ویدیو HD
زينب شيرازی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

21 خرداد 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

ونسان ون گوگ یکی از نقاشان شهیر قرن نوزدهم اروپاست که در طی روزهای زندگی خود تنها یک تابلو را فروخت و کارهایش درست پس از مرگ او مورد توجه بسیار قرار گرفت. ون گوگ که بیش تر هنرمندی خودآموز بود، در طول زندگی 37 ساله خود بیش از 2000 نقاشی رنگ و روغن، طراحی، آبرنگ و ... خلق کرد و آوازه آثاری چون شب پر ستاره اش در همه جا پیچیده است. 
اغلب مردم ون گوگ را با ریش و موی قرمز رنگ، صورت نحیف و نگاه خیره و نافذش می شناسند. جالب است بدانید که ون گوگ تنها در طی 10 سال، حدود 36 خودنگاره (سلف-پرتریت) کشید و شاید بتوان گفت تنها نقاشی که خودنگاره بیش تری از ونسان ون گوگ دارد، رامبراند است که البته آن ها را در بیش تر از یک دهه خلق کرد. همچنین خوب است بدانید که خودنگاره ها برای اغلب هنرمندان مانند ون گوگ و رامبراند، به نوعی سیاحتی عظما در موفقیت هنری و خودشناسی محسوب می شد. ون گوگ درباره تابلوهای خودنگاره خود می گوید:
بسیاری می گویند و من هم باور دارم که خودشناسی یکی از سخت ترین کارهاست، اما در کنار این کشیدن نقاشی ای از خود نیز اصلا آسان نیست.
در پیش رو یکی از تابلوهای خودنگاره ون گوگ را می بینید که با رنگ و روغن کشیده شده و ابعادی در حدود 57.79 × 44.5 سانتی متر دارد. امروزه این تابلو خودنگاره در گالری ملی هنر واشنگتن نگهداری می شود و می توانید همه روزه از ساعت 10 تا 17 به بازدیدش بروید.

تاریخ خلق اثر: 1889 میلادی

تکنیک: نقاشی رنگ روغن روی بوم

ابعاد: 57.79 × 44.5 سانتی متر

محل نگهداری: گالری ملی هنر، واشنگتن

ساعات بازدید از موزه: 10 تا 17؛ یکشنبه ها: 11 تا 18


دیگر آثار باستانی و نفیس معرفی شده در کارناوال را بخوانید: گنجینه های ایران و جهان
می توانید درباره برخی از آثار تاریخی جالب ایران و جهان در زیر بخوانید:

اولین سلفی ایرانی | عکس ۲۰۰ ساله
باتری اشکانی 
بازوبند پهلوانی غلامرضا تختی
اولین چشم مصنوعی دنیا در شهر سوخته
کمربند زمردنشان ناصرالدین شاه
قطعه ای از صلیبی که حضرت عیسی از روی آن عروج کرد
لباس عروسی ملکه ویکتوریا 

Photo by : Unknown

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET