karnaval.ir

واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 آذر 1398

به روز رسانی

16 آذر 1398

کشور کانادا یکی از بزرگترین اقتصادهای جهان را دارد و همواره یکی از مقاصد توریستی پرطرفدار میان ایرانی ها بوده است. امروزه اخذ ویزای کانادا جهت تولد فرزند در این کشور بسیار مورد توجه ایرانیان قرار گرفته است. بر همین منوال بسیاری از زوج های جوان جهت اخذ ویزای توریستی کانادا اقدام می کنند و چون این ویزا با تو جه به اعتبار پاسپورت شان تحت عنوان ویزای مولتی کانادا صادر می شود، هر زمان که در این مدت بخواهند می توانند برای تولد فرزندشان به این کشور سفر کنند و برای فرزندشان پاسپورت کانادایی بگیرند. اما صرفا مزیت های این امر شامل حال کودک تازه متولد شده است و نه پدر مادرها. در این مطلب ما شما را با مزیت ها و شرایط تولد فرزند در کانادا بیشتر آشنا خواهیم کرد.

مهاجرت و اقامت کانادا

کشور کانادا هر ساله برای مهاجران این کشور برنامه ای را تدوین و اجرا می کند. طبق برنامه سال 2019 این کشور قصد دارد برای 300,000 نفر متقاضی اقامت دائم و برای 172,000 نفر حق شهروندی صادر کند.

لازم به ذکر است بدانید قوانین مهاجرتی کشور کاناد هرساله در حال تغییر و بروز رسانی است. بنابراین متقاضیان دریافت ویزای کانادا باید قبل از هر گونه اقدامی با مشاوران و وکلای مجرب در این زمینه مشورت کنند.

شرایط تولد فرزند در کانادا

امروزه کانادا جزو کشورهای توسعه یافته در سطح جهان به شمار می رود که بدون هیچ قید و شرطی برای کودکان متولد شده در کشورش حق شهروندی صادر می کند.

اخذ تابعیت کانادا از طریق تولد فرزند از سال 1997 طبق قانونی مصوب در کشور کانادا پایه گذاری شده است. به موجب این قانون هر فردی که درون خاک کشور کانادا به دنیا بیابد می تواند پاسپورت کانادایی دریافت کند. این قانون شامل آب های داخلی و اراضی دریایی نیز می شود و تمامی کودکانی که حتی در مسیر مهاجرت به این کشور متولد می شوند می توانند از مزیت شهروندی این کشور بهره مند شوند.

طبق قوانین کشور کانادا حتی در شرایطی که کودک از والدینی که کانادایی نیستند متولد شود، کودک به صورت قانونی شهروند کانادایی به شمار می رود و از تمام حقوق شهروندی برخوردار می شود. با داشتن پاسپورت کانادایی، فرزند شما می تواند به بسیاری از کشور های جهان بدون نیاز به ویزا سفر کند و حتی در برخی کشورها از جمله انگلستان و آمریکا به کار و تحصیل بپردازد. اما قانون اخذ تابعیت از طریق تولد در کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان، استرالیا، انگلستان، اسپانیا، نیوزیلند و ... متفاوت است و اکثرا محدودیت هایی برای اعطای تابعیت از این طریق را دارند. در این کشورها نیاز است حداقل پدر یا مادر تابعیت آن کشور را داشته باشند.

در سال 2020 هزینه زایمان در کانادا به میزان 15000 $ (دلار کانادا) برآورد شده است.

شرایط اقامت برای والدین فرزند متولد شده در کانادا چگونه است؟

همانگونه که به آن اشاره کردیم فرزندانی که در کشور کانادا متولد می شوند به صورت خودکار اقامت این کشور را دریافت می کنند و دیگر برای سفر به کانادا نیازی به اخذ ویزای توریستی کانادا ندارند. اما در این شرایط اقامت برای پدر و مادر فرزند چگونه خواهد بود؟

طبق قوانین مهاجرتی این کشور شهروندی در کانادا و اخذ اقامت دائم کانادا از بدو تولد فرزند برای پدر و مادر پذیرفته شده نیست. اقامت والدین فرزند تنها درصورتی پذیرفته می شود که آنها در کشور کاناد مشغول به کار و یا تحصیل شوند، سرمایه گذاری کنند و یا ویزای توریستی نوع D را دریافت کنند. ویزای نوع D نوعی ویزای بلند مدت توریستی است که به فرد اجازه اقامت 5 ساله در کشور کانادا را می دهد و غالبا برای والدین افرادی که در کانادا اقامت دارند، دانشجویان و تاجران صادر می شود.

لازم به ذکر است والدین نمی توانند تحت عنوان اقامت دائم کنار فرزندان خود بمانند. اما دولت کانادا به والدین فرزندان متولد شده در کانادا اقامت موقت اعطا می کند. در صورتی که والدین به هر دلیلی قصد ماندن در کشور کانادا را نداشته باشند و یا این امر برای آنها ممکن نباشد، می توانند همراه با فرزند خود به کشورشان بازگردند و فرزند آنها در آینده هر زمان که تمایل داشت می تواند در خصوص ادامه تحصیل و کار به کشور کانادا بازگردد.

گرفتن اقامت دائم والدین در روش تولد فرزند در کانادا تنها بعد از سن 18 سالگی فرزند متولد شده در کانادا میسر می شود در این صورت فرزند می تواند بعنوان اسپانسرشیپ برای والدین خود در خصوص اقامت دائم کانادا اقدام کند.

نکاتی که در رابطه با تولد فرزند در کانادا باید بدانید.

به منظور حفظ شهروندی کشور کانادا، فرزند متولد شده در این کشور نیازی به زندگی در آنجا را نخواهد داشت و برای همیشه شهروند کانادایی خواهد ماند.

بر اساس قوانین سازمان مهاجرت کانادا باردار بودن بر روی مسائل اصلی تصمیم‌گیری افسر ویزا تاثیر می گذارد و باردار بودن فرد به تنهایی منجر به رد شدن درخواست ویزای وی نخواهد شد.

نوزادی که از مادر و پدری ایرانی متولد می شوند، بر اساس قانون شهروندی کشور ایران، تابعیت ایرانی خواهد داشت و از همان بدو تولد می تواند برای دریافت شناسنامه و سایر مدارک ایرانی خود اقدام کند.

چنانچه در خصوص تولد فرزند در کانادا، شرایط و ... سوالاتی دارید، می توانید با کارشناسان مجرب "آنا مهر پرواز"  که سال ها در زمینه اخذ ویزای کانادا تجریه دارند، در ارتباط باشید.

سخن آخر

برای جلوگیری از هر گونه مشکل، برای اقدام به مهاجرت و مسائل مربوط به آن، حتما از مشاوره متخصصان بهره بگیرید.

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

آیا این مطلب مفید بود؟

0 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه

اپلیکیشن کارناوال

با نصب اپلیکیشن کارناوال، کنترل سفر را این بار شما به دست بگیرید. در این اپلیکیشن شما دنیایی از امکانات و خدمات را همیشه و همه جا در جیب خود دارید؛ آشنایی با جاذبه ها و فرهنگ شهرها و کشورهای مختلف، رزرو آنلاین بلیت هواپیما و یا حتی رزرو انواع اقامت بسته به سلیقه و بودجه ای که دارید. اپلیکیشن کارناوال یعنی کنترل سفر در دست شما.

Android

IOS

مجوزها و نمادها

هدف اصلی کارناوال این است که بهترین خدمات گردشگری را به صورت آنلاین به کاربران خود ارائه دهد. هر آن چیزی که برای سفر خود نیاز دارید را از کارناوال بخواهید؛ از آشنایی با جاذبه ها، سوغات و غذاهای محلی تا رزرو آنلاین بلیت هواپیما و انواع اقامتگاه. در هر جا و در هر ساعت از شبانه روز، می توانید به صورت آنلاین خدمات سفر خود را رزرو کنید و یا هر سوالی دارید از ما بپرسید. کارناوال کنترل سفر شماست!

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.