ویدیو HD
مهدیه اکبری پارسا

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

02 آذر 1396

به روز رسانی

15 شهریور 1398

به نقل از ایسنا، آخرین ماه پاییز در حالی فرا رسیده که پیست های اسکی و تاسیسات گردشگری در مناطق کوهستانی کشورمان تا امروز، میزبان گردشگران کمی بوده و روزهای خلوتی را سپری می کنند. 

همیشه این وقت از سال، پیست های اسکی معروف کشور با حضور اسکی بازان و علاقه مندان ورزش های زمستانی رونق پیدا می کرد؛ اما امسال گردشگری زمستانی در ایران با تاخیر روبرو شده است و جاذبه های زمستانی از قطار بازار گردشگری جا مانده اند. فعالان گردشگری که از کوه، زمستان و برف پول در می آورند تا این جای سال ضررهای مالی بسیاری را متحمل شده و تحت تاثیر تغییرات دیر هنگام جوی قرار گرفته اند. 

در همین راستا، رجبعلی خسرو آبادی، مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران، به تشریح وضعیت تاسیسات گردشگری زمستانی در این استان پرداخت و گفت: 

گردشگری زمستانی به طور معمول از اوایل آبان ماه در ارتفاعات تهران آغار به فعالیت می‌کرد؛ اما امسال به دلیل تغییرات آب و هوایی و کاهش نذورات جوی، هنوز شرایط برای اجرای تورهای تخصصی و فعالیت مراکز اقامتی در ارتفاعات توچال، شمشک و آبعلی آماده نشده است.

شهر تهران، مهم ترین پیست های اسکی کشور را دارد و خیلی از گردشگران خارجی با آن ها آشنایی دارند؛ اما این روزها نه تنها خارجی ها، که ایرانی های دوستدار تفریحات زمستانی نیز هنوز به این پیست ها مراجعه نکرده اند. هتل های کوهستانی که همیشه در این ایام روزهای شلوغی را سپری می کردند، حالا با کمبود گردشگر مواجه شده اند و تغییرات جوی و آب و هوا ضررهای بسیاری را متوجه آن ها کرده است. 

خسرو آبادی از پیگیری این وضعیت خبر داد و گفت: 

قطعا خسارات مالی زیادی به مجموعه مراکز اقامتی و تفریحی در ارتفاعات تهران وارد شده است که امیدواریم بارش‌های الهی از ادامه این روند در استان تهران جلوگیری کند.

مدیر کل میراث فرهنگی و گردشگری استان تهران همچنین اعلام کرد برای رفع این مشکل و کاهش ضررها، قرار است در روزهای آینده با مراکز بیمه مذاکراتی داشته باشند تا خسارت هایی از این دست، مانند دیگر نقاط جهان به عنوان حوادث طبیعی غیر مترقبه تحت پوشش قرار گرفته و جبران شوند. 

وی به تعداد گردشگران زمستانی در این استان اشاره نکرد اما گفت: 

بخشی قابل توجهی از گردشگران استان تهران از اوایل آبان ماه تا پایان اردیبهشت ماه از مصرف کنندگان خدمات گردشگری زمستانی هستند که برای بررسی و ارئه راهکار در شرایط رکود موجود، جلسه‌ای با کارگزاران بیمه برگزار خواهد شد.

Photo by : Unknown
Photo by : fatemeh abedi
Photo by : fatemeh abedi

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
حسین

کاهش نذورات جوی رو خوب اومدید

04 آذر 1396

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET