خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

12 مرداد 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

اگر تشنه‌ سرعت هستید یا می‌خواهید جرات خود را در پرسرعت‌ترین ساخته‌های آهنی بشر در تور اروپا محک بزنید، این لیست از سریع‌ترین رولر کوسترهای اروپا را بخوانید.

برخی از تِم پارک‌های اروپا چندین ترن هوایی هیجان‌انگیز دارند که ممکن است چوبی یا فلزی باشد؛ پس اگر به این راحتی از هیجان سرعت سیر نمی‌شوید، این تِم پارک‌ها را انتخاب کنید. البته در این بین، اسپانیا را در صدر لیست خواهید یافت که به همراه دیگر رولر کوسترهای پرسرعت و مرتفع اروپا در این لیست معرفی شده‌اند.

1. رد فورس

با «رد فورس» (Red Force) می‌توانید هیجان یک مسابقه فرمول یک را با مسیری به طول ۸۸۰ متر تجربه کنید. رد فورس، در ۵ ثانیه به شتاب ۱۸۰ کیلومتر بر ساعت و به ماکزیمم ارتفاع ۱۱۲ متر می‌رسد. این رولرکوستر بلندترین و سریع‌ترین رولرکوستر در اروپا و بلندترین گیگا‌کوستر جهان است. این رولرکوسترِ واقع در «فراری لند» دارای سه قطار است که سه ماشین در هر یک وجود دارد و در مجموع در هر قطار ۱۲ نفر می‌توانند سوار شوند. با این توضیحات بهتر است خودتان را برای یک تور اسپانیا آماده کنید.

2- فیوریوس باکو

رولرکوستر «فیوریوس باکو» (Furius Baco) با سرعت حدود ۱۳۵ کیلومتر بر ساعت و شتاب‌گیری در ۳.۵ ثانیه، دومین رولرکوستر سریع اروپا، در شهربازی بزرگ «پورت‌اونتورا» (PortAventura) در اسپانیا است. فوریوس باکو برای چیزی غیر از تجربه سرعت محض ساخته نشده؛ یک پیچ حلقه‌ای غول‌آسا دورِ بخش مدیترانه‌ای پورت‌اونتورا، بدون تپه‌ها و عناصر دیگر، این مسیر هیجان‌انگیز را می‌سازد و جز یک پیچ برای کم کردن سرعتش، تا بازگشت به ایستگاه وحشیانه و سریع حرکت می‌کند. در این رولرکوستر جای نشستن افراد روی باله‌هایی تعبیه شده و پاهای مسافران آویزان می‌ماند.

3- شامبهالا

رولر کوستر «شمبهالا» (Shambhala) یکی دیگر از سواری‌های تماشایی مجموعه‌ «پورت‌اونتورا» است که وقتی در سال ۲۰۱۲ افتتاح شد هیجان جدیدی را به پارک آورد و هنوز یکی از بلندترین رولر کوسترهای اروپا محسوب می‌شود. شمبهالا حدود ۷۵ متر بالا می‌رود و در اولین سقوط ۷۸ متر پایین می‌آید و وارد یک تونل زیرزمینی می‌شود به طوری که مسافران از کوچک بودن ورودی آن وحشت‌زده می‌شوند و تصور می‌کنند داخل شدن به آن ناممکن است. پس از خروج از تونل، رولرکوستر بر پنج تپه‌ی هوایی اوج می‌گیرد که کمترین آن ۲۱ متر ارتفاع دارد. پارک پورت‌اونتورا علاوه بر این دو سواری و مجموعه‌ی فراری لند، سواری‌های نفس‌گیر دیگری هم در خود دارد.

4- استیلث

رولرکوستر «استیلث» (Stealth) در ثورپ پارک در شهر «سوری» (Surrey) انگلستان، سریع‌ترین رولرکوستر این کشور و بلندترین لانچ‌کوستر آن است. استیلث تا ارتفاع  ۲.۵ متر بالا می‌رود و در ۱.۹ ثانیه به سرعت ۱۲۸ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. هیجان با این پیام آغاز می‌شود: «سرتان را عقب نگهدارید، صورت رو به جلو، محکم بنشینید و دل تان را قرص کنید.» پنج چراغ قرمز، یکی یکی روشن می‌شوند و با شمارش سه، دو، یک، چراغ‌ها سبز شده و قطار در عرض ۱.۹ ثانیه با شیب تند عمودی به نوک کلاهک مسیر و به سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. سپس ۹۰ درجه به چپ می‌چرخد و از بالای کلاهک پایین آمده و دوباره یک چرخش ۹۰ درجه انجام می‌دهد. قبل از رسیدن به پایان سواری، در مقاطعی از تپه‌ها احساس بی‌وزنی خوشایندی را مسافران تجربه خواهند کرد.

5- سیلور استار

رولرکوستر «سیلور استار» (Silver Star) یکی از بزرگ‌ترین و بلندترین رولرکوسترهای فولادی پارک اروپا (Europa-Park)  در شهر «روست» آلمان، شما را به پروازی هیجان‌انگیز در ارتفاع بالا دعوت می‌کند. این رولرکوستر با ارتفاع تا ۷۳ متر و بیشترین سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت، ترکیبی از تجربه‌ی سرعت و بی‌وزنی را به شما ارزانی می‌دارد. سیلور استار سه قطار دارد که هر کدام ۳۶ نفر را در خود جای می‌دهند و در مجموع در هر ساعت ۱۷۵۰ مسافر سوار آن می‌شوند. سیلور استار واژگون نمی‌شود، اما مسیرهای تپه‌ای نفس‌گیر زیادی دارد.

6- اکسپدیشن جی ‌فورس

«اکسپدیشن جی‌فورس» (Expedition GeForce) یکی از بلندترین رولرکوسترهای اروپا در شهر « هاسلوش» آلمان است. این رولرکوستر هیجان‌انگیز در «هالیدی پارک» (Holiday Park) با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت پیست ۱.۲ کیلومتری را طی می‌کند و علاوه بر اولین سقوط ۸۲ درجه‌ای، تجربه‌ی هفت نقطه‌ی بی‌وزنی را برای مسافران تدارک می‌بیند. بالاترین ارتفاع این سواری ۵۳ متر بالای زمین بوده و چندین بار جایزه‌ی «گلدن تیکت» را از مجله‌ی تخصصی آمریکایی دریافت کرده است.

7- آی اسپید

اگر در تور ایتالیا به شهر «میرابیلاندیا» (Mirabilandia) رفتید، رولرکوستر عظیم شهر به نام آی‌اسپید (iSpeed) را از دست ندهید. این ترن هوایی با سرعت ۱۲۰ کیلومتر بر ساعت اوج گرفته و به بالای کلاهک مسیر می‌رسد که حدود ۵۵ متر ارتفاع دارد و سپس با شیب ۹۰ درجه به سمت زمین روانه می‌شود و سلسله‌ای از فراز و فرودهای هوایی، چرخش‌های تند و معکوس را در مسیر یک کیلومتری به همراه می‌آورد. آی‌اسپید سه قطار دارد که هر کدام ۱۲ مسافر را حمل می‌کنند. 

8- رینگ ریسر

«رینگ ریسر» (Ring Racer) رولرکوستری با تِم فرمول یک است که در سال ۲۰۰۹ در پیست «نوربرگ رینگ» (Nürburgring) در نوربرگ آلمان ساخته شد و در کمتر از ۲ ثانیه به شتاب ۱۶۰ کیلومتر بر ساعت می‌رسد. به دلیل دو نقص فنی و حادثه‌ای که در سال ۲۰۰۹ منجر به مجروح شدن هفت نفر شد، راه‌اندازی رینگ ریسر تا سال ۲۰۱۳ طول کشید. اما در سال ۲۰۱۴ مجددا پیست نوربرگ رینگ تصمیم به تعطیلی آن گرفت؛ چرا که فعالیت آن از نظر اقتصادی توجیه‌پذیر نبود و هنوز در حالت تعلیق قرار دارد. اما در صورت بازگشایی مجدد، دومین ترن هوایی پرسرعت اروپا خواهد بود.

سخن آخر

چه قدر از بازی های هیجانی لذت می برید؟

نظرتان در مورد این ترن هوایی ها چیست؟

تا به حال تجربه سوار شدن به ترن هوایی را داشته اید؟

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.