ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

28 اردیبهشت 1398

معرفی انواع ویزای کانادا توریستی و تحصیلی

  این روزها افراد زیادی قصد مهاجرت به کشوری پیشرفته و پرثبات را دارند و از این میان، کشور کانادا یکی از گزینه‌هایی است که کماکان طی چند سال اخیر جزو برترین مقاصد مورد نظر ایرانیان بوده است.

هر ساله متقاضیان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا برای اهدافی نظیر دیدار اقوام، شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های علمی و تجاری، سیاحت و گشت و گذار ، تحصیل و زندگی برای دریافت مجوز ورود معتبر کانادا و یا همان ویزای کانادا درخواست می‌دهند.

عموما انواع ویزای کانادا به دو دسته موقت و دائم تقسیم‌بندی می‌شود که از معروف‌ترین آنها می‌توان به ویزای توریستی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

پیش از پرداختن به موضوع انواع ویزای کانادا باید این نکته را یادآوری کنیم که در حال حاضر به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در تهران، متقاضیان ایرانی ثبت درخواست و دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا می‌بایست از طریق ثبت‌نام آنلاین ویزای کانادا و یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر VFS سفارت کانادا در کشورهای همسایه، نسبت به پیگیری امور اخذ ویزا و پروسه انگشت‌نگاری و بیومتریک ویزای کانادا اقدام کنند.  

Photo by : Unknown

معرفی ویزای توریستی کانادا برای مسافرت کوتاه مدت

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا با برخورداری از شهرهای پیشرفته و مدرنی نظیر تورنتو، مونترال و ونکوور و جاذبه‌های طبیعی در میان کوههای معروف راکی، آبشار عظیم نیاگارا و پارک ملی بنف، بدون شک یکی از بهترین مقاصد توریستی و گردشگری برای هر فردی محسوب می‌شود.

ویزای توریستی کانادا  به عنوان متداول‌ترین و پرتقاضاترین نوع ویزای کانادا، همانطور که از اسمش بر می‌آید برای اهداف توریستی از سوی سفارت کانادا به دو شکل یک‌بار ورود (Single entry) و یا ویزای مولتی کانادا (Multiple entry) برای متقاضیان صادر می‌شود.

طی چند سال اخیر و بنابر صلاحدید سفارت کانادا، عموما اکثر ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتی صادر می‌شوند. این نوع محبوب ویزای کانادا که از آن در ایران به عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز یاد می‌کنند به دارندگان آن این اجازه را می‌دهد تا مدت زمان اعتبار پاسپورت ایرانی (حداکثر 5 سال) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شده و در هر بار ورود تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

در حال حاضر با توجه به افزایش روز افزون تقاضای دریافت انواع ویزای کانادا و سخت‌گیری آفیسرهای سفارت کانادا برای رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان ایرانی، افراد می‌بایست در امر آماده‌سازی مدارک مورد نیاز ویزای کانادا و تکمیل دقیق اطلاعات فرم درخواست ویزا توجه زیادی داشته باشند.

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا از قرار زیر است:

• اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

• دو قطعه عکس رنگی بیومتریک با سایز 3.5 × 4.5 

• ترجمه شناسنامه

• ترجمه گواهی اشتغال به کار

• ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل

• ترجمه مدارک مالی نظیر گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی

• ترجمه اسناد ملکی

• ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا

• ترجمه سایر مدارک در صورت وجود نظیر پروانه بهره برداری، حکم بازنشستگی، پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت، کارت بازرگانی، جواز کسب 

• ارائه دعوت‌نامه معتبر در صورت امکان

Photo by : Unknown

معرفی ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل

یکی دیگر از انواع پر مخاطب ویزای کانادا ویزای تحصیلی کانادا است. سالانه افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی نظیر کارشناسی، ارشد و دکترا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست می‌دهند.

برخورداری از سیست