ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

19 اسفند 1398

به روز رسانی

20 اسفند 1398

اگر بخواهیم از شرایط جدید بورسی استانی ایتالیا 2020 بگوییم، اول باید برای‌تان شرح دهیم که بورسیه چیست و بورس استانی چگونه به شما تعلق می‌‌گیرد. در واقع باید بگوییم کمک هزینه‌ای که دولت، دانشگاه و... برای دانشجویان پرداخت می کند، بورسیه تحصیلی محسوب می‌شود. البته باید اعلام کنیم دریافت این کمک هزینه برای تحصیل در ایتالیا، تنها در شرایطی خاص میسر می‌شود. این شرایط عبارتند از:

  • دانشجو دارای سوابق تحصیلی خوبی باشد.
  • ماهیت علمی و تحصیلی داشته باشد.
  • به مقاطع و رشته های خاصی داده می‌شود.
  • دانشجو توانایی انجام تعهدات تحصیلی خود را داشته باشد.
  • و...
Photo by : Unknown

بورس استانی ایتالیا چیست؟

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که تحصیل در ایتالیا دارد، این است که اگر شما نتوانید شرایط لازم برای دریافت بورسیه را فراهم کنید، می توانید از نوع دیگری کمک هزینه تحصیلی بهره‌مند شوید. نهاد حق تحصیل دانشگاهی در هر استان، حدود نیمی از هزینه تحصیل شما را در قالب بورس استانی ایتالیا پرداخت می‌کند که ارزش آن به 5000 یورو در سال می‌رسد. لازم است بدانید این بورسیه برای تمامی مقاطع تحصیلی است و هیچ محدودیتی ندارد.

از سوی دیگر لازم است بدانید بورس استانی ایتالیا 2020 بر اساس شرایط و درآمد خانوادگی بوده و شامل وعده‌های غذایی، اسکان و سایر هزینه ها همچون ورزش، کتاب و مواردی از این دست می‌شود. 

شرایط دریافت بورس استانی ایتالیا 2020 برای ایرانیان

باید بدانید ایرانیان عموما می‌توانند از بورسیه‌های استانی استفاده کنند و واجد شرایط دریافت این بورسیه هستند. 

همان‌طور که گفتیم یکی از شرایط دریافت بورس استانی ایتالیا 2020 شرایط مالی و درآمدی خانوادگی شما است. اگر فیش حقوقی سرپرست خانواده شما کمتر از 10000 یورو در سال باشد، شما می توانید از بورس تحصیلی استانی ایتالیا بهره‌مند شوید. البته این را باید بدانید اگر فیش حقوقی سرپرست خانواده شما بیش از این مبلغ بود، شما می‌توانید با ارائه مدارکی جدید، مجددا برای دریافت این بورس اقدام کنید. 

Photo by : Unknown

بورس استانی ایتالیا در چه تاریخی پرداخت می‌شود

زمان پرداخت قسط اول بورس استانی ایتالیا، 31 دسامبر هر سال است که حدود 50 درصد از مبلغ کل است و ما بقی هزینه، در قسط دوم و پس از تایید شایستگی دانشجو، در ماه اکتبر برای دانشجویان سال اولی و در 30 ژوئن برای سایر دانشجویان واریز می‌شود.

شرایط جدید بورس استانی ایتالیا 2020

یکی از شرایطی که برای دریافت بورس استانی ایتالیا 2020 باید مورد توجه قرار دهید این است که دانشجویان باید مطابق تعهد خود، تا 20 اگوست سال 2020، تعداد تعیین شده واحدهای درسی را پاس کنند.

از سوی دیگر دانشجویان که در دوره دکترا یا مدرسه ارشد و دکترا تحصیل می‌کنند، تنها زمانی می توانند بورسیه خود را نگه دارند که بتوانند با موفقیت آزمون نهایی خود را به اتمام برسانند. نکته مهم در این بین آن است که دانشجویان می‌بایست تا ماه نوامبر، توانایی خود را برای دریافت بورسیه ارائه کنند و در غیر این صورت بورس آنها حذف شده و می‌بایست تمامی کمک هزینه‌هایی که در قالب این بورس دریافت کرده‌اند، به دانشگاه بازگردانند.

مدارک مالی جهت دریافت بورسیه استانی ایتالیا 2020

  • اجاره‌نامه سرپرست خانوار
  • فیش حقوقی سرپرست خانوار
  • ترجمه رسمی مدارک شناسایی سرپرست خانوار یا فرد متقاضی
  • گواهی مالی معادل یورو از بانک مرکزی
Photo by : Unknown

دریافت بورسیه ایتالیا در سال 2020

حتما می دانید که دریافت بورس از کشورهای اروپایی کاری سخت و دشوار است و شاید نتوان به تنهایی این مسیر را طی کرد. از همین رو بهترین راه این است که از یک موسسه با تجربه در حوزه مهاجرت کمک بگیرید و سختی‌های راه را به آنها بسپارید. 

یکی از بهترین موسسات در حوزه مهاجرت، موسسه دانش گستر کوه نور بوده که با مجوز رسمی از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به طور تخصصی در تحصیل در اسپانیا، آلمان و کانادا، ایتالیا و ... فعالیت می‌کند و توانسته خود را به عنوان یکی از معتبرترین موسسات مهاجرتی و اعزام دانشجو معرفی کند. 

موسسه دانش‌گستر کوه نور تحت مجوز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با شماره ثبت ۲۶۷۸۹، در سال ۱۳۸۶ فعالیت خود را به‌عنوان اولین موسسه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و پرتغال در ایران آغاز کرد. با افزایش تجربه‌ کاری و تقاضای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور، موسسه دانش‌گستر کوه نور هم اکنون در زمینه مهاجرت تحصیلی به اسپانیا، آلمان، کانادا، نیوزلند، اتریش، فنلاند و ایتالیا فعالیت دارد.

دریافت پذیرش، بورس تحصیلی، اقامت، ویزا، پشتیبانی یک ساله پس از اعزام و مواردی از این دست، اقداماتی است که موسسه کوه نور برای شما انجام می‌دهد. از سوی دیگر آموزش زبان نیز یکی از مهمترین اقدامات موسسه دانش گستر کوه نور بوده که می تواند روند فعالیت‌های شما را برای مهاجرت تسریع بخشیده و شرایط مهاجرت آسان را برای‌تان فراهم آورد. 

از همین رو به شما پیشنهاد می‌کنیم برای آن که بتوانید به راحتی مهاجرت کنید و بورسیه‌های تحصیلی کشور ایتالیا را به دست آورید، سری به موسسه مهاجرتی کوه نور بزنید و از مشاوره‌های متخصصین این موسسه استفاده کنید. 

سخن آخر

آیا تصمیم به مهاجرت دارید؟ از مشاوره متخصصان در این زمینه استفاده کرده اید؟

دیدگاه‌ها و تجربه های‌تان را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

2 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

سلام و خسته نباشید ببخشید بورسیه استانی شهریه ی رشته ی مدیریت را هم در دانشگاه های دولتی صفر می کند . چون شهریه رشته ی مدیریت بالای 10000 یورو است بر خلاف بقیه ی رشته ها که بین 2 تا 3 هزار یورو است.ممنون میشم راهنمایی نمایید.

کارناوال

همراه عزیز کارناوال سلام سپاس از اینکه کارناوال را به عنوان راهنمای سفر خود برگزیده اید. برای آن که صحیح ترین و جامع ترین پاسخ را به شما بدهیم، در حال بررسی هستیم. به زودی اطلاعات مورد نظر خود را به جای این پاسخ موقت مشاهده خواهید نمود. با تشکر | واحد تحریریه کارناوال

24 اردیبهشت 1399

کاربر مهمان

سلام خسته نباشيد مسئله كرونا مانعي براي بورسيه نشده؟

کارناوال

همراه عزیز کارناوال سلام سپاس از اینکه کارناوال را به عنوان راهنمای سفر خود برگزیده اید. برای آن که صحیح ترین و جامع ترین پاسخ را به شما بدهیم، در حال بررسی هستیم. به زودی اطلاعات مورد نظر خود را به جای این پاسخ موقت مشاهده خواهید نمود. با تشکر | واحد تحریریه کارناوال

20 اردیبهشت 1399

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET