karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 مرداد 1399

به روز رسانی

02 مرداد 1399

چند بار پس از خرید بلیط هواپیما به سوغات‌ها و وسایلی که باید با خود ببرید فکر کرده‌اید؟

وسایل ممنوعه‌ای که در هواپیما اجازه بارگیری ندارند کدامند؟

چند کیلو بار می‌توانید با خود به هواپیما ببرید؟

با ما همراه باشید تا به تمامی این سوالات شما در این مقاله پاسخ ‌دهیم. اگرچه، خرید بلیط هواپیمای ارزان بسیار مهم است اما دانستن این که چه بارهایی را می‌توانید با خود ببرید یا به چه اندازه بار می‌توانید جا‌به‌جا کنید، کمک بزرگی برای شما خواهد بود. 

با دانستن قوانین حمل بار مجاز هواپیما می‌توانید حتی قبل از خرید بلیط هواپیما، چمدان و کیف دستی خود را با دقت ببندید تا در سفرتان با مشکلی مواجه نشوید.

ماموران امنیتی فرودگاه‌ها وظیفه دارند تا تمام محتویات چمدان شما را بررسی کنند؛ اما با بستن درست چمدان‌تان می توانید در وقت‌تان صرفه‌جویی کنید. بیشترین سوالاتی که در این زمینه مطرح شده در مورد این است که چه مقدار مایعات می‌توانیم با خود به هواپیما ببریم و یا اینکه چه چیزهایی جزو وسایل ممنوعه در داخل هواپیما هستند.

مساله حیوانات خانگی نیز بسیار برای مسافران اهمیت دارد و هر بار باعث شده خرید بلیت‌شان را به تعویق بیندازند.

وسایل ممنوعه در هواپیما

وسایل آتش‌زا: از جمله موارد غیرمجاز برای حمل با هواپیما هستند. ایرلاین‌ها قوانین سختگیرانه‌ای در مورد حمل مواد آتش‌زا دارند. در مورد فندک هم اگر نیاز شدید به آن دارید تنها می‌توانید آن را در مقصد خریداری کنید، یا اگر سیگاری هستید و می‌خواهید فندک با خودتان داشته باشید باید یک فندک کوچک داخل کیف دستی خود بگذارید. فراموش نکنید فندک را حتی از کیف خود نمی‌توانید خارج کنید.

مواد غذایی: بسیاری از پدر و مادرها که فرزندشان در خارج از کشور زندگی یا تحصیل می کنند، دوست دارند مواد غذایی محلی‌شان را به آنها برسانند. اما حمل مواد غذایی مانند سبزیجات، گوشت، میوه‌ها و دانه‌های گیاهان با هواپیما در بسیاری از فرودگاه‌ها غیرمجاز است و ضبط خواهد شد. حمل مواد شرکتی مانند کیک‌ها، برگرها، چیپس و انواع کوکی‌ها مجاز است؛ اما این موارد باید در ظروف دربسته باشند. حمل مایعات غلیظ مانند انواع روغن، ماست و ژله به داخل هواپیما ممنوع است. تمامی مواد غذایی که با خود به فرودگاه می‌برید از اشعه ایکس عبور داده می‌شوند و در صورتی که یکی از این موارد ممنوعه در وسایل شما باشد، از طرف فرودگاه ضبط خواهد شد.

طبق قوانین TAS مسافران تنها مجاز به حمل مایعات در اندازه‌ای کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر هستند که آن هم باید در کیسه‌های پلاستیکی زیپی بسته بندی شود. اگر نیاز دارید که مایعاتی با بیش از ۱۰۰ میلی لیتر را به همراه خود به مقصد ببرید باید آن را داخل چمدان قرار دهید تا به انبار هواپیما منتقل شود.

وسایل آرایشی و بهداشتی: شاید دوست داشته باشید در کنار خرید بلیط هواپیمای ارزان، وسایل آرایشی گران‌قیمت‌تان را نیز با خود ببرید. طبق قوانین TAS مواد آرایشی مانند لاک پاکن, خط چشم، کرم ضدآفتاب و مرطوب‌کننده‌ها با حجمی کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر می‌توانند به داخل کابین هواپیما برده شوند. اگر حجم این مواد بیشتر از مورد ذکر شده باشد باید آن را به چمدان منتقل کنید. مواد بهداشتی دیگر مانند خمیر دندان، دهان‌شویه و موادی از این قبیل نیز شامل همین قانون می‌شوند و باید حجمی کمتر از ۱۰۰ میلی لیتر داشته باشند. در مورد اسپری و مواد دئودورانت هم گفته شده باید همراه مایعات دیگر قرار گیرند.

وسایل تیز و برنده: پس از خرید بلیط هواپیما باید حتما به این مورد نیز فکر کنید که مواردی مانند ناخن‌گیر و سوهان ناخن که از وسایل تیز و برنده هستند را چگونه باید با خود حمل کنید. اصولا وسایل تیز و برنده مانند چاقو، قیچی، ناخن‌گیر، سوهان ناخن و مو چین جزو سلاح محسوب می‌شوند، در نتیجه حمل آن در کیف دستی به داخل کابین هواپیما ممنوع است. اگر خیلی اصرار دارید تا آن را با خود داشته باشید باید اندازه آن کوچکتر از ۴ اینچ باشد؛ در غیر این صورت باید آن را در چمدان‌تان به قسمت انبار هواپیما منتقل کنید.

وسایل الکترونیکی: در اکثر اوقات که برای سفرهای کاری به باجه خرید بلیط و یا سایت‌های خرید بلیط مراجعه می‌کنیم باید بدانیم قوانین در مورد وسایل الکترونیکی مورد نیاز ما در طول سفر با هواپیما چگونه است. وسایل الکترونیکی مانند شارژر لپ تاپ، باتری دوربین و موبایل که باید برای ورود آنها به داخل هواپیما بر اساس قانون TSA تصمیم‌گیری شود، به دو دسته تقسیم می‌شوند: 

  •   نوع باتری برای مثال باتری خشک
  •  اندازه باتری برای مثال انرژی باتری بر حسب وات بر ساعت

 در زمان خرید بلیط هواپیما نگران این موارد نباشید چرا که با توجه به موارد گفته شده این موارد جزو وسایل ممنوعه در داخل هواپیما نیستند. تنها بعضی از انواع باتری مانند باتری ماشین از جمله وسایل غیرمجاز برای حمل در هواپیما محسوب می‌شوند و باید آن را داخل چمدان و در قسمت انبار قرار دهید.

حمل حیوانات: در مورد حمل حیوانات در هواپیما نیز قوانین خاصی وجود دارد. اگرچه بسیاری از مردم به دلیل قوانین سختگیرانه در مورد حیوانات در هواپیما، حتی با خرید بلیط هواپیمای ارزان نیز وسوسه نمی‌شوند و ترجیح می‌دهند با وسیله نقلیه خود سفر کنند اما با دانستن قوانین حمل حیوانات می‌توانند از سفر با هواپیما نیز لذت ببرند.

 ایرلاین‌های مختلف قوانین متفاوتی در مورد حمله حیوانات دارند که قبل از خرید بلیط، باید با آنها مشورت کنید. از جمله مواردی که در زمان سفر با هواپیما همراه با حیوانات خانگی خود باید به آن توجه کنید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  • محفظه حامل حیوان خانگی
  • مزاج و خلق و خوی حیوان خانگی
  • میزان صندوق بالای سر مسافران
  • اندازه حیوان خانگی و نوع حیوان خانگی (مثلاً سگ های راهنما اجازه دارند با صاحب خود وارد کابین شوند)

ابزارآلات: در مورد ابزارآلاتی مانند چکش، پیچ گوشتی، انبردست، کاتر و ... نیز باید توجه داشته باشیم که ماموران امنیتی هواپیما این وسایل را به عنوان سلاح در نظر می‌گیرند و حمل کلی آنها به داخل کابین ممنوع است. 

وسایل ورزشی: ورزشکارانی که به قصد شرکت در مسابقات ورزشی بلیط هواپیما می‌خرند، نیاز دارنند تا قوانین مربوط به حمل وسایل‌شان را بدانند. در این مورد باید بگوییم حمل هرگونه وسیله ورزشی مانند چوب بیسبال، چوب اسکی، چوب گلف و هاکی به داخل کابین هواپیما غیرمجاز است و بهتر است این وسایل را با خود به هواپیما نبرند؛ در صورتی‌که مجبور به حمل این وسایل هستند آنها را به قسمت انبار هواپیما تحویل دهند.

در این مطلب موارد مهمی که بیشتر مسافران بعد از خرید هواپیمای ارزان به آن توجه می‌کنند را متذکر شدیم، امیدواریم با رعایت موارد گفته شده سفری امن و خاطره‌انگیز برای خود بسازید.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.