karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

03 آبان 1399

به روز رسانی

18 فروردین 1400

اتاق فرار چیست؟

بازی اتاق فرار که به آن اسکیپ روم هم گفته می شود، یک بازی فیزیکی در فضایی واقعی می باشد که توسط طراح و سازنده اتاق‌های فرار ساخته شده است و پر از ماجراجویی و هیجان می باشد. در این بازی بازیکنان از طریق دنبال کردن سرنخ های طراحی شده، می توانند معماهای اتاق را حل کرده و برنده چالش آن باشند. در بازی اتاق فرار زمان محدودی به بازیکنان اختصاص داده می شود، تا بتوانند معمای آن را پیدا کنند. در این بازی، مکان های تخیلی و واقعی از جمله: زندان ها، سیاه چال ها، ایستگاه های فضایی شبیه سازی می شوند و در هر بازی بازیکنان سرنخ های متفاوتی را دنبال می کنند. اسکیپ روم در سال ۲۰۱۰ در اروپا، آمریکای شمالی و آسیای شرقی محبوب پرطرفدار و متداول شد. اتاق فرارهای امروزی در مکان های ثابت، ابتدا در آسیا سپس در مجارستان، آمریکای شمالی، استرالیا، نیوزلند، روسیه و آمریکای جنوبی ساخته شدند.

آل اسکیپ

اتاق فرار در ایران و پرطرفدارترین ژانرها:

برای اولین بار در ایران اتاق فرار در ابتدای سال ۹۵ رونمایی شد. و تا به امروز با تمام مشکلات و ناهمواریهایی که این سرگرمی داشته بیش از 450 اتاق فرار در ایران راه اندازی شده که با توجه به نیاز جامعه نسبت به جمعیت و کشورهای دیگر خیلی خیلی تعداد اندکی می باشد و بسیار جای رشد دارد؛ البته ناگفته نماند خوشبختانه در این چند سال پیشرفت قابل توجهی در ابعاد دیگر از جمله: کیفیت، خلاقیت و نوآوری داشته ایم نسبت به دیگر کشورها و همچنین خلاقیت در بکارگیری بازیگرهای ماهر و دوره دیده سینما و تئاتر در بازیهای اتاق فرار به عنوان اکتور.

از پر طرفدارترین ژانرها در ایران به ترتیب می توان به ژانر ترسناک، مانند بازیهای بیمارستان زامبی، هتل جهنمی و ... ژانر دلهره آور، مانند اتاق فرار نفس نکش ، اتاق فرار راز و... و ژانرجنایی، کاراگاهی و هیجان انگیز نام برد، که یکی از چالشهای بزرگی که امروزه سازندگان با  آن مواجه می باشند انتخاب ژانر در اتاق فرار می باشد.

بنابراین برای دستیابی به اهداف و پیشبرد معضلات جامعه اتاق فرار نیاز داریم به یک راه حل تا با استفاده از تکنولوژی و خلق بستری پویا جهت ترویج و نشر جایگاه بازیهای فکری و معمایی اتاق فرار و دانش ساخت و تولید محتوای فرهنگ و تمدن ایران و افزایش سطح آگاهی و توسعه ارتباطات و تبادل اطلاعات موثر در این عرصه با تدوین ساختاری انگیزشی جهت دستیابی به بزرگترین مرجع اطلاعات واقعی برای تحقق اهداف بازیهای فکری اتاق فرار دست یابیم.

 آشنایی با مجموعه آل اسکیپ

آل اسکیپ ، بزرگترین شبکه تخصصی بازیکنان اتاق فرارهای ایران می باشد. بازیکنان می توانند با بدست آوردن غنائم و ثبت رکورد اتاق ها و اشتراک گذاری نظرات واقعی خود، علاوه بر کسب امتیاز و رتبه، جایگاه رقابتی خودشان را در میان سایر بازیکنان مشخص کنند، که این امر موجب تصمیم گیری و انتخاب آگاهانه دیگر بازیکنان خواهد شد. همچنین می توانند، با تبادل نظر در انجمن سایت دانش، سطح کیفیت و استانداردهای اتاق های فرار را ارتقا داده و سطح انتظار بازیکنان را از یک بازی خوب واستاندارد مشخص کنند. حتما که این موضوع بیشتر موجب پیشرفت دانش و مهارت کارآفرینان، ایده پردازان و سازندگان آن نیز می شود. اما مهمترین اتفاق که باید مورد توجه باشد مشخص شدن هدف از بازی کردن در اتاق فرا می باشد.

آل اسکیپ چگونه کار میکند؟

بازیکنان می توانند بعد از هر بازی عکس یادگاری گرفته شده با تیم، غنائم ورکورد بدست آورده را در پروفایل شخصی خودشان در وب سایت آل اسکیپ ثبت کنند و امتیاز مربوط به هر بخش را دریافت کنند.

نظردهی راجب اتاق فرارها فقط توسط بازیکنانی می باشد که بازی را رفته و عکس یادگاری گرفته باشند.

دریافت امتیاز بازیکنان مربوط می باشد به هر گونه فعالیتی که در سایت انجام بدهند، اهم از ثبت بازی، نظردهی، رکورد و دریافت غنائم و ...

رتبه بندی بازیکنان با توجه به جمیع امتیازهای دریافت شده و ثبت بازیها و نظرات می باشد.

امکان تبادل نظر و بحث آزاد میان بازیکنان و تمام تیم طراحی و سازندگان و دیگر بازیکنان در محیطی حرفه ای و بدور از جانبداری و همچنین دریافت امتیازات ویژه سایت برای خرید و رزرو بازی های اتاق فرار.

چرا باید در سایت آل اسکیپ فعالیت کرد؟

برقراری ارتباط با بازیکنان ، ایجاد رابطه دوستانه با آنها و همچنین مدیریت ارتباطات بازیکنان با یکدیگر، نقطه قوت هر کسب و کار و پیشه ای می باشد که اتاق فرار امروز به یک سرگرمی پرطرفدار و کسب و کار حرفه ایی تبدیل شده.

اگرچه اتاق‌ فرار یک پدیده سرگرم‌ کننده است، اما بیشتر از آن به ‌منظور تمرین و افزایش مهارت تیم ‌سازی برای شرکت‌ها و گروه‌ها، مجموعه ها و سازمانهای حرفه ای دیگر نیز استفاده می‌شود. دلیل اصلی آن، تقویت ارتباط، اعتماد و همکاری در شرایطی بحرانی و از پیش تعیین نشده بین بازیکنان می‌باشد.

آل اسکیپ

اهدف آل اسکیپ چیست؟

 • بدست آوردن جایگاه واقعی اتاق فرار ایران در مقایسه با دیگر کشورها پیشرو در این حوزه
 • پرداختن به مفاهیم و اندشیه های فرهنگی – ایرانی در بازیهای فکری اتاق فرار 
 • راههای برون ‌رفت از سبک و ژانر مغشوش، به ظاهر متکثر و نامفهوم و مخرب درعین دستیابی به وحدت و یکپارچگی
 • جلوگیری از ورود سبک  و ژانر با هویت و تمدنی غیر مرتبط  با فرهنگ و تمدن ایرانی
 • تبدیل اتاق فرار به مکانی قابل اعتماد برای تفریح و سرگرمی خانواده ها و گروها و تیم ورک های حرفه ای سازمانی
 • ترویج و توسعه فرهنگ بازیهای فکری و دستیابی به مرجعی قابل اعتماد
 • معرفی درست از فعالیت های حرفه ای طراحان، سازندگان، اندیشمندان بازیهای فکری اتاق فرار در سطح جامعه و دید عموم مردم 
 • نقش موثر بازیهای اتاق فرار در رشد فردی و کار تیمی و سلامت جامعه
 • بهره وری موثر و مناسب از طریق مشارکت و تبادل اطلاعات در دوران معاصر
 • بستر سازي در راستاي شناسايي، برقراري ارتباط و تبادل تجربياتِ بازیکنان، مجموعه ها، طراحان و کارآفرینان
 • بهره مندی از جامعه خلاق در راستای رسیدن به محتوای بازیهای فکری که در کالبد روح انسانی دمیده شده است
این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.