karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

28 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

معرفی انواع ویزای کانادا توریستی و تحصیلی

  این روزها افراد زیادی قصد مهاجرت به کشوری پیشرفته و پرثبات را دارند و از این میان، کشور کانادا یکی از گزینه‌هایی است که کماکان طی چند سال اخیر جزو برترین مقاصد مورد نظر ایرانیان بوده است.

هر ساله متقاضیان بین‌المللی زیادی از سراسر دنیا برای اهدافی نظیر دیدار اقوام، شرکت در همایش‌ها و نمایشگاه‌های علمی و تجاری، سیاحت و گشت و گذار ، تحصیل و زندگی برای دریافت مجوز ورود معتبر کانادا و یا همان ویزای کانادا درخواست می‌دهند.

عموما انواع ویزای کانادا به دو دسته موقت و دائم تقسیم‌بندی می‌شود که از معروف‌ترین آنها می‌توان به ویزای توریستی کانادا و ویزای تحصیلی کانادا اشاره کرد که در ادامه به توضیح هر یک از آنها خواهیم پرداخت.

پیش از پرداختن به موضوع انواع ویزای کانادا باید این نکته را یادآوری کنیم که در حال حاضر به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در تهران، متقاضیان ایرانی ثبت درخواست و دریافت هر یک از انواع ویزای کانادا می‌بایست از طریق ثبت‌نام آنلاین ویزای کانادا و یا مراجعه حضوری به یکی از دفاتر VFS سفارت کانادا در کشورهای همسایه، نسبت به پیگیری امور اخذ ویزا و پروسه انگشت‌نگاری و بیومتریک ویزای کانادا اقدام کنند.  

معرفی ویزای توریستی کانادا برای مسافرت کوتاه مدت

کانادا به عنوان دومین کشور پهناور دنیا با برخورداری از شهرهای پیشرفته و مدرنی نظیر تورنتو، مونترال و ونکوور و جاذبه‌های طبیعی در میان کوههای معروف راکی، آبشار عظیم نیاگارا و پارک ملی بنف، بدون شک یکی از بهترین مقاصد توریستی و گردشگری برای هر فردی محسوب می‌شود.

ویزای توریستی کانادا  به عنوان متداول‌ترین و پرتقاضاترین نوع ویزای کانادا، همانطور که از اسمش بر می‌آید برای اهداف توریستی از سوی سفارت کانادا به دو شکل یک‌بار ورود (Single entry) و یا ویزای مولتی کانادا (Multiple entry) برای متقاضیان صادر می‌شود.

طی چند سال اخیر و بنابر صلاحدید سفارت کانادا، عموما اکثر ویزاهای توریستی کانادا به صورت مولتی صادر می‌شوند. این نوع محبوب ویزای کانادا که از آن در ایران به عنوان ویزای 5 ساله کانادا نیز یاد می‌کنند به دارندگان آن این اجازه را می‌دهد تا مدت زمان اعتبار پاسپورت ایرانی (حداکثر 5 سال) در هر زمان و بدون محدودیت وارد خاک کانادا شده و در هر بار ورود تا 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشند.

در حال حاضر با توجه به افزایش روز افزون تقاضای دریافت انواع ویزای کانادا و سخت‌گیری آفیسرهای سفارت کانادا برای رسیدگی به پرونده‌های متقاضیان ایرانی، افراد می‌بایست در امر آماده‌سازی مدارک مورد نیاز ویزای کانادا و تکمیل دقیق اطلاعات فرم درخواست ویزا توجه زیادی داشته باشند.

به طور کلی مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی کانادا از قرار زیر است:

• اصل پاسپورت با حداقل شش ماه اعتبار

• دو قطعه عکس رنگی بیومتریک با سایز 3.5 × 4.5 

• ترجمه شناسنامه

• ترجمه گواهی اشتغال به کار

• ترجمه سند ازدواج در صورت تاهل

• ترجمه مدارک مالی نظیر گواهی تمکن مالی و گردش حساب بانکی

• ترجمه اسناد ملکی

• ارائه رزرو هتل و شرح برنامه سفر به همراه رزرو بلیط رفت و برگشت کانادا

• ترجمه سایر مدارک در صورت وجود نظیر پروانه بهره برداری، حکم بازنشستگی، پروانه نظام مهندسی یا جواز ساخت، کارت بازرگانی، جواز کسب 

• ارائه دعوت‌نامه معتبر در صورت امکان

معرفی ویزای تحصیلی کانادا برای ادامه تحصیل

یکی دیگر از انواع پر مخاطب ویزای کانادا ویزای تحصیلی کانادا است. سالانه افراد زیادی به قصد ادامه تحصیل در مقاطع مختلف دانشگاهی نظیر کارشناسی، ارشد و دکترا برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست می‌دهند.

برخورداری از سیستم آموزشی ممتاز دو زبانه (انگلیسی و فرانسوی)، حضور دانشگاه‌های معتبر جهانی همچون دانشگاه تورنتو و مک گیل، امکان استفاده از مزایای کار دانشجویی، بورسیه تحصیلی و هزینه‌های مقرون به صرفه تحصیلی و همچنین امکان دریافت اقامت دائم پس از فارغ‌التحصیلی، تنها گوشه‌ای از مزایای تحصیل و زندگی در این کشور است.

اما باید به این موضوع اشاره کنیم که متقاضیان ایرانی واجد شرایط ادامه تحصیل در کانادا نخست می‌بایست نسبت به دریافت پذیرش تحصیلی از هر یک دانشگاه‌های کانادا اقدام کرده، سپس برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا درخواست دهند.

مدت اعتبار این نوع از ویزای کانادا بسته به مقطع و رشته متقاضی متفاوت بوده و به طور معمول تا زمان پایان دوره تحصیلی دانشجو در خاک کشور کانادا اعتبار دارد. به عنوان مثال ویزای تحصیلی کانادا برای دانشجوی بین‌المللی مقطع ارشد دانشگاه‌های این کشور، بنابر بازه زمانی تحصیلی وی با اعتبار 3 ساله صادر خواهد شد و در عین حال، امکان تمدید اعتبار نیز برای دانشجو وجود خواهد داشت.  

اما همچون دیگر انواع ویزای کانادا، برای درخواست ویزای تحصیلی کانادا نیز نیاز به آماده‌سازی و ارائه یکسری مدارک تحصیلی، مالی و هویتی به سفارت کانادا وجود دارد که در ادامه به توضیح‌شان خواهیم پرداخت: 

• نامه پذیرش تحصیلی دانشگاه کانادایی (Admission letter)

• برنامه تحصیلی دقیق دانشجو (Study Plan)

• فرم‌های تکمیل شده درخواست ویزا ( فرم ویزای تحصیلی، اطلاعات خانوادگی و schedule 1 )

• نامه تمکن مالی 6 ماهه اخیر

• اسکن صفحه اول جدیدترین پاسپورت به همراه صفحات دارای مهر ویزا به عنوان تاریخچه سفر

• اسکن اصل شناسنامه به همراه ترجمه

• دو قطعه عکس رنگی بیومتریک 3.5×4.5 

• اسناد و مدارک مالی و دارایی‌های شخصی

• سوابق بیمه

• فیش پرداخت هزینه پذیرش و ثبت‌نام اولیه (شهریه دانشگاه)

 البته همانطور که پیش‌تر به این موضوع اشاره کردیم، دانشجویان متقاضی ادامه تحصیل در کانادا میبایست علاوه بر ارائه مدارک کامل و دلایل قانع کننده به آفیسر پرونده مبنی بر توانایی پوشش هزینه‌های تحصیل و زندگی در کانادا، توانایی ارائه مدارکی دال بر برگشتن به وطن پس از پایان فارغ‌التحصیلی در دانشگاه‌های کانادا را به آفیسر پرونده ویزای کانادا داشته باشند.

بد نیست به این موضوع نیز اشاره کنیم که اخذ پذیرش تحصیلی به عنوان یکی از مدارک مهم دریافت ویزای تحصیلی، مستلزم داشتن شرایطی نظیر رزومه، معدل و مدارک تحصیلی مناسب، مدرک زبان معتبر، سوابق کاری، انگیزش‌نامه، توصیه نامه دقیق و موارد این چنینی است.

شاید در یک نگاه گذراندن پروسه اخذ ویزای کانادا کمی سخت و طاقت فرسا به نظر برسد ولی با احتساب مزایایی نظیر امکان اخذ مدارک معتبر تحصیلی، امکان کار با درآمد بالا در بازار کار بین‌المللی و پویای کانادا و همچنین امکان دریافت پاسپورت و حق شهروندی کانادا پس از فارغ‌التحصیلی، بد نیست شما نیز با استفاده از مشاوره کارشناسان مهاجرتی و ارزیابی شرایط فعلی خود، همچون بسیاری از متقاضیان دریافت ویزای کانادا، برای تحصیل و زندگی در این کشور پیشرفته و خوش نام برنامه‌ریزی کنید. 

سخن آخر

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

آیا تا به حال تجربه اقدام برای دریافت ویزای کانادا را داشته اید؟

در مورد تجربه های تان در این زمینه برای مان بگویید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.