karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

26 اسفند 1397

به روز رسانی

01 آذر 1399

در تمامی روز‌های تهران بزرگ، کمتر زمانی پیدا می‌شود تا بتوانیم مجموعه‌ای از زیبایی‌های شهر را بی هیچ مانعی از آلودگی یا هیاهوی نا‌منظم تجربه کنیم. کار و مشغله‌های روزمره‌ سال، در گذران زندگیمان ریتمی تکراری ایجاد می‌کنند و لذت حضور در شهر به مرور برای مان کمرنگ می شود. اما نوروز به دلیل اهمیتی که در تجربه‌ جمعی ایرانی‌ها به عنوان «زمانی برای نو شدن» دارد و همین طور ۱۳ روز تعطیلات و امکان استراحت، بهترین فرصت برای جبران انرژی سال است.

استارتاپ پیاده امسال در مسیر فستیوال نوروزی که شرق تا غرب و شمال تا جنوب نقشه‌ تهران را رنگین کرده‌ است، مسیرهای جالبی از مکان‌های پر ماجرای تهران برای دوست‌داران بافت تاریخی این شهر طراحی کرده است تا رد زمان را دنبال کنیم.

در این گزارش می‌خواهیم سه مکان تاریخی را که در مسیر‌های پیاده‌گردی امسال جای گرفته‌اند معرفی کنیم:

در یکی از مسیرهای پر ماجرای فستیوال نوروزی پیاده، در حوالی میدان حُر عمارتی تاریخی جای گرفته که زمانی به «عبدالحسین تیمورتاش»، وزیر دربار پهلوی اول تعلق داشته و سال‌ها بعد به ثبت میراث فرهنگی رسیده است. معماری این بنای آجری تلفیقی و تزئینات آن بسیار مجذوب کننده و مجلل هستند.

در این میان مسیر دیگری در نقشه‌ فستیوال، به محله‌ عودلاجان می‌رود تا در خانه‌ای قجری که طی سالیان، دست‌خوش تغییرات شده است، شکوه آیینه‌کاری و معماری آن دوران را مرور کنیم. «خانه‌موزه‌ی بازار»، متعلق به سلطان بیگم، خواهر همسر احمدشاه، آخرین شاه قاجار بود.

ایستگاه دیگری از میان مکان‌های معرفی شده، پیشنهادیست برای پرسه‌زدن در خانه‌ «استاد مقدم» باستان‌شناس بنام ایرانی که زمانی به «احتساب‌الملک» از درباریان قاجار تعلق داشته است.

فستیوال نوروزی پیاده، امسال با 30 مسیر طراحی شده، تنوع لازم برای انتخاب در حال‌وهوای هر لحظه‌ از تعطیلات را برای تان فراهم می‌کند.

برای دانلود اپلیکیشن و شرکت در فستیوال کلیک کنید.

سخن آخر

نظر شما درباره این مطلب چیست؟

برای نوروز چه برنامه ای دارید؟

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.