karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 مهر 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

سال ها قبل که هنوز جریان برق کشف نشده بود به محض اینکه خورشید قصد ترک آسمان را داشت، بساط کاسبان و مردم از کوچه پس کوچه ها جمع می شد و فقط چند نفری آن هم با نور چراغ و فانوس در میان کوچه ها و خیابان ها قدم زده و مراقب امنیت شهر بودند. سال ها بعد که نور مصنوعی وارد زندگی مان شد کم کم با غروب خورشید و رونمایی ماه قدم زدن های شبانه هم وارد جریان زندگی شد. کافه، رستوران، سینما و حتی خوردن یک شام آن هم در یک بوستان به جمع تفریحات مان پیوست و مردم ساعات بیشتری را در طول شب در بیرون خانه سپری می کردند. اما در برخی نقاط کشورمان این شب بیدار بودن ها تا جایی ادامه پیدا کرد که حالا شب و روز مفهوم سال های قبل را ندارد. در هر لحظه که قدم در شهر بگذارید شهر را شلوغ و پرهیاهو خواهید یافت. توسعه یافتن شهرها و افزایش میزان مشغله شهروندان سبب شده تا زندگی های امروزی تفاوت چشمگیری با سال های نه چندان دور پیدا کند. حالا شب ها به جای خاموشی روشن تر شده و آغاز فصل جدید زندگی مردم است. در میان شهرهای پرغوغای امروز سری به تهران، مشهد و کیش میزنیم. مقاصدی پرتردد که جزو پیشرفته ترین و لوکس ترین شهرهای ایرانی با مراکز خرید مدرن، هتل ها و رستوران های مشهور و البته بناها و آثار تاریخی در کنار پیشینه غنی هستند. در این شهرها به واسطه جمعیت زیادی که در خود جای داده و یا به خود جذب می کنند مرز بین شب و روز کمرنگ شده و نبض شهر در تمام ساعات شبانه روز با قدرت می زند. اگر قصد سفر به هر یک از این نقاط را داشته و درصدد برنامه ریزی برای آغاز سفر هستید، در راستای شعار هوشمندانه سفر کردن، گام اول یعنی رزرو هتل را به ایران هتل آنلاین بسپارید. لیستی از تمام هتل های تهران، هتل های مشهد و هتل های کیش در سایت iranhotelonline.com با امکان رزرو آنلاین پیش روی شماست. با ما در یک شبگردی ایرانی در شهرهای نیمه خواب و بیدار این روزها همراه باشید. 

شبگردی در خیابان های تهران

حتما شما هم آوازه شب های پایتخت را شنیده اید. تهران شهر پرغوغای روزها، با فرارسیدن شب درهای دنیای جدیدی را به روی شما می گشاید. یکی از پرترددترین نقاط شهر خیابان ولیعصر تا جمهوری است. تردد در این خیابان که پر از فروشگاه، کافه و رستوران است و با روشن شدن چراغ ها جلوه زیبایی پیدا می کند، آغاز شبگردی ماست. شاید در همین مسیر یک ون کافه را ببینید که آماده پذیرایی از شماست. اولین مقصد شبگردی ما بام تهران است، اگر هوس هوای تازه و یک محیط دنج به سرتان زده، بام تهران بهترین گزینه است، البته اگر مصادف با شب های شلوغ و پرهیاهوی پنجشنبه یا جمعه نباشد. در اطراف بام می توانید سری به کافه ها و رستوران های خوشنام زده و لحظات خوبی را با نمای زیبای بام تهران سپری کنید. 

مقصد بعدیمان میعادگاه بسیاری از مردم تهران و حومه آن است. امامزاده صالح در شب همچون نگینی بر پایه البرز می درخشد. غوغای امامزاده صالح برعکس همه شلوغی ها بسیار دلپذیر است و یک زیارت حسابی نصیب تان می کند. اگر حال و حوصله تان به راه باشد می توانید سری به بازار هزار رنگ تجریش بزنید و شبگردی تان را کامل کنید. 

  مقصد سوم در شب های تهران پل معروف طبیعت است. با روشن شدن چراغ ها زیبایی پل چندین برابر می شود، می توانید از نمای شهر لذت برده و البته بعد از یک پیادهروی روی طبقات پل سری هم به کافه ها و رستورانها بزنید. اگر به دنبال آرامش بیشتری هستید به طبقه سوم پل بروید تا اندکی در آرامش، شهر را نظاره کنید.  شاید اینجا جزو معدود نقاط پایتخت باشد که گذرگاه ها و اتوبان های شلوغ آن در هاله ای از نورهای رنگی جذاب و دیدنی باشد. قایقس واری در شب های تهران گزینه بعدی ماست. دریاچه چیتگر با نمای رنگارنگ خودش و قایق سواری یکی دیگر از گزینه های پرطرفدار شب های پایتخت است. اگر دنبال یک محیط عاشقانه در پایتخت هستید حتما سری به باغ ایرانی بزنید و از دیدن یک باغ تاریخی در یک محیط زیبا آن هم در یک شب نیمه روشن لذت ببرید و در یک آلاچیق نشسته و با یک فنجان چای شب خاطره انگیزی برای خود بسازید.

دربند و درکه هم پاتوق تهرانی ها در روز و شب در هر چهار فصل سال است. گاه در برخی ایام این مناطق شب‌هنگام به مراتب شلوغتر از روز است. در میان شبگردها پارک های تهران هم پرطرفدار است. در گوشه و کنار پارک ها حتما خانواده های بسیاری را خواهید دید که بساط شام خود را در یک گوشه علم کرده اند و البته پارک های زیبایی که مقصد پیاده‌روی ها شبانه اند. بسیاری از خانواده ها حالا به واسطه زندگی در آپارتمان های کوچک قرار و مدارشان را در یکی از همین پارک ها گذاشته و علاوه بر این که دیداری تازه می کنند، از فضای سبز اطراف و آرامش شب لذت می برند.

 در این میان چند سالی است خیابان سی تیر با ایستگاه های اغذیه فروشی کنار خیابان خود شب های پرهیاهویی را در یکی از خیابان های تاریخی تهران رقم زده اند و پاتوق بسیاری از تهرانی ها شده است. اگر در ساعت های ابتدایی صبح قبل از طلوع آفتاب چرخی در شهر بزنید کله پاچه فروشی هایی را خواهید دید که در حال پذیرایی از مشتری هایشان هستند. سال هاست که تهران در خواب عمیقی فرو نرفته است. شما در حوالی نیمه شب مردمی را خواهید دید که هوس خوردن بستنی یا یک همبرگر به سرشان زده و جلوی یک ماشین فروش غذا یا یکی از همان ون کافه ها صف بسته اند و زندگی در گوشه هایی از شهر به همان قوت روز بلکه پرشورتر و شادتر باقیست. 

 سینماها و سالن های تئاتر در شب های تهران تازه جان گرفته و شوری در خیابان های شهر می افزایند. اگر از مردمی که در کوچه و خیابان هستند بپرسید، حتما به شما خواهند گفت که شب های تهران بسیار زیباتر از روزهای آن است چرا که ترافیک دست از سر مردم برداشته و آرامش اندکی به شهر بازگشته است و صد البته که زندگی پر مشغله روز فرصت چندانی برای تفریح کردن و بودن در کنار خانواده و یا جمع دوستانه باقی نمی گذارد. به سبب پایتخت بودن تهران حتما گذرتان به این شهر خواهد افتاد اگر به دنبال محلی برای اقامت در تهران بودید سری به ایران هتل آنلاین بزنید. برخی هتل های لوکس و چند ستاره تهران در برخی ایام سال تخفیفات شگفت انگیزی داشته و اقامت شما را دلپذیرتر خواهد کرد، کافی است رزرو هتل در تهران را به ما بسپارید.

شب های ابدی در مشهد

اینجا مشهد الرضاست؛ جایی که شب و روز تفاوتی ندارد. پاییز باشد یا تابستان، بهار باشد یا زمستان فرقی نمی کند؛ نور وجود امام رضا (ع) بی وقفه می تابد و مشهد همیشه پرغوغاست. به یمن حضور سلطان علی ابن موسی الرضا (ع) مشهد شهری پر جنب و جوش است که روز و شب در آن تفاوت چندانی ندارد و پر از معنویت و آرامش است. زندگی شبانه خصوصا در اطراف حرم مطهر رضوی حال و هوای دیگری دارد. شب هنگام از یکی از هتل های مشهد بیرون زده و به سمت حرم حرکت می کنیم. مغازه ها و دکه های کوچک تا فروشگاه های بزرگ اطراف حرم مملو از زائرانی است که مشغول تست کردن زرشک و زعفران مشهد هستند. شیرینی ها و شکلات های سنتی مشهد هم بازاری داغ دارند. با آغاز شب در فصل های گرم سال حجم زائرانی که اعم از پیر و جوان عازم حرم می شوند تا شب را در یکی از صحن ها در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم به صبح برسانند بیشتر میشود.

 مشهد جزو معدود شهرهایی در تمام جهان است که شب هایی تا این حد عارفانه و معنوی را برای تان به ارمغان می آورد. بیرون از حرم در رستوران ها و یا بستنی فروشی های اطراف حرم هم غوغایی برپاست و گاه در نیمه های شب هم جایی برای نشستن نیست. فروشنده ها با انرژی تمام مشتری های خود را بدرقه می کنند. انگار هیچ کس در این شهر با رسیدن شب احساس خمودگی و کسالت نمی کند. این حال خوب و شبگردی های پرشور در شب های ماه مبارک رمضان به اوج خود می رسد و تغییری محسوس در زندگی روزمره مردم پدید می آورد. با طلوع خورشید و آغاز نوای نقاره زن ها شوری برپا شده و موج جدیدی در شهر جان می گیرد.

مشهد، شهری است همیشه پر از زائر و تنها شهر ایرانی است که سالیانه بیست و یک میلیون گردشگر و زائر داخلی و خارجی دارد؛ اما در برخی ایام همانند جشن ها و اعیاد ملی، عزاداری ها، عید نوروز و به خصوص در تابستان تعداد زائران افزایش چشمگیری پیدا می کند، بنابراین هوشمندانه سفر کرده و حتما مد نظر داشته باشید که قبل از اقدام به سفر اقدام به رزرو هتل کرده و با امکاناتی همچون رزرو آنلاین هتل سفر آسوده تری را آغاز کنید. مشهد حالا تبدیل به ابرشهری شده است که با مراکز خرید لوکس و مجهز، مراکز تفریحی همچون پارک های آبی، مناظر طبیعی بی بدیل، رستوران ها و کافه های بزرگ و زیبا و آثار تاریخی اش در کنار نگین بی چون و چرای شهر، حضرت علی ابن موسی الرضا (ع) یکی از مقاصد عالی برای یک سفر به یاد ماندنی است. چه شب باشد چه روز مشهد جایی برای کسب یک آرامش طولانی است.

شبگردی در شب های جزیره مرجانی کیش

جزیره مرجانی کیش در جنوب کشورمان نگین زیبای خلیج فارس است. جزیره با سواحل و اسکله های زیبا، مراکز خرید بزرگ و باشکوه، آب های تمیز و مرجانی اطراف جزیره، شهر زیرزمینی و حریره هشتصد ساله و کشتی یونانی معروفش یکی از مقاصد مورد علاقه ایرانی هاست. کیش با فستیوال ها، جشنواره ها و کنسرت هایش حالا حتی در تابستان هم پر از مسافر و گردشگر است. شهری تمیز و مقرراتی که در همان وهله اول نظم شهر شما را مجذوب خود خواهد کرد. 

 کیش چند سالی است که به طور جدی تبدیل به یکی از ایستگاه های قدرتمند تفریحات آبی در کشور شده است و علاقمندان بسیاری برای استفاده از این امکانات راهی جزیره می شوند. کیش روزهنگام پر از دیدنی ها و شگفتی هاست، اما با غروب شکوهمند خورشید و فرو رفتن نخل ها در سرخی غروب و آغاز یک شب دیگر، کیشی جدید در برابر چشمان تان هویدا می شود. شب در جزیره نسبت به شهرها چندین برابر زیباتر است. با روشن شدن چراغ ها بازی نور و رنگ در میان آب های جزیره آغاز شده و با غوغای حضور مردمانی شاد در جزیره تصویری زیبا خلق می شود. هوای خنک و مردمی که از هتل های کیش بیرون زده و در حال پیاده روی و یا دوچرخه سواری هستند. اسکله هایی که با نورهای رنگی آراسته شده و کم کم با حضور مردم شلوغ می شوند و حتی فروشگاه هایی که تعداد مشتریانشان در شب افزایش مییابند نشان از این دارد که کیش شب ها هم بیدار است. سالن های پرشور کنسرت ها و برنامه هایی که هتل های کیش برای مسافرین خود تدارک می بینند، بخش دیگری از زندگی شبانه کیش است. هوای خنک، سکوت، امنیت، جاذبه های جزیره، برنامه ریزی خوب و برگزاری فستیوال ها و جشنواره های متنوع، چند ضلعی شبگردی در کیش است. اگر به دنبال رزرو هتل در کیش هستید حتما به صفحه ایران هتل آنلاین مراجعه کرده و قبل از آغاز سفر هتلی خوب با امکانات مناسب و موقعیتی عالی و در عین حال قیمتی متناسب رزرو کنید و از یک جزیره گردی ایدهآل لذت ببرید.  

سخن آخر

شب هرچقدر هم پرغوغا، مایه آرامش است. شاید همین دلیل در کنار هزاران دلیل دیگر سبب شده تا در پرتو نور چراغ ها، شبگردی رونق پیدا کند. مقصدتان در هرجای دنیا که باشد، یک شبگردی پر از آرامش و سرشار از خاطره های خوب برای تان آرزومندیم.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسوولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.