karnaval.ir

زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 شهریور 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

عکس روز نشنال جئوگرافیک

شاید تصور کنید که با لحظه ای از گیر و دار جنگ طالبان رو به رو شده اید، اما در کمال تعجب و آن چه که به نظر می رسد، تنها پیرمردی عربی را می بینید که در حال برگزاری آتش بازی یک عروسی محلی است. این عکس که در شهر مسقط، پایتخت کشور عمان به ثبت رسیده، روایت گر بخشی از مراسم سنتی این کشور می باشد. در عمان، آتش بازی عروسی را با وسیله ای مشابه آن چه در تصویر می بینید انجام می دهند، درونش را با باروت پر می کنند و هنگامی که روشن می شود، شکلی شبیه تیراندازی دارد. جالب است بدانید که سالیان سال است هر قبیله و خانواده عمانی، یک نمونه از این وسیله را دارد و آن را از نسلی به نسل دیگر دست به دست می کند اما تنها وارث آن، ریش سفید فامیل است.

چند سالی است که با کارناوال، هر روز دست به قلم می شوم و نوشتن، گاه چالشی روزانه است و گاه، شربت بهار نارنج تگری که در یک روز داغ تابستانی به جانم می نشیند... و این چیزی است که آن را خوش حالی

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.