خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

05 شهریور 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

اگر برای سفر هتل رزرو کرده اید، از کارتان مرخصی گرفته اید و حسابی برای این سفر به یاد ماندنی پس انداز کرده اید، پس باید سوالات زیادی درباره اینکه چه اتفاقاتی در تور خواهد افتاد، داشته باشید. اگر برای سفر تابستانه تان به دنبال بهترین هتل های تهران می گردید، با رزرو هتل اسپیناس پالاس تهران یا هتل استقلال تهران می توانید اقامتی دلنشین را تجربه کنید. 

در طی 9 سال سفرم در جاده ها به عنوان راهنمای تور اروپا، متوجه شدم که مهم ترین بخش ماجراجویی، آماده شدن برای آن است. من معتقدم یکی از مهم ترین کارهایی که می توانید برای داشتن سفری خارق العاده انجام دهید، داشتن انتظارات واقع گرایانه درباره سفرتان است. ولی چطور می توانید بفهمید که کدام انتظارات واقعی هستند، وقتی که تازه برای اولین بار است که می خواهید سفر با تور را تجربه کنید؟

برای اینکه خیال تان را از این جهت راحت کنم، رایج ترین سوالاتی که تقریبا تمام مسافران تور در اولین روز سفر از من می پرسند را در این مقاله آورده ام. پس برای پاسخ به سوالات تان در ادامه این مقاله با ما همراه شوید تا از تمام نکاتی که راهنمای تورتان می خواهد شما بدانید، آگاه شوید.

اگر به اتوبوس تور نرسم چه اتفاقی می افتد؟

افراد وقت شناس اصولا نگران جا ماندن از اتوبوس تور نیستند و مهم است که بدانید که هیچ گاه مسافران فراموش نمی شوند و فقط گاهی اوقات به اتوبوس تور داخل شهر نمی رسند. حقیقت ماجرا این است که نیاز اکثریت مسافران بر نیازهای تعداد کمی که دیر می رسند، ارجحیت دارد و اگر شما فرد وقت شناسی باشید، حتما با این موضوع موافقید.

اگر مسئله، برگشت به هتل باشد، خیلی راحت می توانید از وسایل حمل ونقل عمومی یا تاکسی استفاده کنید. اگر وسایل حمل ونقل عمومی در دسترس تان نیست می توانید از افراد محلی کمک بگیرید. در بدترین حالت، اگر از وسیله نقلیه از شهری به شهر دیگر جا ماندید، از پذیرش هتل بپرسید که چگونه می توانید به بقیه گروه برسید و با راهنمای گروه یا شرکت برگزارکننده تور در تماس باشید تا آنها هم از برنامه تان باخبر شوند چرا که آنها هم نگران شما خواهند شد.

نکته: بهتر است ساعت تان را 5 تا 10 دقیقه جلو بکشید، چرا که با این روش بعید است که دیر کنید.

آیا می توانم شماره تلفن راهنمای تور را داشته باشم؟

برخی از شرکت های برگزار کننده تور سیاستی دارند که بر اساس آن، راهنمایان تور باید شماره تلفنی برای مهمانان تور داشته باشند، ولی تمام تورها هم این قانون را ندارند. برخی اوقات، تصمیم گیری درباره این موضوع بر عهده خود راهنمایان تور است. توصیه ما این است که مشخصات هتل تان را به همراه داشته باشید، چرا که مدارک سفر و مدارک ملحق شدن تان به تور را در اختیار دارند.

اگر جایی گیر افتادید، داشتن شماره تلفن هتل بهترین راه ارتباطی با راهنمای تور است یا می توانید به 118 زنگ بزنید یا در شرایط اضطراری با نماینده ای که کارهای رزواسیون شما را انجام داده در تماس باشید.

از کجا بدانم که در ابتدای سفر، کجا باید همسفرانم را ببینم؟

چنین اطلاعاتی در مدارک سفر یا اطلاعیه های سفرتان موجود است. معمولا این ملاقات در ساعت 9 صبح در لابی هتل انجام می شود ولی اگر این اطلاعات را در مدارک سفرتان ندارید، در هنگام ورود از مسئول پذیرش هتل سوال کنید زیرا معمولا راهنمای تور یک اعلامیه در لابی می گذارد یا در پذیرش برای تان پیغام می گذارد. همچنین، اگر به دنبال سایر مسافرانی بگردید که مانند شما سرگردان در لابی می گردند نیز می توانند کمک کننده باشد زیرا احتمالا آنها هم با شما در تور همسفر هستند.

چه زمانی باید در شهری که محل شروع تور است، حاضر باشم؟

برخی از تورها، صبح شروع می شوند ولی بسیاری از تورها نیز هنگام غروب شروع به فعالیت می کنند. اگر تورتان صبح شروع می-شود، شما باید شب قبل در آن شهر باشید و آن شب را در همان هتل یا هتلی در همان نزدیکی اقامت کنید. اگر تورتان در بعد از ظهر شروع می شود، می توانید با خیال راحت در همان روز وارد شهر شوید (فقط اول برنامه سفرتان را چک کنید).

بهتر است دنبال پروازهایی باشید که در نیمه روز انجام ¬می-شوند زیرا در آن وقت روز، به محض اینکه وارد هتل شوید، می-توانید اتاقتان را تحویل بگیرید و اکثر هتل های دنیا اجازه تحویل اتاق در ساعت 2 بعدازظهر را می دهند. اگر زودتر رسیدید و خواستید که خودتان شهر را بگردید، بیشتر هتل ها اجازه می دهند تا مهمانانشان، چمدان های شان را قبل از تحویل اتاق، در آنجا بگذارند. اگر در این باره شک دارید، کافیست سوال بپرسید.

چگونه در اوقاتی که با تور نیستم، راهم را پیدا کنم؟ اگر گم شدم چه؟

ممکن است پیدا کردن مسیر به تنهایی در شهری غریبه دلهره آور باشد ولی تبدیل به بهترین بخش سفرتان خواهد شد. روش های مختلفی برای پیدا کردن مسیر وجود دارد: نقشه شهر (اگر راهنمای تورتان این نقشه را نداشته باشد، در اکثر میزهای پذیرش هتل ها، مراکز اطلاع رسانی مسافران به طور رایگان پیدا می شود)، کتاب های راهنما، نقشه های مترو (در ایستگاه های مترو می توانید پیدا کنید) و همچنین، نقشه های گوگل.

اگر اطلاعاتی روی موبایل تان ندارید، بهتر است بدانید که در بسیاری از شهرها، در کافه¬ها، بارها و سایر فضاهای عمومی به وای فای رایگان دسترسی خواهید داشت و می توانید نقشه هایی که به صورت آفلاین نیز کار می کنند، دانلود کنید. همچنین، بهتر است محل اقامت تان یا محل و ساعت سوار شدن به اتوبوس تور  را روی نقشه (دیجیتال یا کاغذی) نشانه گذاری کنید. 

برای پیدا کردن مسیرتان سوال بپرسید. اغلب افراد محلی بسیار دوستانه برخورد می کنند، حتی اگر زبان یکدیگر را نیز نمی فهمید، اشاره کردن به محل مورد نظرتان روی نقشه، زبانی جهانی است. اگر انگلیسی زبان هستید، احتمالا از اینکه بسیاری از مردم در شهرهای پرگردشگر، قادرند تا با شما کمی صحبت کنند تا جواب تان را بدهند، شگفت زده خواهید شد. تنها کافیست از پیشخدمت یا مغازه دار سوال کنید تا در کسری از ثانیه مسیرتان را بیابید.

بعضی اوقات مردم فراموش می کنند که همه جا تاکسی پیدا می شود. اگر عجله دارید و می خواهید خیلی زود به محل قرار با همسفران تورتان برسید و باید مسافت زیای پیاده روی کنید، یا می خواهید بدون استفاده از وسایل حمل و نقل شهری به هتل بازگردید، سوار تاکسی شوید و نقشه را به راننده نشان دهید.

برای شستشوی لباس چکار کنم؟

بسته به طول سفرتان، پیشنهاد من این است که سعی کنید در طول سفرتان از خشکشویی استفاده نکنید. برای لباس های کوچک و سبک می توانید در دو توقف شبانه که در هتل دارید، آنها را با دست بشویید یا اگر هتل تان سرویس خشکشویی دارد، می توانید از آن استفاده کنید، هرچند گران است ولی 24 ساعت شبانه روز در دسترس است و کارتان را بسیار راحت می کند. 

اگر به خشکشویی نیاز داشتید و یکی در اطراف هتل تان باشد، راهنمای تورتان آن را به شما نشان خواهد داد ولی چه کسی دلش می خواهد تعطیلاتش را در خشکشویی بگذراند؟

پول نقد به همراه داشته باشم یا کارت اعتباری؟

این روزها دستگاه عابربانک به راحتی در همه جا پیدا می¬شود ولی از قبل چک کنید که بانکتان چه ارز هایی را برای خرید یا پول نقد از عابربانک گرفتن به شما ارائه می دهد. بهتر است همیشه مقداری پول نقد به همراه داشته باشید اما یادتان باشد مقدارش هر چه کمتر باشد، بهتر است. بهتر است به دنبال عابر کارت مسافرتی باشید که بتوانید با آن پول محلی دریافت کنید.

سخن آخر

آیا تا به حال از تورهای مسافرتی استفاده کرده اید؟

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کاربر مهمان

من قصد دارم امسال با یک تور سفر برم و این اطلاعات خیلی برام مفید بود. عالی

انتشار:09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.