karnaval.ir2
باسازی بم www.karnaval.ir1

اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید …..

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....