karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 شهریور 1400

به روز رسانی

21 شهریور 1400

برای مهاجرت به کانادا، راه‌های مختلفی وجود دارد. یکی از این راه‌ها گرفتن ویزای استارت‌آپ کانادا است. ما در این متن می‌خواهیم شما را با صفر تا صد مراحل گرفتن اقامت دائم استارت آپ کانادا، مزایای دریافت ویزا استارت آپ و مشکلات این مسیر آشنا کنیم.

این مراحل شاید سخت و چالش برانگیز به نظر برسد، اما افراد بسیاری از این طریق توانسته‌اند اقدام به مهاجرت و دریافت اقامت کنند. بنابراین نگران نباشید، ما در این متن چالش‌ها و راه حل‌های آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

مهاجرت به کانادا

ویزای استارت اپ کانادا برای چه افرادی مناسب است؟

اگر یک کارآفرین و ایده‌پرداز خلاق یا صاحب کسب و کار خود هستید، اقدام به مهاجرت از طریق استارت آپ یک راه مناسب و آسان برای دریافت ویزا و اقامت دائم کانادا است. حتی اگر تنها یک ایده خوب برای راه انداختن کسب و کار دارید، باز هم می‌توانید برای دریافت ویزا کانادا استارتاپ اقدام کنید. البته داشتن ایده یا کسب و کار استارت آپی یک شرط لازم برای دریافت این نوع ویزا است. اما داشتن ایده شرط کافی نیست.

قبل از بررسی ویزای استارت آپ کانادا شرایط عمومی دریافت آن را بیان می‌کنیم.

شرایط اولیه برای دریافت ویزای استارت اپ کانادا:

قبل از شروع و ورود به راه دریافت ویزا باید شرایط اولیه‌ای را دارا باشید. این شرایط برای دریافت اکثر ویزاها لازم است، مانند: دریافت آیلتس با نمره 5 (البته در طول پروسه مهاجرت هم می‌توان برای دریافت آیلتس اقدام کرد)، داشتن حداقل یکسال تحصیلی دانشگاه و داشتن گواهی عدم سوء پیشینه برای افراد بالای 18 سال.

اما این ایده یا استارت‌آپ باید دارای چه ویژگی باشد؟

ایده جهت راه‌اندازی کسب و کار یا استارت‌آپی که قصد گسترش و اقدام برای مهاجرت از طریق آن را دارید باید دارای یک سری ویژگی باشد. 

این 2 ویژگی را به خاطر بسپارید:

- کسب و کار شما باید برای ساکنین کانادا، موقعیت شغلی ایجاد کند.

- ایده و استارت‌آپ شما باید خلاق، به روز و پویا باشد تا بتواند در عرصه جهانی رقابت و توسعه پیدا کند.

بنابراین شما نیازمند هستید که در ابتدا از تمامی شرایط ذکر شده در بالا و قوانین مربوط به مهاجرت و راه‌اندازی استارت‌آپ در کانادا، جز به جز آگاه باشید. هلدینگ‌های مهاجرتی (موسسه‌هایی که به صورت تخصصی در حوزه مهاجرت استارت آپ ویزا فعالیت می‌کنند) با تمامی این مراحل آشنایی کامل دارند.

بعد از آماده شدن طرح ایده استارت‌آپی خود یا گسترش کسب و کارتان در کانادا، با مرحله دیگری رو به رو خواهید شد. شما باید بتوانید یک سرمایه‌گذار خارجی و حمایت کننده برای طرح یا کسب و کار خودتان پیدا کنید. 

این کار شاید سخت و دشوار به نظر برسد، اما شتاب‌دهنده به روال این کار سرعت می‌بخشد. 

در ابتدا شما را با انواع سازمان‌های حمایت کننده و سرمایه‌گذار کشور کانادا آشنا می‌کنیم. بعد از آن در مورد شتاب‌دهنده که به شما در این امر کمک می‌کند توضیح خواهیم داد. 

دریافت نامه ساپورت از سرمایه‌گذار(حمایت کننده)

زمانی که تمام مدارک و الزامات ایده استارت‌آپی شما آماده شد، باید از سازمان‌هایی که توسط دولت کانادا مشخص شده، درخواست نامه ساپورت کنید. این سازمان‌ها باید از ایده شما پشتیبانی و حمایت کنند. برای جلب توجه و ترغیب سرمایه‌گذاران جهت سرمایه‌گذاری نیاز به افراد آشنا با  شرایط و قوانین این حوزه پیدا خواهید کرد. 

باید با ارائه طرح یا هدف کسب و کار خود، نظر سرمایه‌گذاران خارجی را برای حمایت و سرمایه‌گذاری از کسب و کارتان جلب کنید. پس باید ایده یا کسب و کار خود را به بهترین نحو برای سرمایه‌گذاران کانادایی ارائه کنید. آگاهی در مورد سرمایه‌گذاران و نحوه حمایت هرکدام به شما در این مسیر کمک خواهد کرد.

سرمایه‌گذاران این حوزه به سه دسته تقسیم می‌شوند. توجه داشته باشید هر یک از این گروه‌ها از مجموعه شرکت‌های مختلف تشکیل شده است. شما می‌توانید حمایت یک یا تعدادی از این شرکت‌ها را به سرمایه‌گذاری بر روی پروژه خود جذب کنید. این سه گروه عبارتند از:

Venture capital fund

اگر شما بتوانید شرکت‌های سرمایه‌گذار ریسک‌پذیر را متقاعد به پشتیبانی و حمایت از ایده خود بکنید، حداقل 200 هزار دلار از سرمایه شما توسط این گروه‌ تامین می‌شود.

Angel investor groups

در صورتی که شرکت‌های گروه فرشته قصد حمایت و تامین سرمایه اولیه استارت آپ شما را داشته باشند، حداقل سرمایه‌گذاری آن‌ها 75 هزار دلار است.

Business incubators 

اما انکوباتورها یا سازمان‌های رشد به نحو دیگری از شما حمایت می‌کنند. در دو گروه بالا شما برای دریافت نامه ساپورت، به حداقل پرداختی از آن‌ها برای سرمایه استارت آپ خود نیاز دارید. اما با تایید گروه انکوباتور نیازی به دریافت حداقل هزینه مالی از این شرکت‌ها، برای استارت آپ خود ندارید. 

این گروه دوره‌های آموزشی تخصصی برای مدیریت کسب و کار برگزار می‌کند. شما باید در این دوره‌ها به طور کامل شرکت کنید. برای شرکت در این دوره‌ها باید مبلغی پرداخت کنید که این مبلغ با توجه به نوع سازمان می‌تواند متفاوت باشد.

شتاب‌دهنده چیست و چه کمکی به شما می‌کند؟

برای دریافت نامه ساپورت از سرمایه‌گذار، شما باید مدارک و ایده خود را ارسال کنید تا بعد از بررسی مشخص شود آیا این ایده مناسب است یا خیر. 

شتاب‌دهنده یک سازمان مورد تایید دولت کانادا است. این سازمان از افراد متخصص و خبره تشکیل شده است. یکی از کارهای این سازمان حمایت از ایده و کسب و کار استارت‌آپ‌ها از مراحل معرفی تا پیش شتابدهی و در نهایت شتاب‌دهی است. این امر موجب هموار شدن مسیر دریافت ویزا برای افراد خواهد شد.

شتاب‌دهنده به عنوان داور ایده‌های شما را بررسی می‌کند. اگر از نظر شتاب‌دهنده ایده شما مناسب نبود، به کمک هلدینگ همکار آن، می‌توانید ایده را تغییر دهید تا مجدد بررسی شود. علاوه بر آن شتاب‌دهنده به شما کمک می‌کند تا با توجه به ایده‌تان، برای سازمان‌های سرمایه‌گذاری که احتمال تایید و حمایت آن‌ها از طرح شما بالاتر است، درخواست بفرستید.

بدین ترتیب شما دیگر در روال طولانی بررسی برای تایید یا عدم تایید ایده‌تان درصف طولانی سرمایه‌گذاران قرار نخواهید گرفت. با کمک شتاب‌دهنده و هلدینگ مهاجرتی مورد تایید دولت کانادا، شما می‌توانید ایده خود را اصلاح و برای سرمایه‌گذار مناسب ارسال کنید.

مزایا دریافت ویزا استارت اپ کانادا

دریافت ویزا مهاجرت استارت اپ کانادا یکی از بهترین روش‌های مهاجرت است. از جمله مزایای این نوع ویزا عبارت است از:

- پایین بودن هزینه‌های آن نسبت به سایر روش‌های تجاری و سرمایه‌گذاری.

- در ویزا استارت اپ، امکان دریافت اقامت خانواده به صورت همزمان وجود دارد.

- اخذ اقامت دائم از این روش بسیار آسان است و بررسی پرونده‌ها در این روش سریع‌تر انجام می‌شود.

- امکان عزیمت به کانادا در طول انجام پروسه اقامت

- به کمک شتابدهنده می‌توانید ایده خود را سریع‌تر بررسی کنید و اگر مورد قبول واقع نشد با کمک مشاوران این زمینه، ایده خود را تغییر دهید تا بتوانید حمایت سرمایه‌گذاران را جذب کنید.

- امکان گسترش ایده و کسب و کار شما با کمک شتاب‌دهنده بین المللی 

- اقامت در استان‌های کشور کانادا بدون محدودیت در انتخاب مکان

مدت زمان گرفتن ویزای استارتاپ کانادا:

مدت زمان گرفتن ویزا استارت اپ کانادا به موارد بسیاری از جمله سرعت تایید شدن طرح شما و دریافت حمایت سرمایه گذار بستگی دارد. این روال ممکن است حدود یک سال تا 16 ماه ماه طول بکشد. نقش شتاب‌دهنده در سرعت بخشیدن به این روال بی‌تاثیر نیست.

اقامت دائم استارت آپ کانادا:

برای دریافت اقامت دائم استارت آپ کانادا، باید در نظر داشته باشید که بعد از مهاجرت، کسب و کار شما باید به مدت 5 سال در کانادا فعالیت داشته باشد. در این صورت شما موفق به دریافت اقامت دائم کانادا از طریق استارت آپ خواهید شد.

استارت‌آپ شما در این مدت زمان باید به صورت پویا فعالیت کند. در واقع کسب و کار شما باید در زمینه توسعه فعالیت داشته باشد مانند: ثبت شرکت، فعال بودن سایت و شبکه‌های مجازی آن.

انجام این موارد علاوه بر آن که به رشد کسب و کار شما کمک می‌کند، از سمت نهادهای مربوط به اخذ اقامت کانادا بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد. شتاب‌دهنده در می‌تواند در طول این مراحل کنار شما باشد و آموزش‌های لازم به این حوزه را به شما بدهد.

علاوه بر آن شما باید بتوانید از نظر مالی هزینه خود را برای زندگی در کانادا تامین کنید.

مهاجرت به کانادا

اقدام برای دریافت ویزا مهاجرت و اقامت دائم کانادا

تمام مراحل بالا، در متن هم به نظر ساده نمی‌رسند. مسلما این مراحل سختی و دشواری‌های خود را به همراه دارد. اما هلدینگ‌های مهاجرت به شما می توانند به شما کنند که این راه مهاجرت هموار شود.

هرکدام از مراحل بالا راه‌ها و قوانین مخصوص به خود را دارد. بنابراین بدون کمک و دریافت راهنمایی، نمی‌توان این مسیر را به تنهایی طی کرد.

ویستا، نماینده مشاوره رسمی اداره کانادا با 23 سال سابقه و دارای مجوز کاریابی بین الملل در این زمینه، به صورت تخصصی فعالیت می‌کند. 

هلدینگ مهاجرتی ویستا با همراهی تنها شتاب دهنده مورد تایید کانادا (شتاب دهنده تخصصی فینیکس)، در زمینه معرفی و توسعه بین الملل، به صورت قانونی امور اخذ اقامت دائم کانادا را از صفر تا صد انجام می‌دهد. 

این هلدینگ توانسته است پرونده استارت‌آپ‌های فراوانی را به نتیجه برساند. با بازدید از سایت هلدینگ ویستا می‌توانید تعدادی از استارت آپ‌هایی که اقامت کانادا را دریافت کرده‌اند و در سطح جهانی در حال توسعه هستند، مشاهده کنید. همچنین می توانید با مشاوره و پر کردن فرم ارزیابی رایگان شرایط خود برای مهاجرت به کشور کانادا بررسی کنید تا آگاهانه برای این تصمیم مهم قدم بردارید

همین الان به این سایت مراجعه کنید و با دریافت مشاوره رایگان از این هلدینگ، به طور کامل از روند و روال دریافت ویزا استارت‌آپ کانادا اطلاع پیدا کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.