ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

انقلابی که در زمینه دیجیتال به طور مستمر در حال انجام است، نه تنها در بخش توریسم تجاری، بلکه بر کلیه روندها عمیقا تاثیرگذار است. این موضوع نتیجه بدست آمده از کنفرانس GBTA سال 2017 – بزرگترین کنفرانس کسب و کار در اروپاست. نتایج بدست آمده اذعان دارند که ربات ها، سطح بعدی در سیستم اتوماسیون بوده و چت بات ها و به طور کلی هوش مصنوعی که در حال حاضر نیز مورد استفاده قرار می گیرند آماده روانه شدن به بازار کسب و کار هستند.

به اعتقاد دیگر کارشناسان، رباتیک در این حوزه به عنوان جریان اصلی شناخته می شود. به گفته ایشان، هوش مصنوعی که بستر اصلی رباتیک است می تواند رفتار مسافران تجاری را پیش بینی کرده و آنها را به پیروی از سیاست های سفر ترغیب کنند. به طور مثال برای کسانی که قصد سفر به کیش را دارند، نرم افزارهای هوشمند به طور خودکار آنها را به رزرو هتل در کیش زودتر از موعد مقرر اما ارزان تر از قیمت اصلی ترغیب می کنند.

Photo by : Unknown

نمونه های دیگر کاربرد دیجیتال در صنعت گردشگری

نمونه های دیگر کاربرد دیجیتال در صنعت گردشگری استفاده از چت بات ها برای چک کردن آنلاین بلیط در خطوط هواپیمایی ترکیه است. همچنین برای جلسات و همایش ها و کنفرانس های بین المللی نیز می توان تاثیرات فناوری دیجیتال را مشاهده کرد. مثلا جسی استیت، مدیر توسعه پیشرفته جلسات بین المللی حرفه ای، آینده ای نزدیک را ترسیم کرد که در آن دستیاران همراه دیجیتالی، در لحظه، هر چیزی را به هر زبانی که می شنوند ترجمه می کنند.

این امکان را در صنعت گردشگری کشورمان نیز متصور شوید؛ وجود این سیستم برای رشد توریسم خارجی به خصوص در سفرهای تجاری بسیار کارآمد است. شهرهایی همچون اصفهان که به عنوان قطب گردشگری ایران به شمار می روند، شاهد رویدادهای بین المللی بسیاری هستند که وجود این تکنولوژی موجب سهولت در کلیه امور مربوط به سفر مانند رزرو هتل در اصفهان و یا حمل و نقل برای گردشگران خارجی خواهد شد.

جسی استیت همچنین درباره دیگر تکنولوژی دیجیتال نیز مثل عینک های دیجیتال اینچنین گفت که می توانند مهمانانِ کنفرانس را شناسایی و نام گذاری کنند.

بهره مندی از این تکنولوژی نیز در آینده در کشور ما بسیار مفید خواهد بود. به عنوان مثال در همایش ها و کنگره هایی که در شهرهای حاشیه خلیج فارس همچون بندرعباس برگزار می شود، در کنار کلیه اقدامات مربوط به سفر به این شهر همچون رزرو هتل در بندرعباس و رزرو بلیط هواپیما، استفاده از عینک های دیجیتال نیز به سرعت و امنیت برگزاری همایش ها کمک شایانی می کند.

به طور کلی تمامی سخنرانان این کنفرانس سعی بر آن داشتند تا مدیران مسافرتی را با این واقعیت بترسانند که در آینده ربات ها می توانند آن ها را از شغل خود دور کنند. به گفته برخی از آنها، این امر کارهای تکراری و روتین را از مدیران گرفته و به خریداران و مدیران این بخش فضایی برای انجام کارهای استراتژیک می دهد.

در اولین جلسه کنفرانس، این حقیقت اثبات شد که نقش مدیران مسافرتی در حال تغییرات اساسی است. مدیریت سفر نیز همچون سایر تحولات دنیای کار، نیاز به تغییر دارد.

Photo by : Unknown

سخن آخر

 نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

به نظر شما این انقلاب دیجیتالی تا چه حد می تواند به رشد صنعت توریسم کشورمان کمک کند؟

نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET