karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

14 آبان 1397

به روز رسانی

15 شهریور 1398

 من این لباس را هرگز در منزل نمی پوشم، پس الان فرصتی پیش آمده كه مدتی از آن استفاده كنم! ... اگر به یک میهمانی مجلل دعوت شوم، چه كار باید بكنم (چه لباسی بپوشم)؟ ... اگر شما هم به هنگام جمع كردن وسایل تان در چمدان از این فكرها می كنید، جای تعجب ندارد كه وزن چمدان خیلی زیاد شده و در حمل آن با مشكلاتی روبه رو شوید.

در اینجا 9 نكته ارائه می شود تا شما را از مواجهه با مشكل یاد شده باز دارد. بنابراین با به خاطر سپاری این نكات، سعی كنید هوشمندانه سفر كنید.

1- لباس های ضد بوی بد بردارید

لباس هایی با پارچه های پشم گوسفند مرینو، مواد كنترل كننده بو و یا بافته شده با الیاف نقره را انتخاب كنید؛ این لباس ها، همگی برای جلوگیری از رشد باكتری های ایجاد كننده بو طراحی شده اند. این به شما كمك می كند كه بتوانید لباس ها را بدون اینكه نیازی به خشک شویی داشته و یا بوی بد بدهند، مجددا بپوشید. در حال حاضر برندهایی مانند اسمارت وول، پاتاگونیا و آندرآرمور از این فناوری در بسیاری از لباس های تولیدی خود بهره می برند.

2- برای هر روز از مسافرت خود یک لباس مشخص را در نظر بگیرید

برنامه روزانه سفر خود را بررسی كرده و برای هر كدام یک نوع لباس كامل را در برنامه قرار دهید. قطعا لباس هایی که برای سفر به کیش پس از فرایند بررسی هتل های کیش و رزرو انتخاب می کنید با آنچه برای سفر به تهران و رزرو هتل در تهران انتخاب می کنید خیلی متفاوت است. برنامه ریزی می تواند به شما برای اینكه از چه لباسی استفاده كنید، ایده ای بهتر بدهد، نه اینكه یك چمدان پر از انواع لباس و بدون استفاده كه فكر می كنید به دردتان خواهد خورد را با خود حمل کنید.

 3- از كفش های چند منظوره استفاده كنید

اگر در طول سفر هم ورزش می کنید، كفشی با خود بردارید كه این نیاز شما را هم برطرف کند. یعنی به این نکته توجه کنید که کفش تان چند منظوره باشد؛ هم پیاده روی و گشت و گذار هم ورزش ...

4- وسایل خود را با همسفرتان هماهنگ کنید

آیا با دوست تان به مسافرت می روید؟ پیش از حركت با هم تصمیم بگیرید كه كدام یك از شما، لوازم بهداشتی همانند خمیر دندان و كرم ضد آفتاب را بر می دارید، در نتیجه با این كار وسایل تان دو برابر نخواهد شد.

5- فقط و فقط برای برنامه های قطعی خود وسایل بردارید

اگر رزرو هتل در مشهد را انجام داده اید و یا برای یك میهمانی مجلل بدون برنامه قبلی دعوت می شوید، از آن به عنوان یك فرصت برای خرید استفاده کنید. هر آنچه را كه در آن شهر یا كشور بخرید، برای شما به مانند یك سوغاتی به یادماندنی خواهد بود.

6- وسایلی كه باهم مورد استفاده قرار می گیرند را با خود بردارید

سعی كنید در هنگام جمع كردن وسایل، رنگ های خنثی را بیشتر انتخاب كنید، بدین ترتیب می توانید پیراهن ها و شلوارهای مختلفی را برای تنوع بخشیدن با هم بپوشید و در عین حال كمترین تعداد لباس را بردارید. یك روش مفید این است كه فقط آیتم هایی را بردارید كه حداقل با دو آیتم دیگر از لباس های تان بتوانید بپوشید.

7- لوازم مورد علاقه تان را بردارید

اگر چیزی را هرگز در خانه به تن نمی كنید، با خود برندارید - و حتی كار بهتر این است كه آن را به كس دیگری بدهید. لباس هایی را بردارید كه راحت باشند و باعث اعتماد به نفس در شما شوند؛ نه چیزهایی كه به خاطر تنگ بودن و یا اینكه آن چیزی نیستند كه شما دل تان می خواهد به ندرت می پوشید.

8- لباس ها را بشویید

اگر در جایی اقامت دارید كه امكانات خشک شویی فراهم است، می توانید به آسانی و به شكل رایگان لباس ها را پس از چند روز بشویید؛ بنابراین با این روش می توانید لباس های كمتری با خود بردارید. اگر داشتن خشک شویی برای تان مهم است، قبل از رزرو هتل، حتما از وجود آن اطمینان حاصل کنید.

اگر با هدف برداشتن كمترین تعداد لباس، شستن آنها با دست برای تان اهمیتی ندارد، یك طناب رختشویی كوچك و مناسب و كمی پودر لباسشویی را همراه با وسایل دیگرتان بردارید (من از صابون های ورقی خوشم می آید، چرا كه جامد هستند، پخش و پراكنده نمی شوند و نگرانی های امنیتی در مورد آنها وجود ندارد) تا بتوانید این كار را به آسانی انجام دهید. اگر به كشوری سفر می كنید كه در آن نرخ ارز برایتان باصرفه است و یا از هزینه های كمتری برای زندگی برخوردار می باشد، سرویس خشكشویی هتل معمولا به صرفه تمام می شود و شستن لباس های تان در آن بسیار عالی بوده و بدون اینكه نیازی باشد شما كاری انجام دهید، مرتب و تا شده تحویل شما می شوند.

9- در ابتدای كار آماده شدن برای سفر، از چمدان كوچک استفاده کنید

یك چمدان سبک و كوچک انتخاب كنید. اگر با چمدانی بزرگ كار را شروع کنید، احتمالا آن را با وسایلی كه نیازی به آن ها نخواهید داشت، پر می كنید، فقط به این دلیل كه فضای كافی در اختیار دارید. زمانی كه در داخل فرودگاه در حال حمل چمدان هستید، از این كار پشیمان خواهید شد.

سخن آخر

نظرتان در مورد این راهکارها چیست؟

نظرها و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید. 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسوولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.