karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

31 شهریور 1399

به روز رسانی

31 شهریور 1399

ممکن است شما هم مثل بسیاری از شهروندان ایرانی به فکر ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی برای خودتان و یا فرزندتان باشید و بخواهید تا با انتخاب بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور، آینده روشنی را برای خود و خانواده تان به تصویر بکشید.

در حال حاضر، گزینه های زیادی به عنوان مقاصد تحصیلی پیش روی شما هستند، برای مثال می توان به دانشگاه های انگلیس، استرالیا، آمریکا، کانادا، آلمان، فرانسه و یا مقاصدی نزدیک تر مانند دانشگاه های ترکیه و قبرس اشاره کرد.

مطمئناً با مشاهده این همه مقاصد تحصیلی، دچار سردرگمی خواهید شد و به تحقیق و جستجو برای انتخاب بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور نیاز پیدا خواهید؛ بر همین اساس قصد داریم تا از نگاه یک دانشجوی ایرانی متقاضی ادامه تحصیل در دانشگاه های خارجی به این موضوع نگاه کرده و با ارائه دلایل مختلف به شما این موضوع را اثبات کنیم که مهاجرت تحصیلی در ترکیه بهترین گزینه کنونی تحصیل در خارج از کشور محسوب می شود.

آیا ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است؟

مزایای تحصیل در ترکیه

شاید شنیدن اینکه ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است شما را متعجب کند و آن را باور نداشته باشید؛ کافی ست کمی صبور باشید و ما را در ادامه مطلب همراهی کنید تا دلایل برتری این مقصد تحصیلی را به شما نشان دهیم.

به طور معمول برای مهاجرت تحصیلی به کشورهای اروپایی حوزه شنگن و یا مقاصد تحصیلی مطرحی نظیر کانادا، انگلیس و آمریکا، با سدی به نام ویزای تحصیلی روبرو می شوید و باید علاوه بر دریافت نامه پذیرش تحصیلی از دانشگاه مورد نظر، نسبت به اخذ ویزای تحصیلی از سفارت آن کشور اقدام کنید.

از این رو برای تحصیل در این کشورها، موفقیت در اخذ پذیرش تحصیلی کفایت نکرده و شما ملزم هستید تا با صرف زمان و هزینه نسبتا زیاد ویزای تحصیلی را نیز دریافت کنید.

اما شهروندان ایرانی متقاضی تحصیل در ترکیه نیازی به دریافت ویزای تحصیلی نداشته و تنها با دریافت نامه پذیرش تحصیلی امکان تحصیل در دانشگاه های این کشور را دارند.

آیا ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است؟

کیفیت بالای آموزشی در ترکیه و قرارگیری 19 دانشگاه این کشور در لیست 1000 دانشگاه برتر دنیا، موجب شده تا مدارک دانشگاهی ترکیه از اعتبار بالایی در سراسر جهان برخوردار باشد و بدون نیاز به معادل سازی، مورد تائید کشورهای مختلف دنیا قرار گیرد.

در عین حال، دانشجویان دانشگاه های ترکیه می توانند در صورت تمایل یک تا دو ترم تحصیلی خود را به صورت انتقالی در دانشگاه های اروپایی و تحت قرارداد ECTS بگذرانند.

در کنار نبود نیاز به دریافت ویزای تحصیلی، الزامی نبودن ارائه مدرک زبان برای دریافت پذیرش تحصیلی ترکیه یکی دیگر از مزایای برتر تحصیل در این کشور است.

به بیانی دیگر، اگر برای مثال قصد تحصیل در دانشگاه های کانادا را داشته باشید، باید برای دریافت پذیرش تحصیلی و در ادامه ویزای تحصیلی، یک مدرک زبان آیلتس و تافل و یا مدرک زبان فرانسوی ارائه دهید.

اگر بخواهید دوره زبان را در کانادا گذرانده و بعد از آن برای پذیرش تحصیلی دانشگاه اقدام کنید، شامل پذیرش مشروط می شوید که به دلیل هزینه بردار بودن و غیرمنطقی بودن این عمل از نگاه افسر مهاجرت، احتمال ریجکت ویزای تحصیلی شما زیاد خواهد بود.

اما شرایط تحصیل در ترکیه به گونه ای است که شما را تحت فشار قرار نمی دهد. اگر تمایل به تحصیل در دانشگاه های کم هزینه و دولتی ترکیه را داشته باشید، به دلیل ارائه اغلب دروس به زبان ترکی استانبولی، باید دوره زبان ترکی تومر را گذرانده و مدرک آن را پیش از شروع ترم تحصیلی دانشگاه بگیرید.

چنانچه مایل به ادامه تحصیل به زبان انگلیسی در ترکیه باشید، می توانید به راحتی در کلاسهای زبان انگلیسی در ترکیه شرکت کرده و با رسیدن به سطح مورد نیاز دانشگاه های خصوصی این کشور، خود را برای شروع ترم تحصیلی در ترکیه آماده سازید.

این امکان برای دانشجویان بین المللی فراهم شده تا برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی، به کار دانشجویی در خلال تحصیل بپردازند. از این رو شما می توانید برای حداکثر 30 ساعت در هفته به کار پاره وقت مشغول شده و با یک تیر دو نشان بزنید.

یعنی اگر قصد تحصیل در استانبول را داشته باشید، می توانید با انجام کار دانشجویی، با بازار بین المللی و پر جنب و جوش این شهر بزرگ و توریستی ترکیه به خوبی آشنا شده و در کنار تحصیل، درآمد کسب کنید.

امکان اقامت پس از تحصیل در ترکیه یکی دیگر از مزایای تحصیلی این کشور است، از این رو شما می توانید با فارغ التحصیلی از دانشگاه برای یکسال اقامت خود را در ترکیه تمدید کرده و با اخذ مجوز کار از وزارت کار و امور اجتماعی، برخورداری از مدارک تحصیلی و سوابق کار دانشجویی و البته مهارت زبان ترکی استانبولی، به زندگی و کار در این کشور زیبای اروسیایی بپردازید.

مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه

با توجه به هزینه های مناسب تحصیل و زندگی در ترکیه و امکان انجام کار دانشجویی، اغلب دانشجویان بین المللی مشکلی با پوشش هزینه های سالانه خود در ترکیه ندارند.

 اما با این حال، برخی از دانشجویان بین المللی می توانند در صورت داشتن شرایط زیر از مزایای بورسیه تحصیلی ترکیه از جمله اقامتگاه رایگان، پوشش هزینه های خدمات درمانی، حقوق ماهانه، عدم نیاز به پرداخت شهریه و دوره های آماده سازی رایگان زبان ترکی برخوردار شوند:

  • شرط معدل، ریز نمرات و رزومه تحصیلی درخشان دانشجو
  • نداشتن اقامت دائم و حق شهروندی ترکیه
  • نبود مشکل سن بالا و گپ تحصیلی
  • برخورداری از مدرک زبان ترکی تومر
  • داشتن مدارک معتبر SAT، GRE و GMAT

آیا ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است؟

هزینه تحصیل در ترکیه

اگر هنوز هم در رابطه با این موضوع شک دارید که ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است، بد نیست بدانید که هزینه تحصیل در ترکیه بسیار مناسب بوده و در مقایسه با سایر دانشگاه های دنیا غیرقابل رقابت است.

اگر موفق به گذراندن دوره زبان ترکی تومر و آزمون سراسری یوس ترکیه شوید، می توانید با پرداخت تقریبی 300 تا 600 دلار در هر ترم، به تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور بپردازید و با چیزی کمتر از 400 تا 500 دلار تمامی هزینه های زندگی از جمله حمل و نقل، غذا، خانه و سایر موارد را پوشش دهید. البته هزینه تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان و خصوصی ترکیه به مراتب بیشتر است.

اما در مقام مقایسه، حداقل هزینه مورد نیاز تحصیل و زندگی در مقاصدی نظیر استرالیا و انگلیس به بیش از 35 هزار دلار در سال می رسد که برای بسیاری از شهروندان ایرانی غیر منطقی و زیاد است.

آیا ترکیه بهترین گزینه برای تحصیل در خارج از کشور است؟

سخن آخر

شما می توانید در صورت تمایل به تحصیل در ترکیه، انجام تمامی امور پذیرش تحصیلی، ثبت نام دانشگاه و سایر موارد را به lets go uni بسپارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.