karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

18 مهر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

مهم‌ترین بخش برنامه‌ریزی برای هر سفری خرید بلیط هواپیما، بلیط قطار، یا بلیط اتوبوس و تاکسی است و در این میان، مهم‌ترین نکته در خرید بلیط هواپیما، پیدا کردن ارزان‌ترین بلیط هواپیما با خدماتی است که در نظر داریم. اما پیدا کردن بلیط ارزان هواپیما، آن‌قدرها هم که به‌نظر می‌رسد آسان نیست و برای آن که موفق شوید، نکات و ترفندهایی هستند که باید آن ها را بدانید. در ادامه همراه ما باشید تا شما را با ترفندی کارآمد برای خرید بلیط ارزان هواپیما آشنا کنیم.

هرچه زودتر دست‌ به‌ کار شوید

قیمت بلیط هواپیما در روزها و ماه‌های مختلف نوسان دارد و هر چه شهری که می خواهید به آن سفر کنید، محبوب تر و گردشگرپذیرتر باشد، این نوسان بیشتر خواهد بود. مثلاً اگر قصد دارید بلیط هواپیمای مشهد را خریداری کنید، باید بدانید که قیمت بلیط هواپیمای مشهد در فصل تابستان و در تعطیلاتِ نوروز و مناسبت‌های مذهبی بیش‌تر می‌شود و در این روزها و ماه‌ها پیدا کردن بلیطِ ارزان، سخت‌تر است.

از طرفِ دیگر هر چه به زمان سفرتان نزدیک‌تر می‌شوید، قیمت بلیط هواپیما بالاتر خواهد رفت. این افزایش نرخ را باید در مورد رزرو هتل هم در نظر بگیرید. به عنوان مثال، اگر مسافر کیش هستید، باید برای رزرو هتل کیش از چند روز و یا چند هفته قبل تر اقدام کنید. همچنین باید زودتر از موعد سفر به فکر رزرو بلیط هواپیما هم باشید تا با مشکلی روبرو نشوید.

قیمت بلیط هواپیما را مقایسه کنید

در خرید بلیط هواپیما هم مثل هر خرید دیگری، اوّلین پیشنهاد همیشه بهترین پیشنهاد نیست. بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما، قیمت‌ها را مقایسه و ارزان‌ترین بلیط را پیدا کنید. اما یادتان باشد که قیمت تنها فاکتور مهم در خرید بلیط هواپیما نیست، و وقتی دارید قیمت بلیط هواپیما شرکت‌های هواپیمایی مختلف را مقایسه می‌کنید به زمان پرواز رفت و برگشت، توقف‌ها در مسیر، مدّت پرواز، کلاس پروازی بلیط هواپیما و امکانات پرواز هم دقّت کنید.

رسید خرید بلیط هواپیما و امکان کنسلی را فراموش نکنید

نکته‌ی بعدی در خرید بلیط هواپیما امکان کنسل کردن آن است. اگر به نکته‌ی اولی که گفته شد، عمل کرده‌ و از مدت‌ها پیش از تاریخِ سفر، خرید بلیط هواپیما را انجام داده اید، این‌ که بلیط هواپیما امکان کنسل کردن داشته باشد هم خیلی مهم است. شرایط کنسلی بلیط هواپیما در شرکت‌های هواپیمایی مختلف فرق می‌کند؛ گاهی ممکن است با توجه به شرکت هواپیمایی و قوانین آن، نتوانید بلیط خود را کنسل کنید، بعضی شرکت‌های دیگر برای کنسل کردن بلیط هواپیما جریمه می‌گیرند، و بعضی هم تا چند روز مانده به سفر، بدونِ جریمه خرید، بلیط هواپیمای شما را کنسل می‌کنند.

به‌دنبال بلیط هواپیمای چارتر باشید

بلیط هواپیمای چارتر، معمولاً ارزان‌تر از بلیط هواپیمای معمولی است. ولی بلیط هواپیمای چارتر همیشه در دسترس نیست و برای این‌ که بتوانید بلیط هواپیمای چارتر پیدا کنید، باید زودتر دست‌ به‌کار شوید. وقت خرید بلیط هواپیمای چارتر هم حواستان جمع باشد که هم رسید قطعی خرید بگیرید و هم مطمئن شوید که اسم‌تان حتما در لیست پرواز بلیط هواپیمای چارتر خواهد بود.

در زورق ارزان‌ترین بلیط هواپیما را پیدا کنید

همان‌طور که گفتیم اولین نکته در خرید بلیط هواپیمای ارزان، این است که هر وقت تصمیم به سفر گرفتید، پیش از هر چیز، بلیط هواپیما را بخرید تا به این طریق، تا حد زیادی نگرانی ها و استرس خود را کم کنید. اما اگر مطمئن نیستید که دقیقا در چه تاریخی سفر می روید، و یا آن که هنوز مقصد را انتخاب نکرده اید،  شاید این سوال برایتان پیش آید که آیا خرید زودهنگام بلیط هواپیما، برای شما مفید هست یا نه!؟

برای این سوال شما هم پاسخی وجود دارد؛ راه‌حلی که پیش از این وجود نداشت. در گذشته برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل مشهد و در کل برنامه‌ریزی سفر، باید به سراغ یکی از آژانس‌های مسافرتی شهر می‌رفتید و از مشاور آژانس می‌خواستید که بهترین گزینه برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را برای شما پیدا کند. اما گزینه‌های مشاور آژانس برای خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل محدود بود، و از بینِ این گزینه‌های محدود هم تضمینی برای بهترین انتخاب وجود نداشت. اگر هم می‌خواستید روزهای قبل و بعد از تاریخ موردنظرتان را در نظر بگیرید و ببینید که آن‌ روزها بلیط هواپیمای بهتری برای‌تان پیدا می‌شود یا نه، با سردرگمی بیشتری روبرو می شدید. موضوع زمانی پیچیده تر می شد که می خواستید به یک مقصد خارجی بروید، چرا که گزینه های بسیاری پیش رویتان قرار می گرفت و حال انتخابِ بهترین، از میان آن ها دشوارتر می گشت.

این وضعیت پیچیده قدرت این را داشت که به راحتی شما را از سفر منصرف کند. در بهترین حالت هم می توانستید به یکی از گزینه هایی که آژانس پیشنهاد داده بود، رضایت بدهید، بدون آن که بدانید گزینه های بهتری هم وجود داشته یا خیر!

امروز با وجود اینترنت و شرکت‌هایی مثل زورق، دیگر هیچ‌کدام از این مشکلات را نخواهید داشت. تصور کنید که مسافر مشهد هستید. ابتدا در وب‌سایت زورق، که یک شرکت آنلاین خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل است، در بخش بلیط هواپیما، مشهد را جست‌وجو و تاریخ رفت و برگشت و تعداد بلیط را مشخص می‌کنید. در مرحله بعد زورق فهرستی از همه‌ی انواع بلیط هواپیمای مشهد در آن تاریخ را به شما نشان می دهد و می‌توانید با فیلتر قیمت، توقف در مسیر، ساعت رفت و برگشت و امکانات پرواز و کلاس پروازی، ارزان‌ترین و بهترین بلیط هواپیمای مشهد را پیدا کنید. شرایط کنسلی و مقرّرات بلیط هواپیما را هم همین‌جا می‌توانید ببینید.

بعد از این‌که بلیط هواپیمای مشهد را پیدا کردید، همان‌جا با کارت شتاب خودتان، خرید بلیط هواپیما را انجام می‌دهید و بلافاصله از زورق رسید قطعی خرید می‌گیرید. اگر هم در فهرست قیمت بلیط هواپیمای مشهد، بلیط هواپیمای چارتر به چشم‌تان خورد، با خیال راحت خریدتان را انجام می‌دهید، چرا که زورق به شما رسید قطعی خرید بلیط هواپیمای چارتر می دهد.

زورق با 1000 شرکت هواپیمایی و بیش از 400 هزار هتل در سراسر دنیا و ایران همکاری می‌کند و اطلاعات همه‌ی شرکت‌های هواپیمایی را در اختیار دارد. بنابراین دیگر مثل گذشته احتیاجی به راهنمایی مشاور آژانس‌های مسافرتی ندارید و می‌توانید از هر جایی که هستید، محل کار یا خانه، به‌ راحتی قیمت بلیط هواپیما را در تاریخ‌های مختلف ببینید، برای سفر بعدی‌تان برنامه‌ریزی کنید، بلیط استانبول یا بلیط دبی را به‌راحتی با کارت‌ شتاب خودتان بخرید، و هر لحظه که منصرف شدید، در زورق و به‌ صورت آنلاین بلیط مسکو یا بلیط پاریس خود را کنسل کنید.

اپلیکیشن زورق هم، همه‌ی این امکانات را یک‌جا جمع کرده تا حتی اگر در مترو یا در صف خرید بودید، از وقت‌های مُرده‌ی خود برای برنامه‌ریزی سفر بعدی‌تان استفاده کنید. از طرفی هم کانال تلگرامی زورق همیشه پیشنهادهای جذاب سفر و تخفیف‌ها و جشنواره‌ها را به شما اطلاع می‌دهد. اگر هم تاریخ و قصدِ قطعی برای سفر کردن ندارید، یا می‌خواهید به جایی سفر کنید، ولی شناختی از آن مقصد ندارید، در بلاگ زورق مطالب متنوعی برای آشنایی شما با شهرهای مختلف ایران و جهان وجود دارد. در بلاگ زورق با شهرهای توریستیِ جهان، جشنواره‌های مختلف و دیدنی‌ها و رستوران‌ها و مراکز خرید و مراکز تفریح هر شهر آشنا می‌شود.

زورق همه‌ی اطلاعاتی را که برای سفر و برنامه‌ریزی سفر نیاز دارید، یک‌ جا جمع و کار خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل را هم آسان کرده، تا دیگر دغدغه‌ای در برنامه‌ریزی سفرِ بعدی‌تان نداشته باشید و شما فقط چمدان ببندید.

سخن آخر

نظرتان در مورد این مطلب چیست؟

آیا تا به حال از روش گفته شده استفاده کرده اید؟

برای سفر، به سراغ آژانس های مسافرتی می روید، یا اینکه خود اقدام به برنامه ریزی سفر می کنید؟

نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.