karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 مرداد 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 خشت اول چون نهد معمار کج تا ثریا می رود دیوار کج... این ضرب المثل ایرانی را باید زر گرفت. گاهی دقت در برداشتن قدم های اول، همان هوشمندی است و سهولت و راحتی کل مسیر را دربر دارد. داشتن یک سفر تفریحی لذت بخش آن هم در پیچ و خم های زندگی امروز مستلزم آن است که چند نکته ساده را رعایت کنید. در ادمه به شما خواهیم گفت که چطور در سفر می توان بهترین اقامتگاه را با هزینه ای مناسب برای خود رزرو کنید...

رزرو هتل

رزرو هتل آن هم در روزگار ما به لطف اینترنتی که سخاوتمندانه اطلاعاتش را در اختیارمان می گذارد و صرف کمی وقت و مراجعه به منابع معتبر، بهترین نتیجه را عایدمان می کند. باور کنید با یک انتخاب هوشمندانه نه تنها هزینه های سفر را مدیریت می کنید بلکه با یک اقامت خوب، لذت سفر در کام تان چندین برابر می شود. این مساله را از مسافرینی جویا شوید که به محض رسیدن به مقصد دنبال یک مکان خوب برای اقامت بوده اند، اما نهایتا در انتهای سفر آنچه عایدشان شد تجربه چند شب اقامت نامطلوب به همراه پرداخت هزینه گزاف بود که تمام لذت سفر را تحت الشعاع قرار می داد. 

از کاروانسرا تا هتل

این مساله که به محض رسیدن به مقصد، مسافر خسته از گرد راه کجا باید اسکان بگیرد در روزگاران قدیم هم حایز اهمیت بود. کاروانسراهای قدیمی بسیاری که تقریبا در تمام نقاط کشورمان پراکنده اند گواه این مدعاست. کاروانسراهایی که گاه ساده و گاه پر از امتیازاتی نسبت به سایر اقامتگاه ها بوده و مسافران را برای اقامت در آن تشویق می کرد. این سنت از قدیم الایام تا کنون ادامه داشته و حالا هتل ها عهده دار این مسوولیت هستند.

اما حالا که قصد اقامت در هتل را دارید، کدام هتل برای اقامت مناسب است؟ پاسخ ساده است؛ شما چه امکاناتی را مد نظر دارید.

فرض کنیم عازم مشهد، یکی از بزرگترین وشلوغ ترین شهرهای ایران هستید. مشهد در تمام فصول سال پر از گردشگرانی از اقوام و حتی کشورهای مختلف است که هدف اصلی شان زیارت شمس الشموس حضرت علی ابن موسی الرضا(ع) است. رزرو هتل در مشهد، شهری که از قضا مسافران فراوانی را در چهار فصل سال دارد و اتفاقا تنوع زیادی هم در نوع و تعداد هتل هایش مشاهده می کنید کار دشواری به نظر می رسد. پیدا کردن هتل مناسب با ویژگی هایی همانند نزدیک بودن به حرم مطهر، سطح کیفی خدمات ارایه شده، هزینه ها و کلی مسایل دیگر که بسته به نظر هر فردی در انتخاب هتل محل اقامت دخیل است، آن هم در شلوغی همیشگی مشهد، ممکن است در بدو ورود به شهر کمی مشکل ساز و کسل کننده باشد.

 خبر خوش این است که نیاز به سردرگمی نیست. قدم اول را با کمی جستجو می توان درست برداشت. می توانید قبل از آغاز سفر با جستجوی رزرو هتل در مشهد یکی از صفحات را باز کرده، لیستی از تمام هتل ها را با آدرس و امکانات و هزینه اقامت به همراه موقعیت هتل در شهر ببینید و البته مهم تر اینکه از نظرات مسافرین قبلی این هتل ها مطلع شوید و نهایتا به صورت آنلاین هتل موردنظر خود را رزرو کنید. به محض ورود به شهر به اقامتگاه خود رفته و با کمی استراحت تجدید قوا کرده و با کمترین دغدغه از سفر خود نهایت لذت را ببرید. در دنیای پیچیده امروز اتفاقا انتخاب هتل مناسب آنقدرها هم پیچیده نیست.

روزهای خوب ساختنی است... این هم از همان دست جمله هایی است که باید زر گرفت. روزهای خوب و به تبع آن خاطرات خوب تصادفی به دست نمی آید بلکه ساختنی است. گردشگری در یکی از صفحات اجتماعی مطرح کرده بود که برای مسافرت تفریحی و پر هیجان و یک جزیره گردی ایده آل آن هم از نوع وطنی اش به سمت جزیره کیش حرکت و چند روزی را در یک هتل آن هم چند ستاره اقامت کردیم؛ اما ارایه خدمات به قدری ضعیف بود که با دلخوری تمام سفر را به اتمام رساندیم و سال ها دیگر به کیش برنگشتیم. در عوض خانواده ای در فرودگاه با لبخندی بر لب به هنگام بازگشت آنقدر پر انرژی بودند که به قول خودشان کاش می توانستند چند روزی را بیشتر در جزیره سپری کنند و البته که در اولین فرصت ممکن دوباره به جزیره سر خواهند زد. دو تجربه کاملا متفاوت نشان می دهد که باید هوشمندانه سفر کنیم. هتل های کیش مثل همه نقاط دنیا کیفیت متفاوتی دارند؛ اما با کمی تامل و البته جستجو و مقایسه اطلاعات میهمانان قبلی جزیره، می توان با چشمی باز و خیالی آسوده اقامتی دلپذیر و لوکس و البته به یادماندنی در هتل ها داشت. داشتن روزهای خوب مستلزم برنامه ریزی خوب با کمی چاشنی دقت است.

تجربه های لوکس

اگر تجربه رزرو هتل به صورت آنلاین را داشته باشید حتما چشم تان به تصاویر هتل های لوکس هم منور شده است. تصاویری دلفریب از همان هتل های لوکس آن هم از نوع وطنی که آدمی را وسوسه می کند تا تجربه اقامتی هر چند کوتاه در این اقامتگاه های لاکچری داشته باشد.

 اگر دقت کرده باشید اغلب این هتل های لوکس در سه مقصد پرترد دگردشگری تهران، کیش و مشهد قرار دارند. هزینه یک شب اقامت در برخی از این هتل ها گاه به چند میلیون هم می رسد. اما اگر اهل تجربه کردن، جستجو و کندوکاو باشید، باید متوجه شده باشید که اغلب این هتل ها در برخی از فصول سال تخفیفات باورنکردنی دارند و گاه هزینه اقامت را تا کمتر از نصف کاهش می دهند. اقامت در مشهد به عنوان پایتخت معنوی و گردشگری و همچنین جزیره کیش به عنوان قطب تفریحی کشور شاید بتواند توجیهی برای اقامت در این هتل های لوکس باشد اما رزرو هتل در تهران هر چقدر هم که لوکس باشد با توجه به شلوغی، آلودگی و ازدحام این کلانشهر هزار فرهنگ، به جز سفرهای کاری یا اقامت گردشگران خارجی و یا سفرهای سیاسی و تجاری چندان قابل توجیه نیست. 

اما نباید اسیر قضاوت های زودهنگام شد اگر کمی هوشمندانه قضیه را واکاوی کنید خواهید دید که تهران شلوغ و پرغوغا در روزهایی از سال با آب و هوای معتدل و صاف و ترافیک مناسب پر از جاذبه هایی تاریخی، تفریحی، طبیعی و موزه هایی است که حتما ارزش دیدن و وقت گذاشتن را دارد. در ایام نوروز که تقریبا تهران خلوت است و آسمان آبی اش رخ نموده و زیبایی هایش فرصت نفس کشیدن و آشکار شدن را پیدا می کنند. حالا لذت اقامت در یک هتل لوکس بر لذت گشت و گذار در جاذبه  های تهران اضافه شده و شما را متحیر خواهد کرد. 

اگر سری به صفحات رزرو هتل در تهران بزنید قطعا از زمان این تخفیفات در هتل های لوکس مطلع می شوید و با اقدام به رزرو آنلاین می توانید تجربه ای لوکس و البته ارزشمند را برای خود رقم بزنید. مشهد و کیش هم از این قائده مستثنی نیستند. در فصولی از سال هتل های مشهد و هتل های کیش تخفیفات خوبی را برای مسافران در نظر می گردند تا کسب و کارشان همواره پررونق باقی بماند.

 به همین آسانی

زمانی که تنوع بالا می رود، گزینه های بیشتری برای انتخاب وجود دارد بنابراین رقابت ایجاد می شود، رقابتی که منجر به افزایش کیفیت می شود. در ابتدا همین تنوع عامل پیچیدگی انتخاب بود اما حالا به لطف گسترش تکنولوژی کسب اطلاعات و تحلیل و تجزیه آن در کنار امکان استفاده از تجارب دیگران ضریب انتخاب صحیح را بالا برده و شما را قادر می سازد تا انتخاب بهتری در کمترین زمان ممکن داشته باشید. 

این انتخاب های ماست که زندگی را می سازد. زندگی در دنیای پر از پیچیدگی های امروزی نیازمند کمی آینده نگری، هوشمندی و البته به روز بودن است تا بتوان تصمیماتی درست و سودمند اتخاذ کرد. این قضیه در تمام وجوه زندگی اثر دارد و البته سفر کردن بخش مهمی از زندگی است چرا که در هر سفر تقدیری خفته و تجربه ای در راه است که جز با سفر کردن بدست نخواهد آمد. سفر انسان را پخته تر، متواضع تر و آرامتر و نهایتا شخصیت انسان را متعالی تر خواهد کرد. یک برنامه ریزی خوب و نهایتا یک اقدام سنجیده سفر کردن را تبدیل به عادتی بسیار دلچسب برای شما خواهد کرد که حالا حالاها مزه اش زیر زبان تان مزه خواهد کرد. هوشمندانه سفر کنید تا برای همیشه و با لذت سفر کرده و زندگی تان را با خاطرات خوش بسازید.

 سخن آخر

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟ 

آیا تا به حال به صورت اینترنتی هتل رزرو کرده اید؟

نظرها و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسوولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کاربر مهمان

واقعا انتخاب های ما زندگی ما را میسازند و باید هوشمندانه زندگی کنیم

انتشار:16 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

پریسا جهانیان

بسیار مطلب خوبی بود . 

انتشار:22 مرداد 1397

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.