karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 مرداد 1400

به روز رسانی

20 شهریور 1400

بهترین دوچرخه کوهستان

اگر شما فردی هستید که به دوچرخه سواری در کوهستان علاقه دارید، اما نمی‌دانید که خرید بهترین دوچرخه کوهستان برای شما کدام است، به طور حتم این متن به شما کمک فراوانی خواهد کرد. در این متن انواع دوچرخه کوهستان برای شما بررسی می‌شود و نمایندگی دوچرخه کوهستان نیز برای شما معرفی می‌شود.

در زیر به ساختار و نکات مهمی که در خرید بهترین دوچرخه کوهستان باید توجه داشته باشید، قرار گرفته است:

چرخ‌های دوچرخه کوهستان:

نکته مهم در خرید بهترین دوچرخه کوهستان، در چرخ‌های به کار رفته در آن است. چرخ‌ها نقش بسیار مهمی در حفظ تعادل دوچرخه سوار دارند. در واقع زمانی که بر روی دوچرخه کوهستان می‌نشینید، چرخ‌های دوچرخه بیشتر از هر چیزی به شما کمک می‌کنند تا بتوانید روی دوچرخه خود کنترل خوبی داشته باشید. علاوه بر مورد تعادل، چرخ‌های دوچرخه کوهستان در مورد سرعت و شتاب و همچنین ترمز و توقف به شما کمک به سزایی می‌کنند. چرخ‌های به کار رفته در دوچرخه کوهستان معمولا با چرخ‌های به کار رفته در دوچرخه‌های معمولی تفاوت دارند و  با توجه به این که در چه محیطی از آن‌ها استفاده می‌کنید متغیر هستند.

ساختار دوچرخه کوهستان:

از دیگر نکات مهم درخرید بهترین دوچرخه کوهستان، ساختار و وزن دوچرخه است. هرچقدر که دوچرخه کوهستان سبک‌تر باشد، کنترل کردن این وسیله راحت‌تر خواهد بود و ورزشکار نیاز به صرف انرژی کمتری خواهد داشت. به همین دلیل است که معمولا بهترین دوچرخه کوهستان را از آلیاژ آلومینیوم می‌سازند، تا وزن سبک آن باعث شود که ورزشکار کنترل بهتری روی دوچرخه خود داشته باشد و بتواند به خوبی تعادل خود را حفظ کند. در ساخت دوچرخه کوهستان از متریال دیگری همچون فولاد، تیتانیوم و فیبر کربن نیز استفاده می‌شود.

بهترین دوچرخه کوهستان: دنده دوچرخه کوهستان:

دنده دوچرخه کوهستان از جمله مهم‌ترین المان‌ها در خرید بهترین دوچرخه کوهستان به حساب می‌آید. تعداد دنده‌ها برای دوچرخه کوهستان حرفه‌ای نکته اساسی و مهمی است و در کارآمد بودن این وسیله ورزشی بسار تاثیرگذار است. علاوه بر این نکات، به کنترل بهتری به ورزشکار بر روی این وسیله می‌دهد و انرژی ورزشکار را برای یک تمرین خوب حفظ می‌کند.

دوچرخه کوهستان

ترمز دوچرخه کوهستان:

نکته آخری که ورزشکار برای خرید یک دوچرخه کوهستان خوب باید توجه داشته باشد، ترمزهایی است که برای دوچرخه به کار می‌روند. زیرا در عملکرد دوچرخه سوار بسیار تاثیرگذار خواهد بود. ترمزها عمدتا از 3 نوع تشکیل می‌شوند: 1. لقمه ای 2. دیسکی- مکانیکی 3. دیسکی- هیدرولیکی. بهترین دوچرخه کوهستان از نوع سوم ترمز یعتی ترمز دیسکی – هیدرولیکی استفاده می‌کند زیرا عملکرد آن از نظر کنترل سرعت و توقف به مراتب بالاتر از سایر ترمزها است.

بهترین دوچرخه کوهستان: انواع دوچرخه کوهستان

دوچرخه‌های کوهستان شامل 4 نوع هستند:

هارد (Hard) : این نوع دوچرخه به دلیل نداشتن هیچ‌گونه سیستم تعلیق یا فنربندی انعطاف‌پذیری کمی دارد.

هارد تیل (Hard Tail) : کمک ‌فنر این نوع دوچرخه کوهستان فقط بر روی دوشاخه جلو قرار گرفته است و چرخ‌ عقب دوچرخه سیستم تعلیق ندارد. این نوع از دوچرخه کوهستان دارای طراحی فریم ساده‌ای است، قیمت ارزان‌تری به نسبت سایر دوچرخه‌های کوهستان دارد، برای مسیرهای صاف یا با ناهمواری کم‌تر مناسب است، هزینه‌ای که برای نگهداری این نوع دوچرخه باید پرداخن کنید کمتر است و همچنین دارای وزن سبکی است.

سافت تیل (Soft Tail) : همان‌گونه که از نام این دوچرخه مشخص است، محور عقب این نوع دوچرخه نیز دارای یک کمک‌فنر است.

فول ساسپنشن (Full Suspension) : بهترین نوع دوچرخه کوهستان، از نوع فول ساسپنشن است. فریم این نوع از دوچرخه‌های کوهستان دو تکه بوده و دارای سیستم تعلیق کامل است. این نوع دوچرخه کوهستان حرفه‌ای بوده و مخصوص مسیرهای پرمانع، صخره‌ای و دارای سراشیبی است. دوچرخه کوهستان فول ساسپنشن برای استفاده بسیار راحت هستند و سواری بسیار لذت بخشی را برای ورزشکار ایجاد می‌کنند. وزن دوچرخه‌های فول ساسپنشن نسبت به سایر دوچرخه‌های کوهستان بیشتر بوده و همچنین قیمت دوچرخه کوهستان حرفه‌ای که دارای این سیستم است، بالاتر و گران‌تر خواهد بود .

معرفی بهترین دوچرخه کوهستان

در زیر دو نوع از معروف‌ترین و بهترین دوچرخه کوهستان به همراه مشخصات آن‌ها بیان شده است.

دوچرخه کوهستان کراس کانتری:

این سبک از دوچرخه کوهستان پرطرفدارترین و یکی از موارد بهترین دوچرخه‌ کوهستان است. سبک کراس کانتری بهترین دوچرخه کوهستان برای مسابقات حرفه‌ای را دارد؛ و برای خرید یک مدل خوب آن باید حداقل چیزی حدود 2 هزار دلار هزینه پرداخت کرد. به دلیل اینکه این نوع از دوچرخه کوهستان مناسب یک دوچرخه سوار حرفه‌ای است، به هیچ عنوان گزینه مناسبی برای شروع دوچرخه سواری و  یا دوچرخه سواری در شهر نمی‌باشد. بنابراین این مدل فقط برای دوچرخه سواران حرفه‌ای کوهستان است.

دوچرخه کوهستان اسپرت:

دوچرخه کوهستان اسپرت برای عموم مردم ساخته شده است و برای مسابقات حرفه‌ای طراحی و تولید نمی‌شود. این سبک از دوچرخه، جزء اصیل‌ترین سبک دوچرخه کوهستان است.

این مدل از دوچرخه کوهستان دارای یک دوشاخ جلو  10 یا 11 سانتیمتری است و به ندرت از "کمک وسط" در آن استفاده می شود. لوازم و فریم استفاده شده در این سبک از دوچرخه کوهستان از رده متوسط و پایین‌تری استفاده می‌کند و به همین دلیل، دارای قیمت پایین‌تری برای مصرف کننده است. البته این موضوع به این معنی نیست که این سبک دوچرخه کیفیت پایینی دارد و برعکس بسیار با کیفیت است.

این دوچرخه می‌تواند بهترین دوچرخه کوهستان برای کسانی که قصد طبیعت گردی دارند یا برای کسانی که در پارک‌های جنگلی یا شهرهای کوهستانی تصمیم دارند دوچرخه سواری کنند باشد. این سبک از دوچرخه بسیار پرطرفدار است به طوری که بسیاری از افراد از این سبک دوچرخه‌ برای تردد در شهر‌ استفاده میکنند، با آنکه برای استفاده در شهر طراحی نشده است. علاوه بر موارد ذکر شده بر روی بدنه این دوچرخه فضای مناسبی برای اتصال ترک بند و خورجین طراحی شده استکه این دوچرخه را  گزینه مناسبی برای مسافرت با دوچرخه می‌کند؛ گرچه به صورت تخصصی برای این کار طراحی نشده است.

دوچرخه کوهستان المپیا یکی از برندهای دوچرخه است. المپیا یکی از بزرگترین شرکت‌های تجاری جهان در زمینه طراحی و تولید دوچرخه محسوب می‌شود که در کشور ایتالیا است. این برند دوچرخه‌های متفاوتی را باکاربرد‌های مختلف تولید می‌کند، که یکی از این مدل‌ها، دوچرخه کوهستان اسپرت است. دوچرخه کوهستان نمونه‌ پیشرفته‌تر دوچرخه‌های شهری است. این برند بهترین دوچرخه کوهستان برای انواع استفاده‌ها از جمله طبیعت گردی و مسیر‌های گل آلود را دارد.

دوچرخه کوهستان

دوچرخه کوهستان

خرید بهترین دوچرخه کوهستان

برای خرید بهترین دوچرخه کوهستان علاوه بر نکات ذکر شده شما نیاز به یک فروشگاه معتبر نیز دارید.

فروشگاه اینترنتی دوچرخستان دارای انواع مختلف دوچرخه‌های شهری، دوچرخه نمایشی، دوچرخه جاده‌ای و دوچرخه کوهستان در بهترین  و عالی‌ترین  کیفیت است. با خرید از سایت دوچرخستان علاوه بر ضمانت، شما اطمینان بالایی نیز ار خرید خود خواهید داشت.

 

 

 

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.