karnaval.ir

کارناوال

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 تیر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

همه ی ما بارها و بارها تصاویر یا ویدئوهایی رویایی را دیده ایم که ما را محو تماشایشان کرده و برای لحظاتی دنیای متفاوتی را پیش رویمان قرار داده اند. در پایان همیشه از خودمان پرسیده ایم که این مکان ها در کجا واقع هستند؟ آیا اصلا واقعیت دارند یا ساخته و پرداخته ی ذهنی خلاق می باشند؟ 

شاید تا به حال چندین بار به تماشای فیلم هایی نشسته باشید که صحنه هایی بی نظیر را به تصویر کشیده اند تا جایی که آرزوی بودن در آن مکان را داشتید و به دنبال آدرس آن گشته اید. شاید هم با تصوی غیر واقعی بودن آنها، فراموشی را به تلاش ترجیح داده اید.

 قصد داریم در این مطلب اماکنی را در جهان به شما معرفی کنیم که با دیدنشان به یاد همان تصاویر افسانه ای و قصه های پریان می افتید و مناظری بهشت گونه را با وجودتان لمس می کنید اما در اینجا هیچ خیال پردازی ای در کار نیست و همه چیز رنگ واقعیت دارد. به اقصی نقاط جهان می رویم و مقاصدی را از نظر می گذرانیم که شبیه به قصه ها و داستان ها هستند اما جزء به جزء آنها واقعی و قابل لمس است.

کارناوال را همراهی کنید تا این بار تجربه ای خیال انگیز را برایتان رقم بزنیم.

روستای هابیت

1- غار مرمرین دریاچه کاررا

دو کشور، شیلی و آرژانتین مشترکا از وجود جاذبه ای بهره می برند که بسیار حیرت انگیز است. هر دوی این کشورها نام جداگانه ای را برای این شاهکار انتخاب کرده اند و در کمال صلح هر دوی آنها را قبول دارند:  شیلی آن را دریاچه کاررا (Lake Carrera) می نامد و آرژانتین آن را با عنوان دریاچه بوئنوس آیرس (Lake Buenos Aires) می شناسد.

اطراف این جاذبه سرد و مرطوب است اما در کمال تعجب درون غار دارای آب و هوایی متفاوت می باشد و به صورت آفتابی به نظر می رسد. سنگ های مرمر عجیب و غریب این دریاچه نیز باعث تعجب هر بازدیدکننده ای می شوند و تمامی آنها در طول 6200 سال گذشته و به مرور زمان شکل گرفته اند.

آدرس: مرز شیلی و آرژانتین، منطقه پاتاگونیا 

Address: Patagonia Region, Chile - Argentina Border

آشنایی با غار مرمرین دریاچه کاررا

غارهای مرمرین شیلی

غار مرمرین دریاچه کاررا

غار مرمرین دریاچه کاررا

2- لاس پوزس | مکزیک

لاس پوزس(Las Pozas) به معنی استخر نام یک پارک تفریحی با ظاهری فانتزی است که در جنگل های بارانی مکزیک و در ارتفاعی بیش از 600 متر از سطح دریا ساخته شده است. این پروژه بیش از 80 هکتار وسعت دارد و دارای استخرهای طبیعی، آبشارها و مجسمه های سورئالیستی (فراواقع گرایانه) می باشد. مجسمه های این پارک حاصل کار هنرمندانه ی فردی به نام ادوارد جیمز (Edward James) از هنرمندان سبک سورئالیست در بریتانیا می باشد که در سال 1984 دار فانی را وداع گفته و گویی فرزندانش را در این پارک به یادگار گذاشته است. جلوه های خاص این پارک بسیار افسانه ای به نظر می رسد و شما را به سفری خیالی می برد.

آدرس: مکزیک، کامینو پوزئو لاس پوزاس، باریو لا کانکیتا

Address: Camino Paseo Las Pozas s/n, Barrio La Conchita, 79902 Xilitla, S.L.P., Mexico

لاس پوزس | مکزیک

لاس پوزس | مکزیک

3- آتشفشان دالول | اتیوپی

شاید تصور کنید این جا، سطح سیاره ای عجیب و غریب است اما آنچه پیش روی شماست یک دهانه آتشفشانی در ارتا ارل رنج ( Erta Ale Range) در اتیوپی می باشد که دالول (Dallol) نام دارد. نام این آتشفشان توسط مردم محلی آفریقا به آن داده شده و به معنای تجزیه است. این منطقه پر از آب فشان ها و چشمه های آب گرم است که خستگی را از تن شما می زداید.

آدرس: اتیوپی، ارتا ارل رنج

Address: Erta Ale Range, Ethiopia

آتشفشان دالول | اتیوپی

4- میرا لیکیا | ترکیه

میرا لیکیا یا شهر باستانی لیکیا (Myra Lycia) شهری به جامانده از یونان باستان است که در آنتالیا واقع شده است. اعتقاد بر این بود که الهه حامی شهر، ارتمیس التریا (Artemis Eleutheria) است و از آن محافظت می کند.  این شهر دارای یک حمام رومی، یک تئاتر، مقبره سنگی و یک بندر بزرگ بود و پولس ( Paul the Apostle) یکی از مبلغان مسیحیت از آن عبور کرد تا سوار بر کشتی شود و به رم برود. آنچه از این شهر به جا مانده بسیار حیرت انگیز و زیباست و کمی خیالی به نظر می رسد.

آدرس: ترکیه، آنتالیا، دمره

Address: Demre, Antalya Province, Turkey

میرا لیکیا | ترکیه

5- دریاچه های پلیتوویس | کرواسی

در کرواسی، در نزدیکی مرز بوسنی و هرزگوین حدود 16 دریاچه وجود دارد که همگی به نوعی به یکدیگر متصل هستند و با عنوان دریاچه های پلیتوویس (Plitvice Lakes) شناخته می شوند. در طبیعت اطراف دریاچه حیواناتی شامل خرس، عقاب و سیاه گوش زندگی می کنند و جلوه ای خاص به فضا بخشیده اند. کوهستان با تمام وجود این دریاچه ها را در آغوش کشیده و آب آنها را تامین می کند. شما در این منطقه می توانید شاهد دریاچه‌های متفاوت از لحاظ رنگ و مواد معدنی باشید؛ دریاچه‌هایی به رنگ سبز، آبی، خاکستری که با تغییر فصل رنگ آنها نیز عوض می شود.

آدرس: کرواسی، کارلواک، لیکاسنگ

Address: Lika-Senj County, Karlovac County, Croatia

دریاچه های پلیتوویس | کرواسی

دریاچه های پلیتوویس | کرواسی

6- مانارولا در شهر سینک تر | ایتالیا

سینک تر (Cinque Terre) به معنای پنج زمین نام شهری زیبا در ریویرا (Riviera) ایتالیاست که تعدادی شهر کوچکتر را در خود جای داده است. این شهر با ظرافت بر روی سنگ ها حک شده و قدمت آن حداقل به 900 سال پیش می رسد. مانارولا (Manarola) نام دومین شهر کوچک در سینک تر است که گردشگران آن را زیباترین قسمت این مجموعه می دانند.

برای رفتن به این شهر نمی توانید از اتومبیل استفاده کنید و تنها راه شما سوار شدن بر قایق هایی است که مسافران را به این مقصد رویایی می برند. علاوه بر مناظری تماشایی که در این شهر انتظارتان را می کشند می توانید بر روی غذاهای محلی خوش رنگ و لعاب آن نیز حساب باز کنید و لحظاتی خاطره انگیز برای خود بسازید.

آدرس: ایتالیا، شهر ریویرا، سینک تر

Address: Cinque Terre,  Riviera, Italy

مانارولا در شهر سینک تر | ایتالیا

7- روستای هابیت | نیوزیلند

روستای هابیت (Hobbit Village) نام جاذبه ای است که در جریان تصویر برداری از فیلم ارباب حلقه ها خلق شده و پس از اتمام کار فیلم به عنوان یک جاذبه ی توریستی حفظ شده است. این جاذبه با نام هابیتون (Hobbiton) نیز شناخته می شود و منظره ای افسانه ای را پیش رویتان قرار می دهد. آب و هوا در بیشتر ایام سال مطبوع است و وجود مراتع و گوسفندان در اطراف، جلوه ای فراموش نشدنی را در چشم هایتان به تصویر می کشد.

آدرس: نیوزلند، شهر ماتاماتا

Address: Matamata Town, New Zealand

روستای هابیت | نیوزیلند

8- روستای بلاگاج | بوسنی و هرزگوین

در گوشه ای از دنیا، روستایی کوچک وجود دارد که با نام بلاگاج (Blagaj) شناخته می شود و گویی تکه ای از یک افسانه در آن به تصویر کشیده شده است. بلاگاج در واقع اقامتگاهی برای فرقه های دواریش است که عثمانی ها برای ساختن آن تلاش کرده اند. اگر می خواهید مخلوطی از سبک های عثمانی و مدیترانه ای را ببینید و غذاهای شگفت انگیزی را بچشید روستای بلاگاج بهترین مقصد برای شما خواهد بود.

آدرس: بوسنی و هرزگوین، استان هرزگوین-نرتوا، منطقه موستار

Address: Mostar basin, Herzegovina-Neretva Canton, Bosnia and Herzegovina

روستای بلاگاج | بوسنی و هرزگوین

9- دریای ستاره ها | مالدیو

آب در جزیره وادو (Vaadhoo Island) در مالدیو که به ساحل می رسد سرشار از ستاره ها می شود البته این تنها یک توصیف برای این پدیده است و از نظر علمی رنگ آب به دلیل وجود فیتوپلانکتون ها است که اینگونه دیده می شود. آب ظاهری مسحور کننده به خود می گیرد و گویی ستاره ها از آسمان خودشان را به زمین رسانده ان تا گشتی در این سیاره را تجربه کنند.

آدرس: مالدیو، جزیره وادو

Address: Maldives, Vaadhoo Island

دریای ستاره ها | مالدیو

10- یوکوشیما | ژاپن

جنگلی انبوه را تصور کنید که شاخه های درختان آن در هم تنیده اند و سکوت، تنها صدایی است که از آن به گوش می رسد. همه چیز حتی سنگ ها لباس سبز به تن کرده اند تا رویایی ترین مناظر را پیش رویتان قرار دهند. اگر تصورتان را با حضور دو گونه ی در معرض خطر گوزن ژاپنی و لاک پشت سرخ در آمیزید توانسته اید جنگل یوکوشیما را تصور کنید.

این منطقه بیش از 500 کیلومتر مربع وسعت دارد و با طبیعت دلبرانه اش گردشگران زیادی را به شوی خود می کشاند.

آدرس: ژاپن، جزیره یوکوشیما 

Address: Yakushima, Japan 

یوکوشیما | ژاپن

سخن آخر

از سفر به این مناطق رویایی و افسانه ای لذت بردید؟

تا به حال به این مقاصد سفر داشته اید؟

چه مقصد رویایی دیگری را می شناسید؟

نظرات، تجربیات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید...

...

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.