خرید بلیط هواپیما با گارانتی ارزان‌ترین قیمت

karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

24 اردیبهشت 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

گردشگری با تغییر و تحولات گسترده ای روبرو بوده و دیگر تنها به معنای سفر برای بازدید از جاذبه های مختلف نیست. برخی از جهانگردان به دنبال رویاهای خود در فیلم های افسانه ای هستند و برخی می خواهند با سبک موسیقی ملتی آشنا شوند. عده ای هم چشیدن طعم غذاها را از اهداف سفرهای شان عنوان می کنند و برخی دیگر با اهداف آموزشی به مقاصد دیگر رهسپار می شوند. برخی دیگر به دنبال سلامت یا آرامش روحی و روانی هستند تا از محیط کار و استرس فاصله بگیرند و به همین دلیل به دنبال مقاصد گردشگری سلامت می گردند. این افراد برای رفع مشکلات عصبی و یا بیماری های خاص و حتی با هدف تغییر کیفیت زندگی و سلامتی به مناطق مختلف سفر می کنند تا از خدمات درمانی یا منابع طبیعی با خواص درمانی،  استفاده کنند و یا با استفاده از خدمات اسپاها و مراکز تخصصی به آرامش دست یابند. بسیاری از این افراد به دنبال آرامش معنوی و روحی راهی مقاصد مذهبی می شوند و به قصد زیارت یا شرکت در مراسم مذهبی و حتی اعتکاف به شهری دیگر می روند. در ایران، مشهد بارزترین نمونه این مقاصد است. تنوع هتل های مشهد باعث شده تا هر کس با هر بودجه ای بتواند در این شهر اقامت کند و لحظاتی خوب را برای خود بسازد.

آب های معدنی و چشمه های آبگرم کشورمان دیگر مقاصد گردشگری سلامت هستند که سرعین شهرت فراوانی در این زمینه دارد. حضور پزشک های حاذق و بیمارستان ها و مراکز درمانی مجهز نیز باعث شده تا ایران در گردشگری پزشکی نیز حرفی برای گفتن داشته باشد. یکی از شهرهایی که در این زمینه بسیار قوی عمل می کند، شیراز است. آن دسته از گردشگرانی که با اهداف درمانی می خواهند به این شهر بروند می توانند با خیال راحت از میان هتل های شیراز، یکی را انتخاب کنند و دغدغه ای در مورد اقامت نداشته باشند. 

یکی از شاخه های پرطرفدار گردشگری سلامت، گردشگری تندرستی است. در این نوع از گردشگری، هدف این است که ذهن و بدن یک گردشگر از هیاهو و ناآرامی ها دور شود و افراد پس از سفر آرامش بخش، با انرژی تازه به زندگی روزمره خود بازگردند. در گردشگری تندرستی مسافران به دنبال آرامش و رهایی از تنش ها راهی سفر می شوند و در پی دوری از آلودگی های زندگی شهری هستند. این گردشگران ترجیح می دهند از خدمات مراکز تندرستی همچون اسپاها، مراکز ماساژ و حتی اقامتگاه ها و هتل های ویژه استفاده کنند و یا در فعالیت های گروهی مانند یوگا، مدیتیشن و ... شرکت داشته باشند. مراکز اسپا و ماساژ کیش از جمله مکان هایی هستند که طرفداران گردشگری تندرستی را به سوی خود می کشانند. سواحل این جزیره و حال و هوای آرام آن فرصتی برای کسب آرامش و تمدد اعصاب را در اختیار گردشگران می گذارد. هتل های کیش نیز خدمات بسیار خوبی را ارائه می دهند و می توانید بر اساس نیاز و بودجه تان به راحتی یکی از آنها را انتخاب کنید و سفری خوش داشته باشید.

سخن آخر

از خواندن این مطلب لذت بردید؟

چه نکته دیگری در این مورد به نظرتان می رسد؟

شما چه مقصدی را برای گردشگری سلامت پیشنهاد می کنید؟

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

کاربر مهمان

شهر شیراز و شهر مشهد به جهت نقش پر رنگ در حوزه سلامت میزبان مسافران زیادی هستند و هتل های مشهد و هتل های شیراز میتواند اقامت آسوده ای را برای مسافران فراهم کنند.

انتشار:07 فروردین 1399

آیا این دیدگاه مفید بود؟

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.