ویدیو HD
زهرا میرزایی

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

13 بهمن 1395

به روز رسانی

15 شهریور 1398

نمی دانم چقدر اهل باور کردن خرافات هستید و تا به حال پیش آمده که ساعاتی را با خود خلوت کنید و غرق در توهمات و افکار توجیه ناپذیر شوید یا خیر. افکاری که گاهی شوم و غیر معمول هستند... مطمئنا موضوعات و حوادث زیادی در سراسر دنیا وجود دارند که با گذشت حتی هزاران سال از وقوع آن ها هنوز هیچ کس علتشان را نیافته و همچنان محققان و علاقمندان در پی دلیل عاقلانه ای برای توجیهشان هستند.

کره ی خاکی و دوست داشتنیِ ما همواره کوله باری از رازهای نهفته را به دوش می کشد. میلیون ها مکان اسرار آمیز و رمزآلود در دنیا وجود دارند که نمی دانیم داستان پشت آن ها چه بوده، جاهایی که به مرور زمان مقاصد نابی برای گردشگری سیاه شده اند و توریست های دلیر و نترس، مسافت های طویلی را می‌پیمایند تا به آن ها برسند. اگر شما هم به کشف اسرار اماکن هولناک و مرموز علاقه دارید، مطالب مرتبط با گردشگری سیاه را از دست ندهید:

مقاصد گردشگری سیاه در ایران

گردشگری سیاه , تلخ اما هیجان انگیز

انواع گردشگری | تعریف و بررسی گردشگری سیاه

کارناوال همواره در تلاش برای کشف اسرار اماکن راز آلود دنیاست و تا به حال همراه با هم به بسیاری از این مکان ها سفر کرده ایم. می توانید تنها با یک کلیک روی لینک های زیر به دنیای اسرار و شگفتی ها سفر کنید:

مرداب مانچاک لوئیزیانا | گور دسته جمعی آمریکا

دریاچه تخت سلیمان | گنجینه رمزآلود تاریخ ایران

قنات قصبه گناباد | سفر به دالان های رمزآلود

امروز هم بار سفر بسته ایم و قصد داریم به یکی از ترسناک و جذاب ترین خانه های دنیا برویم؛ می خواهیم از خانه ی وینچستر بازدید کنیم. عمارتی که رازهای سر به مهر فروانی دارد؛ رازهایی که از تفکرات یک زن ثروتمند تنها نشأت می گیرد. او خانه ای ساخته بسیار عجیب با پنجره هایی رو به هیچ کجا، راهروهایی که در نهایت به بن بست ختم می شوند و درهایی که به ناکجا باز می شوند. بانی ساخت این خانه، خانم وینچستر، برای راحتی و آسایش ارواح به مدت 38 سال ساخت یک عمارت که خود یک شهر به حساب می آمد را ادامه داد تا این که از دنیا رفت و سوالهای این خانه برای همیشه بی جواب ماند.

اما چرا؟ داستان وجود ارواح در این خانه چیست؟ چرا امروزه این مکان از ترسناک ترین مقاصد گردشگری دنیا است؟

با کارناوال همراه باشید تا به کالیفرنیا و عمارت وینچستر برویم و رازهای نهان این خانه را کشف کنیم.

خانه وینچستر
photo by LUS David Akers

چرا بازدید از خانه وینچستر؟


- یکی از معروف ترین مقاصد گردشگری سیاه در دنیا است.

- در ساخت این خانه از هیچ قانون و قاعده ای تبعیت نشده است.

- این خانه پس از 38 سال کار شبانه روزی به پایان رسیده است.

- برخی از بازدید کنندگان که به بازدید از خانه وینچستر می آیند ادعا دارند که از این خانه سر و صداهایی عجیب و ترسناک به گوش می رسد.

خانه وینچستر
photo by PLUS Jeanine Akers
خانه وینچستر
خانه وینچستر

نگاهی به خانه وینچستر | Winchester Mystery House

در کالفرنیا، خانه ای وجود دارد که چشمان هر گردشگری را محو خود می کند. خانه ای خالی از سکنه که متعلق به یکی از ثروتمندترین خانواده های آمریکایی بوده است.

عمارتی که در ساختش از هر وسیله و ابزاری که فکرش را کنید استفاده کرده اند. اینجا بنایی فوق العاده زیبا و در عین حال بسیار عجیب است. قاعدتا بناهای بزرگ و حتی قصرهای شگفت انگیز زیادی در جهان وجود دارند اما خانه ی وینچسترها شهرتش را مدیون داستان های ماورای طبیعی و معماری منحصر به فردش است.

در این عمارت راهروهای پیچ در پیچی وجود دارند که هیچ جایی را به جای دیگر وصل نمی کنند... درب هایی که به هیچ جایی باز نمی شوند... دیوارهایی که اتاق هایی پنهان در پشتشان وجود دارد، اتاق هایی که هیچ حساب و کتابی در ساختشان وجود نداشته و هر یک به شکلی ساخته شده اند... خانه ای که 160 اتاق دارد و تنها یک بیوه زن تنها در آن زندگی می کرده است.

سالن های رقص و آوازی که هیچ کس از آن ها استفاده نمی کرده و تنها مکانی برای رقص و شادی ارواح بوده، وسایلی ساخته از طلا، سه آسانسور مدرن، کف پوش هایی میناکاری شده و دیدنی، لوسترهایی نقره فام، شیشه هایی مشبک و رنگی و هزاران جذابیت دیگر که به مرور با آن ها آشنا می شویم.

این خانه آن قدر گمراه کننده است که به گردشگران شدیدا توصیه می شود از گروه ها جدا نشده و به تنهایی وارد عمارت نشوند، زیرا بدون شک گم شده و راه خروجشان را نخواهند یافت. حقیقتا هم گردش در عمارتی با 160 اتاق تو در تو، 2000 درب، 10000 پنجره، 47 راه پله، 13 حمام و 6 آشپزخانه کار آسانی نیست.

اما داستان ساخت این عمارت منحصر به فرد چیست؟ چه نکته ای باعث شده که گردشگرها از اقصی نقاط جهان برای گذراندن ساعاتی در این خانه سختی سفرهای طولانی را با جان و دل قبول کنند؟ همچنان همراهمان باشید تا داستان ساخت عمارت وینچستر را جویا شویم.

خانه وینچستر
خانه وینچستر
خانه وینچستر

عمارت وینچستر را در ویدئو تماشا کنید

داستان هیجان انگیز خانواده وینچستر

همه چیز از سال 1839 میلادی با طنین انداز شدن صدای نوزادی در خانه ی لئونارد و سارا پاردی ( Pardee ) شروع شد. آن ها نام دختر زیبایشان را هم سارا گذاشتند. آن ها خانواده ای از سطح متوسط جامعه بودند و زندگی شاد و سرزنده ای داشتند.

گذر ایام سارا را بزرگ و بزرگ تر می کرد. دیگر او به دختری جوان، بسیار زیبا و دلفریب تبدیل شده بود. پسران جوان زیادی خواهان ازدواج با او بودند اما سارا کسی را نمی پسندید. سارا ریز اندام اما فریبا و خوش چهره بود.

هم زمان با دوران بلوغ و رشد سارا، در گوشه ای دیگر از شهرستان نیوهیوِن ( New Haven ) پسری در خانواده ی اشرافی و ثروتمند وینچستر در حال کسب شهرت و مال بود. او کسی نبود جز ویلیام وینچستر. او یک تاجر و تولید کننده ی پیراهن بود و کسب و کار خوبی داشت.

با این که در این سال ها آمریکا درگیر جنگ داخلی بود اما وینچستر ها زندگی خوبی داشتند، تا این که ویلیام تمام سرمایه ی خود را جمع کرده و کارخانه ای در زمینه ی اسلحه سازی راه می اندازد، کارخانه ای بسیار بزرگ که اسلحه هایی با کیفیت می ساخت. اسلحه های او با سرعت زیادی تیر شلیک می کردند به همین دلیل در زمان کوتاهی ویلیام توانست اسلحه های انبوهی را به فروش برساند و به یکی از ثروتمندترین و ابرقدرت های سرمایه گذار تبدیل شود. روند کسب ثروت ویلیام هر روز با شتاب بیشتری پیشرفت می کرد.

این اوضاع ادامه داشت تا ویلیام سارا را دید و از او خواستگاری کرد. او که فرد پر آوازه ای بود توانست توجه سارا را به خود جلب کرده و جواب مثبت بگیرد. سر انجام در 30 سپتامبر سال 1862 میلادی هم زمان با اوج جنگ های داخلی ویلیام و سارا با هم ازدواج کردند.

این دو زوج جوان زندگیشان را در نیوهیون آغاز کردند و در 15 ژوئیه سال 1866 میلادی صاحب دختری زیبا به نام آنی شدند. تا اینجا همه ی داستان عادی است اما ماجرا از جایی شروع شد که آنی پس از مدت کوتاهی دچار بیماری سختی به نام ماراسموس شد. البته برخی هم می گویند آنی سل گرفته بود، اما حقیقت بیماری او مشخص نیست. دخترک در 24 جولای در گذشت و مادر و پدرش را با غمی بزرگ تنها گذاشت.

سارا پس از مرگ دخترش دچار پریشانی روانی حادی شد و به خانواده اش کمتر اهمیت داد. تا این که گذر زمان مرهمی شد بر درد زخم های او. درست هم زمان با بازگشت سارا به آغوش خانواده اتفاق هولناک دیگری رخ داد و آن چیزی نبود جز بیماری ویلیام...

حالا دیگر همه مطمئن شده بودند که خاندان وینچستر هرگز شاهد فرزندی نخواهد شد و ثروت کلان آن ها از بین خواهد رفت. سر انجام سرنوشت سارا وحشتناک تر شد و همسر عزیزش را در 7 مارچ سال 1881 میلادی از دست داد و بانو وینچستر کاملا تنها شد.

سارا وینچستر با وقوع این حادثه دچار افسردگی شد اما حدود 20.5 میلیون دلار هم به ارث برد. ثروت او به اینجا ختم نشده بود، سارا دیگر مالک 50 درصد سهام کارخانه ی اسلحه سازی وینچستر هم بود و روزانه 1000 دلار درآمد داشت، این رقم حدودا معادل 25000 دلار در سال 2015 میلادی است.

سارا تصمیم گرفت خانه ی خود را در شهر نیوهیون در ایالت کنتیکت ترک کند تا شاید خاطرات تلخش را به دست فراموشی بسپارد. سارا از دیارش جدا شد و به کالیفرنیا رفت. حالا باید خانه ای برای خود دست پا می کرد، خانه ای که می توانست تنها در آن با ارواح همسر، فرزند مرده و مقتولان کشته شده با اسلحه های کارخانه اش زندگی کند.

سارا که شدیدا افسرده بود به فالگیرها مراجعه می کرد و در طول مدت زمانی کوتاه، منبعی برای کسب در آمد سودجویان و رمالان شیاد شد. آن ها طی سه الی چهار سال آن قدر روی سارا تاثیر گذاشتند که او کاملا باور کرده بود که باید کاری برای دست به سر کردن ارواحی کند که در جستجوی انتقام از او هستند. روزهای بانو وینچستر پر شده بود از ترس، وحشت و دلهره ی حمله ی ارواح. فالگیرها به او پیشنهاد کردند که شروع به ساخت خانه ای کند تا ارواح سرگردانِ تشنه به جانِ او را سرگرم نگه دارد. به همین دلیل در سال 1884 میلادی سارا زمینی به مساحت 6 جریب را خریداری کرد که در آن تنها خانه ای نیمه ساز و رعیتی وجود داشت. این زمین در دره سانتا کلارا ( Santa Clara Valley ) قرار داشت. او سریعا شروع به ساخت خانه ی وینچستر در این مکان کرد تا روح های سرگردان را مشغول نگه دارد؛ خانه ای که پر است از راز و سوال های بی جواب. اما کمی صبور باشید، با هم به این خانه خواهیم رفت تا شاید پرده از اسرار آن برداریم.

ویلیام وینچستر
قبر ویلیام وینچستر
سارا وینچستر

ساخت عمارت وینچستر | خانه ای برای ارواح 

سارا اقدام به استخدام چند نجار و معمار کرد و به آن ها دستور داد که شبانه روز کار کنند تا خانه ای درخور او ساخته شود. آرام آرام عمارت ساخته می شد تا به بنایی 7 طبقه تبدیل گشت. اما از آن جایی که سارا هدف خاصی از ساخت خانه اش جز سرگرم کردن ارواح نداشت، معماران متعددی استخدام می کرد و به آن ها نقشه ی خاصی برای ساخت ارائه نمی داد و هر یک از آن ها برای مدتی روی خانه کار می کردند و قسمتی از خانه را می ساختند.

خانم وینچستر علاقه ی زیادی به چوب داشت به همین دلیل بیشترین مصالحی که در ساخت خانه اش استفاده شد، از جنس چوب بود. روند ساخت خانه همچنان ادامه داشت و آن قدر بی هدف شده بود که معماران به ساخت راه روهایی بی انتها و بی استفاده و راه پله های مارپیچ و تزئین باغ می پرداختند. جالب این که سارا در این خانه ی مجلل زندگی سختی را می گذراند، برای مثال تنها از یک سرویس بهداشتی استفاده می کرد و بقیه را برای ارواح کنار گذاشته بود و یا این که از ترس و دلهره هر شب را در یک اتاق خواب به سر می برد تا روح ها هم بتوانند از اتاق مورد علاقه‌شان استفاده کنند.

خلاصه روند ساخت خانه همچنان ادامه داشت تا در سال 1906 میلادی زلزله ی سهمناکی کالیفرنیا را لرزاند و سه طبقه ی این عمارت را ویران کرد. سارا که دیگر کهنسال شده بود علاقه ای به بازسازی دوباره ی خانه نداشت، تنها معماران را استخدام کرد که به اوضاع خانه سرو سامان بدهند و آن را قابل سکونت کنند. گفته می شود در این زیبا سازی حدود 78,000 لیتر رنگ مصرف شد و آن قدر ویرانی زیاد بود تا خانه به عمارتی دو طبقه و یک طبقه زیر شیروانی تبدیل شد و خانه ی 6 جریبی به سکونتگاهی با زیر بنای 1.8 هکتار تغییر هویت داد.

با هم قدم به داخل خانه ی اسرار آمیز وینچستر می گذاریم و بیشتر با عمارت شاخص وینچستر آشنا می شویم، جایی که با وجود ویرانی های زیاد هنوز هم از مهم ترین نقاط گردشگری آمریکا به حساب می آید.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

خانه وینچستر از نمای بالا پس از وقوع زلزله

خانه وینچستر

خاطرات ترسناک و توهمی بازدیدکنندگان خانه وینچستر

یکی از نکاتی که عمارت وینچستر را ترسناک تر می کند وقایع و حوادثی است که در آن رخ می دهد. صحت و سقم این اتفاقات تایید نشده اما بسیاری از بازدیدکنندگانی که خانه ی وینچستر را برای گشت و گذار انتخاب می کنند داستان هایی را از گردششان تعریف کرده اند که مرموز و ترسناک است که اینجا می خواهیم چند مورد از آن ها را خلاصه برایتان بازگو کنیم:

* ما یکی از تورهای شبانه ی گردشی در عمارت را تهیه کرده بودیم، قرار بود از سالن اصلی حرکتمان را شروع کنیم و در نهایت در آشپزخانه سفرمان تمام شود. همه با هم حرکت می کردیم، بی صدا و تنها نور چراغ قوه ها خانه را روشن می کرد، همه چیز خوب بود تا این که به آشپزخانه رسیدیم از پشت پنجره ی بسته صدایی آمد و پنجره با شدت زیادی باز شد.

* من هیچوقت به ارواح و خرافاتی که درباره ی این عمارت گفته می شد اعتقاد نداشتم و فقط برای لذت بردن از زیبایی های این خانه به آن جا رفته بودم. درست در اتاق جلسه ی سارا که بودیم احساس کردم دیگر هر چه سعی می کنم صدای راهنما را نمی شنوم او صحبت می کرد و من هیچ چیز نمی فهمیدم، حالت تهوع داشتم و گلویم به شدت خشک شده بود.

* من به همراه دو دخترم به زیرزمین این عمارت رفته بودیم، من دست آن ها را گرفته بودم و آخرین نفراتی بودیم که از زیرزمین بیرون می رفتیم، ناگهان صدای جیغ و گریه ی نوزادی را می شنیدم که دیوانه وار بلند بود، فقط توانستم دست دخترانم را بکشم و از زیرزمین بیرون بروم.

* من و همسرم برای دیدن خانه ی وینچستر رفته بودیم و در حال خواندن نوشته های راهنما بودیم که صدای زنی با من زمزمه می کرد " داری اشتباه می خونی " من از همسرم پرسیدم که او هم صدا را می شنود، بله او هم می شنید.

هزاران داستان و تجربه ی دیگر هم درباره ی خانه ی وینچستر گفته می شود اما حقیقت این است که تا خودتان از این خانه دیدن نکنید نمی توانید قضاوت کنید که راست هستند یا خیر.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

معماری عمارت وینچستر

همانطور که اشاره کردیم ساخت این بنا تابع هیچ قانون و مقرارات خاص و از پیش تعیین شده ای نیست و همین دلیلی بر اسرار آمیزتر شدن آن شده است. هر معمار قطعه ای به خانه افزوده و ایده هایی را پیاده کرده است، تا جایی که خانه به بنایی کاملا گمراه کننده تبدیل شد. متاسفانه بسیاری از بخش های این خانه از بین رفته اما باز هم اسرار آمیز و دیدنی است. در رابطه با معماری و شکل خارجی عمارت هم باید بگوییم که تابع سبک ویکتوریایی است، در این سبک برج، دیوارهای منحنی، بام های با لبه های برآمده و تعداد زیادی بالکن ساخته می شود.

بررسی معماری این بنا کار دشواری می باشد به همین دلیل به قسمت های مختلف بنا سر می زنیم و در هر بخش به صورت خلاصه با معماری و ساختش آشنا می شویم.

بنای امروزی وینچستر را می توان به شرح زیر تقسیم بندی کرد:

161 اتاق ( 40 اتاق خواب )

2 سالن رقص که یکی کامل و کار ساخت دیگری ناتمام است.

47 شومینه

10000 قطعه شیشه

17 دودکش که شواهدی مبنی بر وجود 2 دودکش دیگر هم وجود دارد.

2 زیر زمین

3 آسانسور

کف پوش هایی منبت کاری شده

وسایل لوکس

راه رو و راه پله هایی با شیب های گوناگون

سرویس بهداشتی

و...

خانه وینچستر
photo by PLUS Jeanine Akers
خانه وینچستر
خانه وینچستر

قسمت های گوناگون خانه مینچستر را در ویدئو ببینید

قسمت های مختلف عمارت وینچستر

در سال 1884 میلادی وجود چنین خانه ای غیرقابل تصور و دست نیافتنی بود.، سیستم لوله کشی، سیستم گرمایش، آسانسورهای هیدرولیک و حیرت انگیز، توالت های مدرن، چراغ های گازی، حمام مدرن با آب داغ، پنجره های زیبا، بلورهایی شبیه به منشور برای پراکنده کردن نور در سراسر خانه و هزاران مورد جذاب دیگر، همه و همه در آن زمان شاهکاری عظیم بودند. تا یک به یک به قسمت های مختلف خانه سر نزنید شکوه عمارت را به درستی درک نخواهید کرد، در این بخش به تمامی قسمت ها و جذابیت های خانه می پردازیم. 

خانه وینچستر

1- باغ عمارت وینچستر

خانه ی وینچستر باغ زیبا و سرسبزی دارد که پیش از وقوع زلزله بسیار وسیع تر بود، باغی که سارا در اوقات فراغت در آن قدم می زد و با ارواح به گفت و گو می پرداخت.

سارا تنها به داخل خانه توجه نمی کرد بلکه باغ این عمارت هم جذابیتی کمتر از داخل خانه ندارد. او از درختان و گل های مختلفی برای تزئین این باغ استفاده کرد؛ گیاهانی که از 110 کشور مختلف به سفارش او به عمارت آورده شده بودند، این گیاهان هنوز هم موجود هستند و حتی بوته های نایاب 100 ساله را نیز اینجا پیدا خواهید کرد.

بانو وینچستر همیشه 8 الی 10 باغبان داشت که به امور باغ رسیدگی کنند و سرپرستی باغبانانش را فردی به نام تامی نیشیوارا ( Tommy Nishiwara ) بر عهده داشت و هر روز محیطی جدید را برای صرف غذای سارا در باغ آماده می کرد. این باغ پس از مرگ بانو به پارکی عمومی تبدیل شد.

از سال 1973 میلادی تا کنون 12،000 گل و 1500 درخت و درختچه جایگزین گیاهان باغ اسرار آمیز وینچستر شده اند اما باز هم بسیاری از گیاهان ابتدایی در این مکان وجود دارند. در حال حاضر بازدیدکنندگان می توانند به راحتی از راه های مزین به سنگِ باغ عبور کنند و از چشمه، فواره و حوضچه های باغ لذت ببرند.

خوب است با هم در این فضای سرسبز و زیبا قدم بزنیم و با مناطق مختلف آن بیشتر آشنا شویم، البته پیش از شروع حرکت جالب است بدانید که باغ وینچستر آن قدر بزرگ بوده که هم اکنون در قسمتی از آن ورزشگاهی به نام باشگاه دره سانتا کلارا بنا شده است، اما هنوز باز هم بسیار وسیع و دیدنی می باشد.

باغ وینچستر
photo by Charles Aiken

قسمت های مختلف باغ وینچستر

زیبایی های عمارت وینچستر پایان ندارد. زیبایی هایی که حاصل ثروت سر به فلک کشیده ی خاندان اسلحه ساز آمریکایی است. با کارناوال همراه و هم سفر بمانید تا در فضای سبز وینچستر گشت و گذار کنیم.

* باغ ویکتوریا

حیاطی که رو به روی عمارت است، با اشکال هندسی گوناگون و گیاهان عجیب و غریب آرائیده شده، گیاهانی که اغلب رنگی روشن دارند. رزهای سفید، بوته های سبز کم رنگ، گیاهان دارویی و جالب... با بررسی این باغ به نتایج جالبی دست یافته اند که نشان می دهد گیاهان باغ هر یک چه فوایدی داشتند؛ برای مثال وجود زیاد خرمالو برای درمان دردهای روده یا میوه ی درخت بوش برای پاک کردن خون، گل صدتومانی برای درمان سردرد و لوسیون بدن و ...

طراحی باغ ویکتوریا برگرفته از کتابی مربوط به باغبانی است که در سال 1841 میلادی توسط A.J نگاشته شده و هنوز هم کتابی بی نظیر می باشد.

عمارت وینچستر
عمارت وینچستر

* درختان

درختان گوناگونی در این باغ یافت می شوند از جمله ی مهم ترین آن ها می توان به این موارد اشاره نمود: درختان سایه و سفید اروپایی، گردو از کشور پرو، کاج اسپانیایی، خرمالو، گریپ فروت، لیمو، پرتقال، سرخدار انگلیسی، نارون و ...

بسیاری از این درختان به صورت پازل مانند کاشته شده اند و با دنبال کردن آن ها به یک حوضچه یا مکانی زیبا خواهید رسید. 

خانه وینچستر

*گل ها

در سراسر فضای سبز وینچستر گل کاری های زیبایی به چشم می خورد. گل های زرد رنگ و درخشان آفتاب گردان و رزهای رنگی. باغبان های باسلیقه ی این عمارت همه روزه مراقب گیاهان بودند و به محض پژمرده شدن یک گل آن را با گلی زیباتر جایگزین می کردند.

خانه وینچستر

*چشمه و مجسمه ها

چهار چشمه درست در قسمت رو به رویی خانه وجود دارند که نقش ایجاد کردن آرامش در باغ را بر عهده داشتند. همچنین در اطراف این آبنما، جویبارها و چشمه ها، تعداد زیادی مجسمه ساخته شده است، برخی از این تندیس ها عبارت اند از:

مرغ ماهیخوار سفید رنگ، مار، آشپز کوچک قهوه ای رنگ، سربازان آمریکایی، سرخپوستان سلاح به دست، گوزن، اساطیر یونانی، الهه ی کشاورزی یونان و...

اعتقاد بر این است که سارا وینچستر اغلب این مجسمه ها را برای جلب رضایت ارواح و کاهش خشونتشان ساخته است.

خانه وینچستر
عمارت وینچستر
عمارت وینچستر

*باغ کشاورزی

خانم وینچستر در ملک 161 هکتاری خود امکان کاشت هر نوع گیاهی را داشت به همین دلیل قسمتی از باغ را به کشت محصولات کشاورزی اختصاص داد، به طوری که محصولاتی از قبیل زردآلو، گردو و آلو را به وفور برداشت می کرد. او در تمام فصول سال افرادی را برای برداشت و کاشت محصول استخدام کرده بود.

سارا در عمارتش یک کوره ی بزرگ زغال سنگی داشت که می توانست در هر بار استفاده حدودا نیم تن میوه را خشک کند و او در تمام سال از میوه های مورد علاقه خود بهره مند باشد، البته او قسمت اعظم این میوه ها را می فروخت و در آمدی مکمل برایش بود و به عنوان یکی از تولید کننده های مهم میوه هم شناخته می شد. 

• متاسفانه امروزه زمین های کشاورزی سارا به شکل گذشته ی خود موجود نیست و تصویری هم از این زمین ها در دسترس نمی باشد.

خانه وینچستر

*سیستم های مدرن عمارت

عمارت وینچستر در حقیقت شهری کوچک و مدرن بود تا جایی که لوله کشی، آب، برق، زه کشی و فاضلاب مخصوص به خود را داشت. تا سال 1930 میلادی آب این باغ عظیم و بنای مجلل درونش توسط مخزن بزرگی که گنجایش نگهداری 10000 گالن آب را داشت تامین می شد و چند مخزن کوچک تر هم در اطراف باغ وجود داشت.

پس از آن ژنراتور برق در عمارت کارگذاری شد که توسط گاز انرژی مورد نیازشان را تامین می کردند، آن ها هیچ مشکلی در تامین گاز نداشتند زیرا خانم وینچستر خود کارخانه ی تولید گاز داشت و به راحتی گاز خانه اش تامین می شد.

خانه وینچستر

*پارکینگ

با ظهور خودروهای لوکس در سال  1909 میلادی خانم وینچستر یک رنوی فرانسوی که در آن دوران بسیار لوکس و منحصر به فرد بود را خریداری کرد. اما پس از مدتی سارا از مشکلات مکانیکی به وجود آمده برای ماشینش عصبانی شد و مکانیکی را استخدام کرد که به صورت تمام وقت برای او کار کند. این مکانیک که در کارخانه ی خودرو سازی رنو کار می کرد پیشنهاد خانم وینچستر را نمی پذیرفت اما نهایتا زمانی که با پیشنهاد پرداخت پول کلانی ( تقریبا معادل قیمت خود اتومبیل ) رو به رو شد نتوانست آن را رد کند.

این مکانیک که فرد لارسون ( Fred Larson ) نام داشت تا زمان مرگ خانم وینچستر با او همراه بود و وظیفه ی نگهداری و رسیدگی سه خودروی خانم وینچستر را بر عهده داشت؛ یک رنو، یک لیموزین و یک کامیون.

در باغ این عمارت زیبا گاراژ بزرگی وجود دارد که محل نگهداری اتومبیل های خانم وینچستر بوده که البته امروزه به انباری تبدیل شده است. درست در کنار این پارکینگ کارواشی هم برای شست و شوی ماشین ها وجود داشته که مجهز به آب گرم، سرد و شلنگ هایی با سرهای چرخشی 360 درجه بوده تا آب را به خوبی به همه جای اتومبیل ها اسپری کنند. 

ماشین وینچستر

2- راهرو و راه پله های پر پیچ و خم 

کمی که در عمارت وینچستر قدم بزنید متوجه نامأنوس بودن شکل راهروها و راه پله های این بنا خواهید شد. تعداد پاگردهای این راه پله ها بسیار بیشتر از نیاز ساختمان است که کارشناسان دلیل وجود برخی از آن ها را بالا رفتن سن خانم وینچستر می دانند. آن ها اعتقاد دارند راه پله ها این گونه ساخته شده تا شیب کمتری داشته باشند و سارا راحت تر از آن ها عبور کند. اما این نظریه زیاد صحیح نیست زیرا این عمارت چند آسانسور دارد و با بررسی راهرو ها متوجه می شویم که بسیاری از آن ها بی استفاده بوده اند و راه به جایی نداشتند و در نهایت به دیوار منتهی می شدند. 

عجیب بودن پلکان این عمارت را زمانی بهتر متوجه می شوید که بدانید بسیاری از پله ها تنها با فاصله ی 2 اینچ ( حدودا 5 سانتیمتر ) از یکدیگر ساخته شده بودند و نمی توانستند استفاده ی مفیدی داشته باشند و تنها جهت تزین بودند.

برخی دیگر از این راهرو ها به پنجره ختم می شوند و اگر کسی از آن ها عبور کند بی شک سقوط خواهد کرد، عقیده بر این است که این گونه راه رو ها به خاطر گمراه کردن اشباح ساخته شده بود.

راه پله ای کاملا ناموزون

خانه وینچستر

پلکانی منتهی به سقف

خانه وینچستر

راهرو هایی پیچ در پیچ و بی استفاده

خانه وینچستر

3- اتاق های خانه ی وینچستر

همانطور که اشاره کردیم این عمارت 160 اتاق دارد و به احتمال زیاد پیش از وقوع زلزله تعداد این اتاق ها بسیار بیشتر هم بوده است. هر اتاق شکلی خاص دارد و حتی شاید هر یک به دست معماری جداگانه ساخته شده باشد.

گفته می شود 22 نجار به صورت شبانه روزی روی ساخت این اتاق ها کار می کردند؛ اتاق هایی پر از ارواح که ظاهرا با لوازمی گران قیمت و وارداتی پر شده بودند. امروزه برخی از گردشگرانی که از این اتاق ها بازدید می کنند روایت کرده اند که درون این اتاق های خالی صدای نواخته شدن پیانو یا سازهای دیگری را شنیده اند...

برخی از اتاق های خواب این مجموعه نام های خاصی دارند از جمله:

اتاق بردلی

اتاق کریستالی

اتاق دیزی

خانه وینچستر
خانه وینچستر
خانه وینچستر

4- موزه وینچستر

بازار خرید و فروش اسلحه همیشه داغ نبود، پس از جنگ جهانی و در حدود سال 1920 میلادی تقاضا برای خرید سلاح تا حد زیادی کاهش یافته بود به همین دلیل وینچسترها در زمینه های دیگری چون کالاهای ورزشی، لوازم خانگی، آچار، چکش و ... سرمایه گذاری کردند و در طول مدت زمان کوتاهی 6300 فروشگاه که متعلق به وینچسترها بود در سراسر آمریکا وجود داشت به همین دلیل ساخت اسلحه های آن ها کمرنگ و کمرنگ تر شد.

در این عمارت موزه ای وجود دارد که در کل آمریکا زبانزد است، اینجا یکی از بزرگترین و جذاب ترین مجموعه های سلاح های گرم دنیا می باشد. در این موزه ابتدا با تاریخچه ی ساخت سلاح توسط خاندان وینچسترها آشنا می شوید؛ تاریخچه ای که توسط الیور فیشر وینچستر ( Oliver Fisher Winchester ) از بستگان این خاندان تهیه شده است.

در حقیقت طراحی تفنگ های وینچستر از سال 1860 آغاز و در سال 1866 تکمیل و بازنگری شد، اسلحه هایی از جنس فولاد که در سال 1873 بار دیگر تغییر کردند، شما با بازدید از این مجموعه نه تنها با تفنگ های ساخته شده توسط وینچسترها آشنا می شوید بلکه تفنگ هایی که متعلق به صدها سال پیش هستند را هم می توانید ببینید، برخی از اسلحه هایی که در این موزه نگهداری می شوند را خاندان وینچستر نساخته اند و توسط افراد و سازمان های مشهور به این موزه اهدا شده اند برای مثال یکی از مهم ترین تفنگ های این کلکسیون به مناسبت شصت و ششمین سالروز تئودور روزولت ( بیست و ششمین رئیس جمهور آمریکا ) به موزه ی وینچستر آورده شد.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

5- تالار آتش

یکی از بخش های جالب خانه ی وینچستر تالار آتش نام دارد.، در این اتاق سعی شده تا جایی که می شود توسط شومینه های عظیم گرما تولید شود. همچنین پنجره های بزرگی هم رو به این تالار باز می شوند که در طول روز نور خورشید به داخل بتابد. 4 شومینه در این تالار وجود دارد که سوختشان از کوره های زغال سنگ موجود در زیرزمین تامین می شوند.

خانه وینچستر
عمارت وینچستر

6- سالن رقص

نکته ی بسیار جالبی در رابطه با سالن رقص در خانه ی وینچستر وجود دارد، در ساخت این سالن که بسیار فوق العاده است از هیچ گونه میخی استفاده نشده و معماران به چوب های گران قیمت ساج، افرا، بلسان بنفش و بلوط با وارد کردن میخ آسیب نزدند بلکه تمامی چوب ها را با مواد مختلف چسبانده اند.

ساخت سالن رقص برای سارا 9000 دلار هزینه در برداشت این در حالی بود که در آن زمان با صرف هزینه ی 1000 دلار می توانستند یک خانه ی کامل بسازند. این سالن لوسترهای طلایی، پنجره هایی با شیشه های رنگارنگ و زیبایی دارد.. تا جایی که می دانیم این سالن برای خانم وینچستر اهمیت بالایی داشت اما دلیل آن هنوز مشخص نیست و جزء رازهای حل نشده ی عمارت وینچستر است.

اما از افرادی که برای خانم وینچستر کار می کردند شنیده شده که او بسیار به موسیقی علاقمند بوده و ارکسترهای هنرمند مشهور فرانسیسکو را دنبال می کرده است، البته این سالن رقص پس از وقوع زلزله ی 1906 میلادی مهر و موم و غیر قابل استفاده شد.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

7- پنجره ها

یکی از دیدنی ترین نکاتی که در بازدید از عمارت وینچستر شما را مجذوب خود می کند، استفاده ی عالی از هنر شیشه بُری است. این عمارت پنجره هایی دارد که رنگارنگ و بی نظیر هستند. او اغلب شیشه ها را از اتریش سفارش می داد و توسط شرکت تیفانی در نیویورک طراحی و آماده سازی می شد.

در پنجره ها از شیشه های محدب و مقعر و جواهرات استفاده شده که زیبایی خاصی را ایجاد کرده اند. همچنین از طرح هایی مثل عنکبوت و گل آفتاب گردان نیز در پنجره ها به وفور استفاده شده است، اما به احتمال زیاد این دو طرح معنای خاصی دارند که هنوز رمزگشایی نشده اند.

خانه وینچستر
خانه وینچستر
خانه وینچستر

8- حمام

در عمارت عظیم وینچستر 13 حمام وجود دارد که در این مورد هم شاهد استفاده از عدد 13 در عمارت هستیم. مردمان محلی اعتقاد دارند که بهتر است در روز 13هم ماه از حمام های این عمارت بازدید نکنند اما برخی از ماجراجویانی که این کار را انجام داده اند شاهد هیچ حادثه ی ماوراء طبیعه ای نبوده اند. ولی برخی دیگر هم می گویند صدا یا سایه هایی را مشاهده نموده اند که ممکن است خیالات و اوهامی بیش نباشد.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

9- ایوان های خانه

همانطور که در معماری بنا اشاره نمودیم وجود ایوان های متعدد از شاخصه های سبک ساختمان سازی ویکتوریایی می باشد. در رابطه با ایوان های قسمت پشتی عمارت حرف و حدیث های زیادی گفته می شود که صحت هیچ یک از آن ها مشخص نیست. 

خانه وینچستر

10- زیرزمین

زیرزمین خانه های رمزآلود همیشه از مخوف ترین مکان های دنیا است؛ جایی برای رقم زدن خاطراتی دلهره آور...

قدم زدن در مکانی تاریک که سخنان زیادی مبنی بر وجود ارواح در آن شنیده شده است...

یکی از بازدیدکنندگانِ زیرزمین این خانه روایت می کند که همراه دو دختر خردسالش به این زیرزمین رفته بود، که صدای گریه ی نوزادی فضا را پر کرد. او محکم دستان دخترانش را می گیرد و از زیرزمین فرار می کند.

نمی دانیم کدام یک از روایاتی که درباره ی این زیرزمین گفته می شود صحیح و کدام آفریده ی ذهن بشر است اما آنچه معلوم و مبرهن می باشد وجود زیرزمینی مخوف در سطح زیرین خانه ی وینچستر است.

خانه وینچستر

11- برج های ناقوس

وجود 10 برج ناقوس بر بام های این عمارت جلوه ای باورنکردنی به خانه وینچستر بخشیده. شاید برایتان کمی ناملموس باشد که یک خانه ی مسکونی 10 برج ناقوس داشته باشد اما در سبک معماری ویکتوریایی ساخت برج بر بام ها و حتی دیگر مناطق بنا اصلا غیر معمول نیست.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

12- آشپزخانه

عمارت عظیم وینچستر دارای 9 آشپزخانه ی بسیار شیک و لوکس بوده است اما متاسفانه پس از وقوع زلزله ی سهمگین سال 1906 میلادی تا حدود زیادی تخریب شدند و از بین رفتند. در مرحله ی بازسازی هم یکی از آشپزخانه های به صورت کامل از بین رفته بود به همین دلیل امروزه این بنا 8 آشپزخانه دارد.

خانه وینچستر
خانه وینچستر
خانه وینچستر

13- سالن های خانه

خانه ی سارا وینچستر آن قدر بزرگ است که به راحتی جا برای ساخت 9 سالن وجود داشت. هر یک از این سالن ها کاربری خاصی دارند از جمله سالن آواز، سالن صبحگاهی و ...

خانه وینچستر
خانه وینچستر

14- اتاق های زیر شیروانی 

این عمارت زیبا امروز دو طبقه و یک طبقه مخصوص اتاق زیر شیروانی دارد. این اتاقک ها اکثرا دارای چندین کمد هستند و کاملا طبقه بندی شده اند و انواع وسایل و لوازم مورد نیاز خانه در آن ها نگهداری می شود.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

15- اتاق رختشویی

در عمارت وینچستر 6 اتاق برای شست و شوی لباس وجود دارد، در معماری های غربی اغلب برای خانه ها اتاقی هم برای شست و شوی لباس در نظر می گرفتند، امروزه هم گاها این اتاق ها در آپارتمان ها و خانه های ویلایی کشورهای غربی دیده می شود. در اتاق های رختشویی مواد شوینده و لباس های چرک نگهداری می شود و هنگامی که تعداد لباس ها زیاد شد شروع به شست و شوی آن ها می کنند.

خانه وینچستر

16- هنرستان

خانم وینچستر در خانه اش 5 اتاق داشت که با نام هنرستان ( Conservatory ) شناخته می شدند. او در این اتاق ها آثار هنری مورد علاقه ی خود را که از جای جای دنیا گرد هم آورده بود را جمع آوری می کرد. که البته امروزه تعداد کمی از اشیای این اتاق ها موجود می باشند. 

2 اتاق در سمت جنوب خانه و 3 اتاق در قسمت شمالی عمارت مخصوص هنرستان ساخته شده است.

خانه وینچستر
خانه وینچستر

17- اتاق جلسات

سارا وینچستر در طی حیاتش یکی از ابر قدرت های سرمایه داری در آمریکا بود به همین دلیل طبیعاتا مجبور به شرکت در جلسات کاری زیادی هم بود. او در خانه اش 56 اتاق را برای امور کاری خود در نظر گرفته بود که امروزه علاقمندان می توانند از آن ها دیدن نمایند.

خانه وینچستر

18- اتاق تلفن خانه

قطعا ارتباطات در زمان های قدیم به سهولت این روزها نبوده است، افراد برای تلفن یا تلگراف زدن به یکدیگر باید از خانه خارج و به تلفن خانه ها مراجعه می کردند. اما خانم وینچستر قاعدتا حاضر به انجام چنین کاری نبود. او برای سهولت ارتباط با دیگران 10 اتاق را در نظر گرفته بود که می توانستند از آن جا تلگراف ارسال کنند و به راحتی با دیگران ارتباط داشته باشد. البته بعدها تلفن هم به این اتاق ها افزوده شد.

خانه وینچستر

19- اتاق نهار خوری

با این که خانم وینچستر اغلب ترجیح می داد وعده های غذایی خود را در خارج از منزل و درون باغش میل نماید اما در عمارت او نیز 8 سالن برای صرف نهار تعبیه شده بود، سالن هایی زیبا و با شکوه که قطعا در زمان وجود وسایل در آن ها بسیار دیدنی تر از امروز بوده است.

خانه وینچستر

وسایل عمارت وینچستر

هنگامی که خانه تا حدود زیادی تکمیل شد خانم وینچستر به فکر خرید لوازم لوکس برای عمارت تازه تاسیسش افتاد. او مبلمان، پرده و وسایلی بسیار لوکس و نفیس از نقاط مختلف دنیا تهیه نمود، اشیایی که برخی از آن ها در دنیا بی نظیرند مانند لوسترهایی از جنس طلا و نقره، درب هایی با منبت کاری های نقره ای، مبلمانی با چوب های نادر ماهون و بلسان بنفش و...

کابینت و کمد ها: کابینت ها و کمدهای خانه ی وینچستر تماما از جنس چوب های گران قیمت است که داخلشان مزین به پارچه هایی می باشد که از چین، ایرلند، فیلیپین، ایران و هند به سفارش خانم وینچستر آورده شده بودند.

آسانسور: اغلب نام عمارت وینچستر که به میان می آید، همه به یاد پلکان مارپیج و درب هایی که به هیچ جا باز نمی شوند می افتند اما در حقیقت وجود سه آسانسور مدرن و زیبا در عمارتی دو طبقه از شگفتی های مهم این خانه به حساب می آید که می توانید زیبایی خاص بودن آن ها را با دیدن تصاویر زیر بیشتر لمس کنید.

خانه وینچستر

خانه وینچستر پس از مرگ سارا

زمانی که سارا وینچستر بر اثر کهولت سن در 82 سالگی در گذشت تمامی اموال او بین خواهر زاده و منشی شخصیش تقسیم شد. پس از پخش خبر مرگ خانم وینچستر اهالی محل کنجکاو بودند تا داخل خانه ی او را ببینند اما نه به خاطر این که سارا ثروت زیادی داشت بلکه به علت خصایص رفتاری وی. سارا وینچستر حافظه ی فوق العاده ای داشت و همه چیز را با جزئیات به خاطر می آورد، برای مثال اگر نجاری یک میخ را اضافه از خانه بر میداشت و به سارا پس نمی داد او سراغ میخ را از نجار می گرفت. همچنین در استخدام نیروهایش حساسیت بالایی به خرج می داد به همین دلیل همسایه ها دوست داشتند هرچه زود تر داخل این خانه ای را که با این قدر حساسیت ساخته شده بود را ببینند. هجوم اهالی محل به خانه ی وینچستر باعث دامن زدن به خرافات شد تا آن جا که حتی گفته می شد سارا وینچستر قابلیت عبور از دیوار ها و اجسام را داشته است.

خواهرزاده ی سارا با 6 کامیون که 8 ساعت در روز کار می کردند، طی 6 هفته همه ی وسایل خانه را خالی کرد و خانه را برای مزایده گذاشت، به دلیل شدت زیاد خرابی های خانه در پی زلزله و معماری غیر اصولی خانه به قیمت واقعی فروخته نشد و بنایی بی ارزش به حساب می آمد.

نهایتا این عمارت با قیمت  135،000 دلار به یک خریدار محلی فروخته شد. صاحب خانه ی جدید نیز خانه را به مدت 10 سال به جان و میم برون ( John and Mayme Brown ) اجاره داد که آن ها توانستند سرانجام این عمارت را خریداری کنند.

این زوج در سال 1923 میلادی اجازه ی بازدید از عمارت را به عموم مردم دادند و خود راهنمای بازدیدکنندگان شدند. این خانه به سرعت شهرت یافت و علت اصلی آن انعکاس افکار خانم وینچستر در همه ی نقاط خانه بود و این که سارا تا پایان عمر چه اندازه  برای دورکردن ارواح از خود تلاش کرد. 

در سال 1924 میلادی روزنامه نگاری به نام هری هودینی ( Harry Houdini ) به خانه ی وینچستر رفت و گزارشی تهیه نمود در آن عمارت را با عنوان خانه ای پر از رمز و راز معرفی نمود که در شهرت عمارت وینچستر نقش بسزایی داشت.

پس از مرگ خانواده ی برون عمارت به فرزندان آن ها رسید و هم اکنون متعلق به شرکت سرمایه گذاری و خصوصی LLC می باشد که متعلق به فرزندان و نوادگان برون است. این شرکت در معرفی خانه ی وینجستر به جهانیان بسیار تلاش می کند و سعی دارد با بیان برخی رموز آن را جذاب تر جلوه دهد، برای مثال: گفته می شود که از عدد 13 در این عمارت بسیار استفاده می شود، عددی که در جادو و اعتقادات شوم نقش مهمی دارد، حتی لوسترهایی که 12 شاخه بوده اند به 13 شاخه تبدیل شده اند و یا از طرح عنکبوت در ساخت خانه زیاد استفاده شده است.

با این که زندگی سارا وینچستر غم انگیز و پر از رازهای نهان بود اما سبب شد تا امروزه علاقمندان بتوانند به دیدار این خانه ی مجلل روند و با افکار و عقایدش آشنا شوند.

برای بسیاری از کسانی که برای اولین بار با خاندان وینچستر آشنا می شوند دانستن شجره نامه و شناخت اعضای این خانواده ی ثروتمند جالب است، به همین علت در تصویر زیر می توانید بیشتر با وینچستر ها آشنا شوید.

خانواده وینچستر
خانه وینچستر

خانه ای برای زندگی انسان یا ارواح؟

همانطور که تا به اینجا متوجه شده اید خانم وینچستر باور محکمی به وجود ارواح شوم و ارواح خوب داشت. سارا تمام خانه را به صورتی ساخته که موجب خشم اشباح نشود و جایی باشد برای زندگی ارواح آرام. برای مثال در خانه ی وینچستر تنها 3 آینه وجود دارد و دلیلش اعتقاد سارا به نفرت شبح ها از آینه می باشد و یا برخی از راه پله ها به سقف و یا دیوار منتهی می شود و سارا  گمان می کرد که این موضوع برای ارواح که از دیوار ها عبور می کنند مشکلی نیست.

اصلی ترین نکته ی عمارت وینچستر هم کاملا به دلیل راضی نگه داشتن ارواح بود یعنی خانم وینچستر ساخت خانه اش را 38 سال ادامه داد تا اشباح کاری برای انجام دادن داشته و سرگرم باشند.

امروزه سبک ساخت و نوع کاربری این عمارت تنها دلیل شهرت جهانی خانه ی وینچستر در دنیا است.

خانه وینچستر
خانه وینچستر
photo by AWESOME David Hays

خدماتی برای بازدید کنندگان در خانه وینچستر

با بازدید از خانه ی وینچستر می توانید از فروشگاه سوغات این عمارت هدایایی را برای عزیزانتان تهیه نمایید. حتی جواهرات و زیورآلات بسیار لوکس با سنگ های قیمتی هم در این فروشگاه عرضه می شوند. همچنین می توانید برای دقایقی ترس و وحشت و تفکر به ارواح را کنار گذاشته و برای کسب کمی آرامش در کافه ی عمارت بنشینید و یک فنجان نوشیدنی میل کنید. یا اگر از بازدیدتان خسته شدید و احساس ضعف دارید میان وعده ای سبک از این کافه تهیه نمایید.

خانه وینچستر

حقایقی درباره خانه وینچستر

1- کسی از منظور دقیق خانم وینچستر در استفاده ی زیاد از عدد 13 در عمارتش خبر ندارد.

2-  13 گلخانه که به صورت گنبدی شکل بودند در باغ وینچستر وجود داشتند.

3- دروازه ی اصلی خانه با فرفورژه نمایان گر شکلی است که هنوز رموزش کشف نشده.

4- پاسیو ای هلالی شکل در این عمارت وجود دارد که نوک زاویه دارش به اتاقی اشاره میکند که سارا در همان فوت کرد.

5- برای اطلاع داشتن از امور و اتفاقات مربوط به خانه ی وینچستر و زندگی این خاندان می توانید مجله ی وینچستر را خریداری نمایید و یا از طریق این لینک به عضویت این مجله در آیید.

6- موسسه ای که هم اینک صاحب این خانه است بسیار از ایده های گردشگران استقبال می کند تا برای بهتر معرفی شدن این مکان زیبا قدم بردارد. همچنین شما می توانید آثار هنری خود را که در رابطه با عمارت وینچستر است را از طریق این لینک برای مسئولین بفرستید تا از آن ها استفاده کنند.

7- امکان خرید سوغات از فروشگاهی که در عمارت وینچستر برپاشده وجود دارد.

8- گفته می شود روزولت سی و دومین رئیس جمهور آمریکا که علاقه ی خاصی به سلاح های گرم داشت یک روز شخصا به خانه ی سارا وینچستر رفت اما به علت این که دربان او را نشناخت نتوانست وارد خانه شود.

9- خانم وینچستر یک موزیسین حرفه ای بود به دلیل نواختن آلات موسیقی گوناگون دچار بیماری آرتیریت شدید شد تا جایی که انگشتان دستش را نمی توانست به خوبی حرکت دهد.

10- گفته می شود سارا وینچستر میهمانی های شام مفصلی را برای ارواح ترتیب می داد تا اشباح را از خود راضی نگه دارد، البته ممکن است این سخن شایعه ای بیش نباشد.

11- در جشن هالووین سال 1975 میلادی روانشناسی کنجکاو در خانه ی وینچستر در گذشت و علت حقیقی آن هنوز مشخص نیست، نام آن محقق جین برگن ( Jeanne Borgen ) بود.

12- عدد 13 نقش مهمی در خانه ی وینچستر داشت، سارا معتقد بود که عدد 13 باعث جلوگیری از ورود ارواح خبیثه به خانه می شود بنابراین شاهدیم که تعداد پنجره ها، حمام ها، ورودی سالن های پذیرایی و... همه 13 است.

گنبدهای خانه وینچستر

خانه وینچستر

هزینه بازدید

برای بازدید از خانه ی وینچستر باید بلیت تهیه نمایید. بازدید از این خانه با تورهای گوناگون و به صورت گروهی انجام می شود، امکان خرید بلیت اینترنتی هم وجود دارد اما باید حتما 24 ساعت پیش از مراجعه بلیت را خریداری و رزرو کرده باشید.

در این بخش تورهای گردشگری مختلفی را که برای بازدید از این خانه می توانید تهیه نمایید را توضیح می دهیم:

1 ) تور چراغ قوه  ( Flashlight Tour ): این تور در هنگام شب انجام می شود. بازدید کنندگان باید تنها با کمک نور چراغ قوه و مهتاب در خانه گشت و گذار نمایند، در خانه ای که داستان های وحشتناکش بی انتهاست. بدون شک با خرید این تورها می توانید خاطره ای تکرار نشدنی را در ذهن هایتان حک کنید.

مدت زمان تور: 55 دقیقه

هزینه: 49.95 دلار ( 190 هزار تومان ) 

خرید تور از طریق این لینک : خرید تور

2 ) تور بنای باشکوه ( Grand Estate Tour ): با خرید این تور می توانید در هنگام روز به همه ی قسمت های خانه بروید، راهنماها همه ی بخش های خانه را از جمله اصطبل، سیلوهای خشک کردن میوه، باغ ها، سالن رقص، کوره های زعال سنگ و ...

مدت زمان تور: 1:30 الی 2 ساعت

هزینه: متغییر بین 34 تا 44 دلار ( بین 130 تا 170 هزار تومان )

خرید تور از طریق این لینک: رزرو تور

3 ) تور منشن یا عمارت ( Mansion Tour ): این عمارت از زمان ساختش 110 الی 160 اتاق داشته است که هریک معماری خاص و منحصر به فردی دارند، با خرید این تور می توانید با معماری بنا آشنا شوید و از همه ی اتاق ها دیدن نمایید. 

مدت زمان تور: 1 ساعت و 5 دقیقه

هزینه: متغییر بین 26 تا 36 دلار ( بین 100 تا 140 هزار تومان )

خرید از طریق این لینک: رزرو بلیت

4 ) تور مجازی ( Video Access ): این تور برای افرادی که توانایی بالارفتن از پلکان خانه را ندارند و یا به هر دلیلی نمی توانند همه ی خانه را بپیمایند در نظر گرفته شده. این تور در حقیقت ویدئویی است که با تماشای آن می توانید به صورت مجازی در خانه ی وینچستر گشت و گذار کنید. باغ ها، عمارت، موزه ی تاریخی و ... همه و همه در این ویدئو گنجانده شده اند.

زمان فیلم: 45 دقیقه 

هزینه: 22 دلار ( 85 هزار تومان )

خرید از طریق این لینک: خرید تور

خانه وینچستر

دسترسی

توجه داشته باشید که برای مراجعه و خرید حضوری بلیت باید از ساعت 9 صبح تا 7 بعدازظهر مراجعه نمایید.

شما برای رسیدن به عمارت وینچستر می توانید از چند مسیر اقدام کنید:

1- از سالکرامنتو: به سمت جنوب و سن جوز San Jose حرکت کنید، وارد بلوار میشن ( Mission ) شوید، از خروجی فرمونت خارج شوید، به سمت جنوب سن جوز بروید، وارد بلوار استیونز گریک شوید و مسیر خود را به سمت غرب آن قدر ادامه دهید تا به بلوار و خانه ی پر رمز و راز وینچستر برسید.

2- از سانتا کروس: وارد بزرگراه شماره ی 17 شمالی سن جوز شوید، وارد بلوار استیونز گریک شده و مسیر را به سمت غرب ادامه دهید تا به بلوار و عمارت وینچستر برسید.

3- از مونتری: وارد بزرگراه شماره ی 1 شمالی و سپس بزرگراه شماره 156 شرقی شوید، بعد وارد بزرگراه شماره ی 101 شمالی شده و مسیرتان را تا رسیدن به سن جوز ادامه دهید، وارد خروجی بلوار استیونز گریک و سپی بلوار وینچستر شوید.

4- از سن فرانسیسکو و خلیج شمالی: وارد بزرگراه جنوبی I-280 شوید، از خروجی بلوار وینچستر خارج شده و با دیدن اولین چراغ قرمز به سمت چپ بپیچید و هانه ی وینچستر را پیدا کنید.

5- از سان فرانسیسکو با ترن کال (CalTrain) : سوار بر کال ترن شده و در ایستگاه سانتا کلارا از ترن پیاده شوید، سوار بر اتوبوس های شماره 60 شده و به سمت جنوب بروید، این اتوبوس ها دقیقا شما را تا رو به روی خانه ی وینچستر می برند.

6- از اوکلاند: به سمت جنوب و سن جوز بروید، وارد خروجی بلوار استیونز گریک شوید، مسیر را به سمت غرب ادامه داده تا به خروجی بلوار وینچستر برسید.

آدرس: آمریکا، کالیفرنیا، سن جوز، بلوار وینچستر، خانه ی وینچستر.

.Address: 525 S Winchester Blvd, San Jose, CA 95128
خانه وینچستر
خانه وینچستر

عمارت وینچستر را در نقشه کارناوال ببینید

توصیه کارناوال

برای راحتی بیشتر بازدیدکنندگان عمارت وینچستر خدماتی همچون مراقبت از کودکان، سرویس بهداشتی، مرکز خرید تنقلات و... در این مکان ارائه می شود. همچنین باید بدانید که بازدیدکنندگان اجازه ی سیگار کشیدن در این خانه را ندارند و در هنگام ورود هم باید لباس های مناسب و تقریبا پوشیده به تن کنند تا در صورت زمین خوردن و حوادثی از این قبیل آسیب کمتری ببینند.

خوب است بدانید که در سال های اخیر سفر به اماکن رمزآلود و کشف اسرار مقاصد گردشگری سیاه در دنیا و حتی کشورمان ایران بسیار فراگیر شده است، اگر شما هم به این گونه گردشگری علاقمند هستید پیشنهاد می کنیم از لینک های زیر دیدن نمایید و البته قبل از سفر مطمئن شوید که صبر و شکیبایی زیادی در برابر ترس و دلهره خواهید داشت تا در لحظات آخر پشیمان نشوید:

در ایران:

دریاچه تخت سلیمان | گنجینه رمزآلود تاریخ ایران

قنات قصبه گناباد | سفر به دالان های رمزآلود

کویر ریگ جن | مثلث برمودای ایران

کویر ریگ جن از نگاه نزدیک

چمن متحرک چملی | جزیره شناور ایران

در خارج از ایران:

مرداب مانچاک لوئیزیانا | گور دسته جمعی آمریکا

خانه وینچستر

سخن آخر

درباره ی گردشگری سیاه چه می دانید؟

ترسناک ترین جایی که تا به حال رفته اید کجا بوده است؟

منتظر دیدگاه های شما خوبان هستیم.

4 دیدگاه

جدید ترین دیدگاه
کاربر مهمان

دیوانگی شاخ ودم ندارد

18 اردیبهشت 1399

کاربر مهمان

خیلی مطلب عالی بود ممنون

16 دی 1398

کاربر مهمان

خیلی جالب بود. زمانیکه فیلم وینچستر رو دیدم مشتاق شدم تو اینترنت سرچ کنم و الان کلی لذت بردم

29 مرداد 1398

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفرهای هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.