ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

01 دی 1398

به روز رسانی

01 دی 1398

یکی از دغدغه‌های اصلی مسافرت به خارج از کشور، پرداخت هزینه‌های پیش بینی نشده از جمله حوادث، درمان بیماری‌ها، گم شدن چمدان‌ها، و مشکلات حقوقی است. در ادامه راهکارهای جبران این هزینه‌ها بررسی شده است.

Photo by : Unknown

چرا باید قبل از سفر بیمه مسافرتی تهیه کرد؟

یکی از اصلی‌ترین دغدغه‌های مسافرت به خارج از کشور، مربوط به هزینه‌های سفر است. فارغ از اینکه هزینه‌های پرواز و اقامت در هتل پیش بینی می‌شود و احتمالا از طریق یکی از آژانس‌های مسافرتی یا وب سایت‌های خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل این هزینه‌ها پرداخت شده است، باید محاسبه کرد که چه هزینه‌های دیگری وجود خواهد داشت برای آنها ارز آن کشور یا ارز بین المللی مثل دلار و یورو را به صورت اسکناس همراه با خود برد.

در کنار توجه به اینکه چه هزینه‌هایی برای حمل و نقل، خوراک، بازدید از اماکن دیدنی یا تفریحات معمول آن کشور، خرید از فروشگاه‌ها و ... باید در نظر گرفت، لازم است در مورد مشکلاتی که احتمالا در سفر بروز می کنند هم فکری کرد.

به طور مثال اگر مسافر در طول سفر دچار حادثه یا بیماری شد، هزینه‌های درمان را چطور پرداخت کند؟ یا اینکه اصلا هزینه‌های درمان در آن کشور چقدر است؟ اگر چمدان در طول سفر مفقود شد یا دیرتر به دست ما رسید، چطور باید وسایل ضروری تهیه کنیم؟ اگر بیماری منجر به بستری در بیمارستان شد، تکلیف همراهان در سفر مخصوصا کودکان چه خواهد بود؟

این سوال‌ها، با همراه بردن پول نقد برای برطرف شدن نگرانی، پاسخ داده نخواهند شد. چرا که واقعا هزینه‌های درمان در اکثر کشورها بسیار بالاست و لازم است مبلغ بسیار زیادی را تبدیل به ارز شده و بعد از مسافرت دوباره به ریال تبدیل شوند. از طرف دیگر، این کار هزینه‌های مسافرت را بالا خواهد برد و شاید اصلا چنین پولی را در اختیار نداشته باشید. ضمن اینکه تقاضای این میزان ارز از طرف مسافران به صورت اسکناس در فصل مسافرت مانند نوروز یا تعطیلات تابستان، بازار ارزی کشور را ملتهب خواهد کرد.

یک راهکار ساده برای این کار، خرید بیمه مسافرتی است. این نوع بیمه مخصوص مسافران خارج از کشور است و پوشش‌های خوبی در مورد پرداخت هزینه‌های ناشی از بیماری، حادثه، مفقود شدن یا دیر رسیدن چمدان‌ها، کمک رسانی حقوقی، تأخیر در پرواز و ... دارد.

هزینه این بیمه در مقابل تعهداتی که شرکت بیمه به افراد می‌‌دهد بسیار کم است و بر اساس کشوری که قصد مسافرت به آن وجود دارد، مدت سفر و سن مسافر خواهد بود.

Photo by : Unknown

برای خرید بیمه مسافرتی، چطور باید اقدام کرد؟ 

بیمه سامان با راه اندازی سامانه خرید اینترنتی بیمه مسافرتی، این امکان را فراهم کرده است که بتوان در تمام ساعت‌های شبانه روز این بیمه نامه را به صورت آنلاین تهیه کرده و نسخه‌ای از بیمه نامه را هم به صورت الکترونیکی دریافت کرد.

نکته‌ای که لازم است حتما در نظر داشت این است که اعتبار این بیمه، از اولین مهر خروج از ایران بعد از صدور بیمه خواهد بود، بنابراین لازم است که حتما قبل از سفر این بیمه نامه را تهیه کرد چرا که بعد از خروج از ایران، امکان تهیه بیمه برای آن سفر وجود ندارد.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت بیمه سامان نمایندگی رسمی آقای رضا شیرخانی مراجعه کنند.

Photo by : Unknown

سخن آخر

در مورد بیمه مسافرتی چه اطلاعاتی داشتید؟

تا به حال نسبت به خرید بیمه مسافرتی اقدام کرده اید؟ به نظر شما این بیمه چه مزایایی دارد؟

نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

1 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

من ويزام ٣ ماهست ولى بيمه مسافرتيم يك ماهه ايا مشكلى پيش مياد؟با همين بيمه ويزا تم گرفتم

کارناوال

همراه عزیز کارناوال سلام سپاس از اینکه کارناوال را به عنوان راهنمای سفر خود برگزیده اید. برای آن که صحیح ترین و جامع ترین پاسخ را به شما بدهیم، در حال بررسی هستیم. به زودی اطلاعات مورد نظر خود را به جای این پاسخ موقت مشاهده خواهید نمود. با تشکر | واحد تحریریه کارناوال

27 اسفند 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET