karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

08 مرداد 1399

به روز رسانی

08 مرداد 1399

دوست دارید خانه‌تان کجا باشد؟ در لندنِ همیشه ابری که مردم یقه‌های پالتوی خود را بالا می‌دهند و به سرعت از کنارتان می‌گذرند یا تورنتوی برفی که برای رفتن به سرکار پاهای‌تان تا زانو توی برف فرو می‌رود؟ یا مالزی نمناک که یک ظهر آفتابی یکهو باران می بارد طوری که ممکن است سیل شما را با خود ببرد؟

استانبول آفتابی و دوست داشتنی

من به شما جایی را معرفی می‌کنم که آب و هوای دلچسبی دارد. تابستان‌ها با لباس سبک توی شهر می‌گردید و زمستان‌ها با پالتو! آب و هوا  در سردی و گرمی اغراق آمیز نیست و قصد اذیت کردن شما را ندارد. توی رستوران‌های محلی می‌توانید کوفته و برنج و اسکندرکباب بخورید! این‌جا استانبول است. شهر هزار چهره‌ای که مطمئنا زندگی در آن را دوست خواهید داشت.

گران‌ترین اما نه برای ایرانی‌ها

استانبول گران‌ترین شهر ترکیه است که لازمه زندگی در آن درآمد بالاتری‌ست اما قیمت اجاره یا خرید ملک در آن از تهران کمتر است. بنابر آمار سایت‌های رسمی هزینه‌ زندگی در تهران نسبت به هزینه زندگی در استانبول پایین‌تر است. بنابراین استانبول به عنوان محلی برای سرمایه‌گذاری شما، انتخاب خوبی محسوب می‌شود. بعضی‌ سایت‌ها تهران را گران‌تر از استانبول دانسته‌اند و کاملا مشخص است که اجاره یا خرید ملک در کلان شهراستانبول همچنان ارزان‌تر از پایتخت ایران است.

دریافت اقامت شهروندی به همین راحتی

یک پیشنهاد ویژه برای کسانی که می‌خواهند در حدود 250 هزار دلار  در ترکیه برای خرید ملک هزینه کنند، دریافت اقامت شهروندی ترکیه از طریق  این خرید است. طبق قوانین ترکیه از سال 2018 به بعد هر خارجی با خرید ملکی به این ارزش می‌تواند پاسپورت ترکیه را دریافت کند که پاسپورت معتبرتری نسبت به گذرنامه ایرانی است و امکان سفر به حدود100 کشور دنیا از جمله ژاپن را بدون ویزا به شما می‌دهد. شما پس از خرید، حتما باید این ملک را تا سه سال نگه دارید اما بعد از دریافت شهروندی و پس از طی این مدت، خانه را بفروشید و با گذرنامه جدید به ایران برگردید! چی بهتر از این؟ هیچ مانعی برای‌تان وجود ندارد!

رشد اقتصادی و بازار داغ خرید ملک

ترک‌ها در سال‌های اخیر در زمینه‌ی ساخت‌وساز پیشرفت قابل توجهی کرده‌اند. پروژه‌های بزرگ با امکانات مختلف ورزشی و سرگرمی، خانه‌هایی با ویوی فوق العاده دریا، ساختمان‌هایی با نگهبانی، خدمتکار و سیستم هوشمند جمع آوری زباله به شما معنی رفاه را نشان خواهد داد. سرمایه‌گذاری در بازار ملک بیشتر از همه از آن جهت مهم است که در سال های اخیر بازار آن داغ شده و رشد اقتصادی مثبت ترکیه به پررونق شدن آن کمک کرده است.

هزار محله و هزار ملیت

استانبول به دلیل گستردگی بیش از حد، مجموعه‌ای از محله‌های گران‌قیمت و  ارزان‌قیمت را در خود جا داده است. از اسن یورت و بیلیکدوزو به عنوان نقاط ارزان مهاجرپسند گرفته تا ببک و بغداد که گران‌قیمت و لوکس محسوب می‌شوند همگی خانه‌هایی را برای نمایش به شما آماده کرده‌اند که به بودجه‌تان می‌خورد. با توجه به نرخ ارز لیر در مقایسه با پول ما که هنوز آن‌قدری بالا نرفته؛ هنوز هم خرید ملک در استانبول منطقی‌ست!

میزان مالیات بر دارایی در ترکیه چقدر است؟

شاید یکی از نگرانی‌های شما برای خرید خانه در استانبول موضوع مالیات است. اما اصلا نگران نباشید. به نقل از وزارت دارایی و خزانه‌داری ترکیه، در حال حاضر، صاحبان ملک مالیات سالیانه‌ای را به ارزش یک دهم درصد ارزش ملک می پردازند. این یعنی خیلی کمتر از چیزی که خیلی‌ها تصور می‌کنند.

اگر به میزان رشد بازار مسکن در استانبول در یک بازه‌ زمانی مشخص نگاه کنید متوجه خواهید شد میزان تقاضا برای خرید ملک در استانبول به شدت افزایش یافته است. ملیت‌های مختلف هم در میان این خریداران همیشه بی‌تاب دیده می‌شوند و مدارس بین‌المللی به زبان‌های مختلف در سال‌های اخیر در استانبول تاسیس شده‌اند که ساکنان این خانه‌های نوساز، نگران آموزش فرزندان‌شان نباشند.

بهترین مناطق برای سرمایه‌گذاری در استانبول

همه این مناطق ارزان نیستند اما به طور کلی خانه‌هایی با رنج قیمت متفاوت در آن‌ها پیدا می‌شود. برای سرمایه‌گذاری و بازگشت پول سرمایه‌گذاران در دو لیست اروپایی و آسیایی زیر انتخاب‌های خوبی وجود دارد:

در بخش اروپایی:

 • بشیکتاش
 • شیشلی
 • تکسیم
 • باکرکوی
 • بیلیکدوزو
 • آرناوتکوی (نزدیک فرودگاه استانبول)
 • کوچوک چکمجه

در بخش آسیایی:

 • اسکودار
 • کادیکوی
 • سانجاک تپه
 • عمرانیه
 • آتاشهیر
 • بستانچی
 • مالتپه
 • کارتال
 • پندیک

 انتخاب املاک معتبر برای خرید ملک در استانبول

انتخاب املاک معتبر برای خرید خانه، موضوع بسیار مهمی است. شما به هر حال در کشوری غریبه هستید که زبان آن کشور را نمی دانید. کافی است گیر آدم‌های کلاهبردار بیفتید یا از آژانسی نامربوط سر در بیاورید! آن موقع است که امکان دارد خانه‌ای را به قیمتی غیر از قیمت واقعی آن بخرید یا در زمان بعضی پرداخت‌ها حسابی سرکیسه شوید. پس توی این کشور به هیچ کس اعتماد نکنید جز افراد متخصص و قابل اعتمادی که به درست و روراست بودن‌شان اطمینان دارید.

مدارک مورد نیاز برای خرید خانه

 • پاسپورت و رونوشت از پاسپورت
 • ۱ قطعه عکس در قطع پاسپورت
 • شماره ثبت برای پرداخت مالیات ترکیه
 • هزینه‌های معمول در خرید ملک در استانبول
 • هزینه معامله (تکس و فی) در حدود ۴ درصد قیمت ارزیابی‌شده ملک

لحظه شیرین انعقاد قرارداد

بعد از این‌که تصمیم نهایی خود برای خرید ملک در استانبول گرفتید، باید سپرده (دیپوزیت) برای تضمین آن قرارداد، به صاحب ملک پرداخت کنید. مقدار سپرده از ملکی به ملک دیگرمتفاوت است، اما به عنوان یک قاعده کلی، ۱۰ درصد از قیمت ملک را باید بپردازید. در انجام این مراحل باید مراقب باشید و حتما ازکمک یک کارشناس استفاده کنید وگرنه اگر به تور آدم‌های ناقلای استانبول بیفتید کلاه‌تان پس معرکه است. در ترکیه هم مثل ایران پس از امضای قرارداد و دریافت سپرده، توافق‌نامه، لازم‌الاجرا می‌شود.

فرآیند نقل و انتقال سند

پس از انجام موضوع این قرارداد، (خریدار و مالک ملک (یا کسی به وکالت از آن‌ها برای انتقال سند مالکیت  (تاپو) در دفتر ثبت رسمی حاضر می‌شوند. فرآیند نقل و انتقال اغلب حدود یک ساعت طول می‌کشد. لازم است که خریداران خارجی با یک مترجم همراه باشند که قرارداد را به کمک او تایید کنند. در زمان انتقال سند همه امضاها انجام می‌شود و مبالغی اگر باقیمانده، پرداخت می‌شود. بعد از انتقال سند موضوع قرارداد تمام شده است.

انتخاب کارشناس مورد اعتماد در پروسه خرید ملک در استانبول

یادتان باشد همیشه افراد مورد اعتماد را پیدا کنید. چون بازار خرید و فروش ملک در همه جای دنیا بازار تروتمیزی نیست و ممکن است بدون حضور کارشناس واقعا به مشکل بربخورید.  برای یک خرید مطمئن، یادتان باشد که همیشه می‌‌توانید روی کمک پین تاتی حساب کنید.

سخن آخر

نظرتان در مورد زندگی در ترکیه چیست؟

آیا تمایل به سرمایه‌گذاری در این کشور دارید؟

دیدگاه‌های‌تان را در این زمینه با ما به اشتراک بگذارید. 

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.