karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

27 تیر 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

پل گذرگاهی است که برای عبور از رودخانه، دره و شکاف های عمیق طبیعی از آن استفاده می شود، به احتمال زیاد قدیمی ترین و ابتدایی ترین اشکال پل به زمانی برمی گردد که بشر توانست با استفاده از تنه درختان و سنگ های بزرگ، امکان عبور از نهرها، دره ها و مسیل ها را فراهم کند. پل ها به مرور زمان با اشکال زیباتر و تکنیک های دقیق تری ساخته شدند و توانستند جایگاه خاصی را در میان نمادها و جاذبه های گردشگری به خود اختصاص بدهند، پل ها در گذشته بیشتر برای سهولت دسترسی و تردد ساخته می شدند، اما امروز کاربردهای دیگری هم دارند. در ایران نیز پل های متعددی وجود دارد که علاوه بر دیدار از این پل ها، می توانید از طبیعت بی نظیر و جاذبه های گردشگری شهرهایی مانند مشهد و اقامت در هتل های مشهد مانند هتل الماس 2 مشهد و هتل پردیسان مشهد لذت ببرید.

در مجموع پل ها انواع مختلفی دارند که پل های سنگی، چوبی، قایقی و معلق از آن جمله هستند. بسیاری از پل ها به لحاظ زیبایی شهرت یافته اند، اما در این میان برخی از پل ها نام خود را به عنوان ترسناک ترین پل های جهان در تاریخ ثبت کرده اند. این دسته از پل ها نه تنها از فراز مکان های خوفناکی عبور می کنند، بلکه ساختار پل نیز به گونه ای است که عبور از آن نیاز به شجاعت زیادی دارد. به همین دلیل برای ماجراجویان اهل خطر رد شدن از این پل ها آرزوست و بسیاری از آن ها دنیا را درمی نوردند تا بتوانند رد شدن از روی ترسناک ترین پل های جهان را تجربه کنند. با ما همراه باشید تا ترسناک ترین پل های جهان را بشناسیم. ایران هتل آنلاین با رزرو هتل های ایران همراه شماست. 

پل مردان شجاع، چین The brave man’s bridge ,Chaina

بی تردید عبور از روی پلی که در ارتفاع 180 متری زمین است کاری هیجان انگیز و دلهره آور به حساب می آید، حالا تصور کنید که کف آن نیز از شیشه باشد و عده ای از گردشگران ماجراجو، ترس از ارتفاع هم داشته باشند و پل هم با وزش باد تکان های شدیدی بخورد. این جاست که متوجه می شویم نام آن را بیهوده پل مردان شجاع نگذاشته اند.

پل رویال جورج، کلرادو Royal Gorge Bridge, Colorado

این پل فوق العاده، بزرگ ترین پل معلق آمریکاست و بیش از صد سال است که بر روی رودخانه ی آرکانزاس ایالت کلرادو ساخته شده است. ارتفاع آن 291 متر و طول آن 390 متر است. پل تنگه ی رویال بیش از 70 سال با عنوان مرتفع ترین پل جهان شناخته می شد، اما پس از افتتاح چند پل مرتفع تر در چین، این عنوان را به آن ها داد و اکنون به عنوان یکی از مهم ترین جاذبه های گردشگری کنیون سیتی Cañon City کلرادو و یکی از نفس گیرترین پل های جهان مطرح است. 

پل میمون، ویتنام Monkey bridges, Vietnam  

بی تردید این پل، تنها پل میمون در جهان نیست، زیرا در دلتای مکونگ (Mekong) انواع مختلفی از آن ها را می توان مشاهده کرد. قطعا هر کس با دیدن این پل که از تکه های بامبو ساخته شده، خواهد گفت که فقط یک میمون می تواند از روی آن عبور کند، اما در واقع آن ها نقطه ای برای عبور مردم محلی هستند. با این وجود ماجراجویان کنجکاوی هم پیدا می شوند که می خواهند شانس خود را امتحان کنند و میمون وار از روی آن رد شوند. 

پل معلق حسینی، پاکستان Hussaini Hanging Bridge, Pakistan

پل معلق پاکستان اغلب لقب خطرناکترین پل در جهان را می گیرد، بی شک گام برداشتن در میان چوب های این پل که فاصله زیادی با هم دارند و به هیچ چیز وصل نیستند کار مطبوعی به نظر نمی رسد و از آن جا که کاربسیار خطرناکی است، برای قلب های ضعیف توصیه نمی شود. اما چیزی که باعث می شود این پل یکی از ترسناک ترین پل های جهان نامیده شود، تنها ترس از سقوط به درون رودخانه هونزا (Hunza) نیست، بلکه چیزی که آن را غیرقابل تحمل کرده بقایای پل تخریب شده ی قبلی است که هنوز از این پل آویزان است.

پل سون مایلز، فلوریدا Seven Mile Bridge, Florida

پل سون مایلز همان طور که از نامش پیداست هفت مایل طول دارد و دومین پل از لحاظ تکنیکی در نوع خود به شمار می رود، اما از آن جا که دیگر از پل اول استفاده نمی شود، می توان آن را اولین نیز برشمرد. هر چند با این که ظاهر این پل به وجه ترسناک نیست، اما حتی تصور رانندگی و عبور از این پل هنگام طوفان های فلوریدا برای هر کس قابل تحمل نیست.

پل راه فریب، واشنگتن Deception Pass Bridge, Washington State 

شاید رانندگی با ماشین بر روی پلی پوشیده از مه کار چندان ترسناکی نباشد، اما اگر می خواهید از جاده ای بگذرید که تقریبا 180 فوت دارد و در همان حال چشم تان به پایین می افتد، قضیه خیلی فرق می کند. این پل جزیره Whidbey و جزیره Fidalgo را به هم وصل می کند. پیش از ساخت پل راه فریب دسترسی به این دو جزیره تنها با کشتی مسیر بود، اما با این وجود به نظر می رسد که هنوز هم افرادی هستند که ترجیح می دهند به جای استفاده از این پل با قایق رفت و آمد کنند. 

پل پیاده روی، غنا Canopy Walk, Ghana

گام برداشتن روی پل کانوپی تنها قدم زدن در میان یک جنگل بارانی نیست، بلکه معلق بودن در فضای 40 فوتی زمین است، در حالی که بازدید کننده فرصت این را دارد که از میان میمون ها و پرندگان عبور کند. در واقع این تنها پل نیست که ترسناک است، پرواز پرندگان و جهش میمون ها از کنار بازدید کننده در حالی که حتی نمی تواند بر روی پل بدود، مسلما تجربه ی ترسناکی است، مخصوصا وقتی طول پل بیش از 1000 فوت باشد.

پل آسمان لنکاوی، مالزی Langkawi Sky Bridge, Malaysia

معلق بودن در ارتفاع 400 فوتی سطح زمین تجربه ی خارق العاده و ترسناکی است، مخصوصا وقتی که پلی چندین بار برای تعمیر بسته شده باشد. به هر حال پلی که اکنون برای عموم دسترس است ،یک پل منحنی به طول 136 متر است که با کابل نگه داشته شده و در بالای کوه Mat Cincang لنکاوی مالزی قرار دارد.

پل مونت تیتلیس، سوییس Mount Titlis, Switzerland

تصور تاب خوردن در ارتفاع 3000 متری سطح زمین ایده ی غیر ممکن و تصوری دست نیافتنی است، اما صرفنظر از کوهنوردان و اسکی بازانی که از روی این پل می گذرند، پل مونتت تیتلیس یکی از امن ترین پل های جهان است و شما می توانید از فراز آن یکی از زیباترین مناظر جهان یعنی رشته کوه های آلپ را از ارتفاع  3000 متری تماشا کرده و رویای خود را محقق کنید، هر چند باید خاطر نشان کرد که برای رد شدن از روی آن به اعصابی پولادین نیاز دارید.

پل ویتیم ریور، روسیه Vitim River Bridge, Russia

پل ویتیم بر روی یکی از خروشان ترین رودهای روسیه یعنی لنا ساخته شده است، این پل چندان عریض نیست و به سختی یک ماشین از روی آن رد می شود. پل ویتیم ریور پلی است که شاید در طی سالیان سال تنها چندین نفر موفق به عبور از روی آن شده اند، هیچ گارد ریلی بر روی آن وجود ندارد و این در حالی است که شما می دانید در زمان های معینی از سال روی آن با لایه های یخ پوشیده شده و برخی از تخته ها در مسیر پل افتاده یا گم شده اند.

پل اوخوئلا، مکزیک Puente de Ojuela, Mexico

پل معلق Puente de Ojuela تنها پل بازمانده فعال در شهر Ojuela است، شهری که پس از به پایان رسیدن ذخایر سنگ معدن در آغاز قرن بیستم، تبدیل به شهری متروک شد. این پل در سال 1991 جهت استفاده ی عموم و جاذبه گردشگری تعمیر شده و به عنوان یکی از ترسناک ترین پل های جهان شناخته می شود.

پل کوئپوس، کاستاریکا Quepos Bridge, Costa Rica

پل کوئپوس در سواحل مرکزی اقیانوس آرام واقع شده و یک پل یکطرفه است که به طرز معجزه ‌آسایی هنوز فرو نریخته است. باید به این نکته توجه داشته باشید پلی که مردم محلی به آن لقب پل مرگ داده اند، می تواند یک دام مرگبار باشد. حتی تخته ها هم در سراسر طول پل ادامه پیدا نکرده اند و شکاف های زیادی در هر دو طرف ایجاد شده است.

پل معلق کاپیلانو، کانادا Capilano Suspension Bridge,Canada  

در امتداد درختان کاج و صنوبر کهنسال، پل کاپیلانو که عنوان یکی از ترسناک ترین پل های جهان را بدست آورده گردشگران ماجراجو و پر دل و جرات را به دنیایی متفاوت با دنیا روزمره می برد. این پل در سال 1889 در نزدیکی ونکور و با استفاده از طناب های کنفی و درختان سدر ساخته شده است. این پل مهییج تاکنون شاهد سقوط چندین نفر بوده است، اما در حال حاضر با ابزارهای مدرنی مانند کابل های مفتولی و بتن نوسازی شده و یکی از جاذبه های محبوب ونکور به شمار می رود.

پل معلق کریک ا رید روپ، ایرلند شمالی Carrick-a-Rede Rope Bridge, Northern Ireland

پل معلق و طنابی Carrick-a-Rede Rope به عنوان آسان ترین و ترسناکترین راه دسترسی به جزیره ی Carrick-a-Rede Rope ایرلند شمالی محسوب می شود. عبور از این پل 20 متری و معلق ماندن در 30 متری هوا، بالای سنگ ها، ساحل و آب، قطعا تجربه ی پراسترسی خواهد بود، به طوری که بسیاری از گردشگران ترجیح می دهند با قایق به ایرلند بازگردند.

پل استورسایساندت، نروژStorseisundet Bridge, Norway

رانندگی بر روی پل استورسایساندت نروژ بیشتر شبیه به تجربه ی سوار شدن به یک ترن هوایی  است و شما در هنگام رانندگی حسی شیبه به شیرجه در آب را احساس خواهید کرد. اما با این حال بهتر است خودتان رانندگی بر روی این پل منحصر به فرد را امتحان کنید.

پل رودخانه ی سیدو، چین Sidu River Bridge, China

در حال حاضر پل رودخانه سیدو یکی از مرتفع ترین پل های ساخته شده به دست انسان است. این پل که بعد از پل کابلی دیوج Duge Bridge چین، دومین پل بلند جهان به شمار می رود در سال 2009 افتتاح شده است و شانگهای را به چونگکینگ (Chongqing) متصل می کند. 

پل های آی پتری، اکراین Ai-Petri Bridges Ukraine

وقتی پل‌های آی پتری توسط بادهای کوه‌های کریمه تکان می‌خورند، رد شدن از روی پل‌های آی پتری، بسیار مشکل تر می شود. سرعت باد در بعضی از روزهای سال در این محل به 100 مایل  بر ساعت می رسد. صرف نظر از تکان های پل و ساختار ترسناک آن مناظر زیبایی همچون دریای سیاه و شهرهای اطراف از بالای آن قابل مشاهده است. 

پل ایا کزوراباشی، ژاپن Iya Kazurabashi Bridge,japan

در بالای رودخانه Iya-gawa در  Tokushimaتوکوشیمای  ژاپن، شما می توانید پل های معلق با شکوهی از درخت تاک را که از دره ی ایا می گذرد و متعلق به قرن ها پیش است پیدا کنید. این پل پیاده رو یک ساختار وحشتناک و لرزان دارد و تخته های چوبی آن با درختان انگور کوهی تقویت شده است. با این حال اگر واقعا احساس می کنید که بسیار شجاع هستید بدون این که دستان خود را به نرده بگیرید بگذرید. 

سخن آخر

دیدگاه شما در مورد این مطلب چیست؟

کدام پل از همه ترسناک تر بود؟

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کاربر مهمان

خیلی مطلب جالب و هیجان انگیزی بود از خوندنش لذت بردم. ممنون

انتشار:09 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.