خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 مهر 1400

به روز رسانی

01 مهر 1400

کشور کانادا به دلایل مختلفی از جمله رفاه فوق‌العاده و بالابودن سطح علمی دانشگاه‌‍‌های آن، یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای ادامه تحصیل دانشجویان ایران است. هم‌اکنون، 5 تا از دانشگاه های کانادا، جزو 100 دانشگاه برتر جهان محسوب می‌شوند. علاوه بر این موضوع، پس از اتمام تحصیلات دانشجویان در دانشگاه های کانادا، فرصت‌های شغلی زیادی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد که درآمد مناسبی هم دارند. بنابراین تحصیل در دانشگاه های کانادا می‌تواند به یک فرصت طلایی برای دانشجویان سراسر جهان تبدیل شود. 

در کنار تمام مزایایی که می‌توان برای تحصیل در دانشگاه های کانادا متصور شد، یک محدودیت بزرگ برای دانشجویان ایرانی وجود دارد. متاسفانه با شرایط کنونی، تامین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه‌های این کشور از عهده اکثر دانشجویان ایرانی و خانواده آن‌ها خارج است. از جمله بهترین روش‌ها برای تامین هزینه‌های مالی تحصیل، استفاده از بورسیه تحصیلی کانادا می‌باشد. در این مقاله اطلاعات جامعی از نحوه اخذ بورسیه تحصیلی کانادا و شرایط آن، در اختیارشما قرار می‌دهیم.

بورسیه تحصیلی چیست؟

همانطور که اشاره کردیم، بسیاری از افراد تمایل دارند که به جای هزینه شخصی برای مخارج سرسام‌آور تحصیل در دانشگاه های کانادا و دیگر کشورهای خارجی، از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. بورسیه تحصیلی کانادا، درواقع یک موقعیت مناسب برای تامین هزینه‌های مالی تحصیل در دانشگاه های کانادا می‌باشد. اگر بتوانید بورسیه تحصیلی کانادا را بگیرید، درواقع دانشگاه مقصد شما هیچ هزینه‌ای به عنوان مخارج و شهریه دانشگاه از شما نمی‌گیرد. تامین هزینه‌های مربوط به بورسیه تحصیلی کانادا، معمولا از طرف دولت این کشور و نهادهای مختلف مانند دانشگاه های کانادا، موسسات علمی نیکوکاری و غیره تامین می‌شود.

بورسیه تحصیلی کانادا با هدف تحصیل دانشجویان توانمند و کم‌بضاعت از نظر مالی، تدارک دیده شده است تا آن‌ها هم بتوانند از علم و مهارت خود در جهت پیشرفت خودشان بهره ببرند. ممکن است در برخی از شرایط بعد از اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در یکی از دانشگاه های این کشور، یک مبلغ ماهیانه هم به عنوان حق‌الزحمه فعالیت در یک زمینه علمی دریافت کنید. البته بورسیه تحصیلی کانادا انواع مختلفی دارد که هر کدام شرایط خاص خود را می‌طلبند. معمولا در مسیر مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی و آمریکایی، ابتدا باید اطلاعات زیادی درباره تمامی موارد از قبیل شرایط زندگی در کشور موردنظر، سطح علمی دانشگاه‌ها، نوع بورسیه تحصیلی و غیره کسب کنید. در این صورت مسیر آسان‌تری پیش روی شما قرار می‌گیرد.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا

انواع بورسیه تحصیلی کانادا 

قبل از اینکه بخواهید بورسیه تحصیلی کانادا را در مقاطع مختلف تحصیلی دریافت کنید، باید با انواع بورسیه‌های تحصیلی در این کشور زیبا آشنا شوید که در ادامه بررسی می‌کنیم.

•ارائه وام برای دانشجویان(Loans)

در سال‌های اخیر بانک‌های خصوصی کانادا اقدام به ارائه وام‌های با نرخ کم به دانشجویان خارجی کرده‌اند که تامین هزینه‌های تحصیل در دانشگاه های کانادا را برای آن‌ها آسان‌تر می‌کند. 

•اسکولارشیپ یا شایسته محوری(scholarship)

این بورسیه تحصیلی کانادا کاملا بر اساس شرایط درسی و تحصیلی متقاضیان توسط دانشگاه های کانادا ارائه می‌شود. به منظور دریافت بورسیه تحصیلی کانادا، افراد متقاضی باید دارای صلاحیت‌های علمی مناسب مانند معدل بالا، مقالات بین‌المللی، نمره زبان انگلیسی بالا و دیگر ویژگی‌های علمی مثبت باشد.

•گرنت و برسری(Bursaries and Grants)

این بورسیه تحصیلی در کشور کانادا برای دانشجویانی طراحی شده است که نیاز مالی برای تحصیل در دانشگاه های کانادا دارند و شرایط تحصیلی آن‌ها مدنظر قرار نمی‌گیرد. البته این نوع بورسیه تحصیلی کمتر برای دانشجویان خارج از کانادا در نظر گرفته می‌شود.

•دستیار پژوهش(Research Assistant)

این نوع از بورسیه تحصیلی کانادا معمولا برای دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری که سوابق خوبی در تحقیقات پژوهشی مرتبط با رشته خود دارند، در نظر گرفته می‌شود. 

•دستیار تدریس(Teaching Assistant)

دانشجویان می‌توانند از طریق فعالیت به عنوان دستیار آموزشی، بورسیه تحصیلی کانادا را دریافت کنند. استادان معمولا دانشجویان توانمند را از بین دانشجویان مقاطع ارشد یا دکترا به عنوان دستیار تدریس خودشان انتخاب می‌کنند تا نیازهای دانشجوهایشان را رفع کنند. برای اخذ این نوع بورسیه تحصیلی، دانشجویان باید نمره بسیار بالایی در آزمون‌های زبان مانند تافل یا آیلتس داشته باشند.

شرایط بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا 

به منظور اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقاطع و انواع مختلف، باید شرایط متفاوتی را ارائه دهید. به عنوان مثال، برای گرفتن برخی از بورسیه های تحصیلی در دانشگاه های کانادا باید یک معرفی‌نامه از استادهای شناخته‌شده به دانشگاه مقصدتان ارائه کنید و یا برای اخذ بورسیه‌هایی مانند اسکولارشیپ، باید سطح علمی و مقالات زیادی در رابطه با زمینه‌های تحقیقاتی رشته خود داشته باشید و آن را به عنوان روزمه ارائه دهید. نمره زبان هم از اهمیت بالایی در اکثر بورسیه‌های تحصیلی کانادا برخوردار است. 

در بخش قبلی، به برخی از شرایط لازم برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در انواع آن پرداختیم. در ادامه شرایط لازم گرفتن بورسیه در دانشگاه های کانادا را در مقاطع مختلف تحصیلی بررسی می‌کنیم:

•بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس

یقینا می‌توان گفت که اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع لیسانس، خیلی سخت‌تر از مقاطع ديگر است. در اين مقطع معمولا تخفيفات ويژه‌ای برای پرداخت شهریه دانشجویان در نظر گرفته می‌شود. البته دانشجویان باید نمرات بالایی در حد 90 درصد نمره کامل را در هر ترم بدست بیاورند. این بورسیه حالت کلی دارد؛ به این معنا که اگر در مقطع لیسانس در یکی از دانشگاه های کانادا تحصیل کرده و نمرات خوبی بگیرید، می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

•بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع ارشد

برای گرفتن بورسیه در این مقطع، باید تحصیلات آکادمیک شما روند مناسبی داشته باشد و دارای رزومه مناسب پژوهشی و تحقیقاتی در رشته خود باشید. کسب نمره بالا در آزمون زبان و ارائه معرفی‌نامه از استادان برجسته، از دیگر شرایط اخذ این بورسیه است.

•بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع دکتری

در میان انواع بورسیه تحصیلی کانادا که در بخش قبلی بررسی کردیم، اکثر بورسیه‌های دکتری، بورسیه به عنوان دستیار تحقیق یا دستیار آموزشی می‌باشند. در این مقطع، دانشجویان می‌توانند با انجام فعالیت‌های مرتبط با تدریس یا تحقیق در کنار استادان خود، مبلغی را در هر ترم دریافت کنند. علاوه بر نمره بسیار بالا در آزمون زبان،  داشتن مقالات در مجلات معتبر ISI و زمینه تحقیقاتی مناسب از شرایط اخذ بورسیه در این مقطع است.

بورسیه تحصیلی در دانشگاه های کانادا

خدمات موسسه مهاجرتی ایران کانادا

اکثر دانشجویان ایرانی که تجربه زیادی در زمینه انواع بورسیه تحصیلی و شرایط دانشگاه های کانادا ندارند، در مسیر مهاجرت به این کشور دچار مشکل خواهند شد. مشاوران دفتر مهاجرتی ایران کانادا، با داشتن اطلاعات جامعی درباره انواع بورسیه تحصیلی کانادا، شما را در انتخاب کوتاه‌ترین و مناسب‌ترین مسیر مهاجرت تحصیلی به این کشور راهنمایی می‌کنند.

توجه به شرایط لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی کانادا هم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. وظیفه دیگرِ مشاوران موسسه مهاجرتی ایران کانادا، بررسی شرایط تحصیلی و رزومه شما و ارائه مناسب‌ترین پیشنهادات برای اخذ بورسیه در یکی از دانشگاه های کانادا است. با بهره‌گیری از خدمات این موسسه، مسیر اخذ بورسیه تحصیلی در کشور کانادا برایتان بسیار ساده‌تر خواهد شد و می‌توانید افق‌های موفقیت شغلی و تحصیلی خود را در این کشور محبوب تجسم کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.