ویدیو HD
واحد تبلیغات

نویسنده ارشد کارناوال

انتشار

16 تیر 1398

به روز رسانی

15 شهریور 1398

تحصیل دندانپزشکی روسیه در دانشگاه های معتبر روسیه برای افرادی که قصد تحصیل در این کشور را دارند گزینه مناسب و ایده آلی است. در دانشگاه های روسیه نیازی به ارائه مدرک زبان نیست و دانشجویان می توانند به سه زبان زنده دنیا ازجمله انگلیسی و فرانسه و روسی تحصیل کنند. همچنین متعادل بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های کشور روسیه نسبت به دیگر کشورها نیز قابل توجه است. افرادی که قصد مهاجرت به روسیه را دارند می توانند از طریق اخذ ویزای تحصیلی در روسیه از اقامت تحصیلی روسیه بهره مند شوند. با توجه به مورد تایید بودن دانشگاه های پزشکی روسیه توسط وزارت علوم و وزارت بهداشت کشور و قرار گیری این کشور در همسایگی ایران هر ساله تعداد زیادی متقاضی ایرانی و از دیگر قاره ها و کشورها  برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه  جذب می شوند. با توجه به اینکه کشور روسیه از نظر زیرساختی و فناوری های سطح جهانی نیز به دنبال پیشرفت است لذا دانشجویان از استاندارهای بالایی نیز برای زندگی با هزینه هایی بسیار پایین برخوردارند. روال راحت درخواست ویزای دانشجویی برای متقاضیان تحصیل و پاسخ سریع به درخواست متقاضیان و برگزار نشدن آزمون ورودی برای دانشگاه ها و محیط تحصیلی بین المللی، کشور روسیه را به مقصدی مورد توجه برای متقاضیانی که قصد تحصیل دندانپزشکی روسیه را دارند، تبدیل کرده است.

Photo by : Unknown

شرایط تحصیل دندانپزشکی در روسیه

 علاوه بر  پیشرفت سطح علمی دانشگاه های دندانپزشکی روسیه، بالا بودن کیفیت و امکانات دانشگاه ها و برخورداری از استانداردهای تحصیلی عالی، مدارک صادره از دانشگاه های دندانپزشکی روسیه نیز مورد تایید وزارت بهداشت کشور هستند و اعتبار بین المللی دارند. افرادی که متقاضی تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه هستند محدودیت سنی نخواهند داشت و برای ورود به دانشگاه نیازی به آزمون ورودی ندارند. با توجه به هزینه های مناسب تحصیل برای تحصیل دندانپزشکی در روسیه دانشجویان می توانند با هزینه های اندک و گاها رایگان یا نیمه رایگان از خوابگاه های دانشجویی نیز بهره مند شوند.

طول دوره دندانپزشکی دانشگاه های روسیه 5 سال است که متقاضیان در ابتدا بایستی یک دوره 6 تا 9 ماهه را برای ورود به دانشگاه مورد نظر در کالج بگذرانند. شایان ذکر است که بورسیه تحصیلی روسیه شامل رشته های دندانپزشکی نیست. فارغ التحصیلان می توانند دوره های کارآموزی را در کشورهای بریتانیا و آلمان و سوئیس نیز بگذرانند. 

با توجه به مناسب بودن هزینه های تحصیل در دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه، هزینه ها با توجه به سطح دانشگاه فرد متقاضی در حدود 1000 تا 12000 دلار در سال متغیر است.

مدارک لازم جهت تحصیل دندانپزشکی در روسیه

  • گذرنامه معتبر با حداقل یک سال اعتبار و کپی گرفتن از صفحه اول گذرنامه
  • تکمیل کردن فرم درخواست ویزای دانشجویی
  • دو قطعه عکس پرسنلی برای پاسپورت
  • اصل و کپی فرم پذیرش دانشگاه مورد درخواست
  • ترجمه تمام صفحات شناسنامه به زبان روسی
  • ترجمه ریز نمرات دیپلم و پیش دانشگاهی به زبان روسی
  • ترجمه اصل مدرک یا گواهی مدرک دیپلم به زبان روسی
  • ترجمه اصل مدرک یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی به زبان روسی

لازم به ذکر است که اصل و کپی تمامی مدارک باید مورد تایید وزارت امور خارجه و دادگستری باشد.

Photo by : Unknown

لیست دانشگاه های دندانپزشکی معتبر در روسیه  

معروف ترین و قدیمی ترین دانشگاه دندانپزشکی در روسیه دانشگاه دولتی و بزرگ سن پترزبورگ است که قدمتی 100 ساله دارد.

دانشگاه دولتی دندانپزشکی مسکو از ارزان ترین کالج ها در کشور روسیه به شمار می رود.

دانشگاه دولتی Herzen  نیز یکی دیگر از دانشگاه های ارزان با هزینه ای حدود 3000 دلار تا 4000 دلار در سال در کشور روسیه است.

دانشگاه دولتی Altai نیز یکی دیگر از دانشگاه های کم هزینه است که هر ساله تعداد زیادی دانشجوی بین المللی از طریق بورسیه تحصیلی جذب می کند.

با توجه به بالا بودن ظرفیت پذیرش کورس اصلی دندانپزشکی در دانشگاه سماچکو متقاضیان تحصیل می توانند بعد از گذراندن کالج سچینوا وارد دانشگاه سماچکو شوند.

Photo by : Unknown

زبان تحصیل دندانپزشکی در روسیه

اکثر دروس رشته های دندانپزشکی در دانشگاه های روسیه به زبان روسی ارائه می شوند که متقاضیان بایستی به زبان روسی تسلط کامل داشته باشند؛ البته برای آن دسته از دانشجویان خارجی که آشنایی کامل به زبان روسی ندارند دانشگاه های روسیه دوره های آموزشی با نام پادفک یا پاتفک  برگزار می کند که دانشجویان علاقه مند به تحصیل دندانپزشکی در روسیه می توانند با گذراندن این دوره ها به ادامه تحصیل در روسیه بپردازند. طول دوره آموزشی پادفک یک سال است که دانشجویان با گذراندن دوره فشرده شش ماهه نیز می توانند آن را به پایان برسانند. هزینه های دوره های پادفک 3700 دلار است. با توجه به اینکه در دانشگاه های دندانپزشکی در روسیه درس به 3 زبان زنده دنیا انگلیسی ، فرانسه و روسی ارائه می شوند دانشجویان بر حسب علاقه می توانند با انتخاب یکی از این زبان ها به تحصیل دندانپزشکی در روسیه بپردازند. همچنین دانشجویان می توانند با تحصیل دندانپزشکی در روسیه موقعیت شغلی خود را نیز تضمین کنند. دانشجویان بدون نیاز به ارائه مدرک زبان می توانند از دانشگاه های روسیه پذیرش تحصیلی اخذ نمایندگی به تحصیل در دانشگاه های مورد درخواست خود بپردازند.ضمن اینکه هزینه های زندگی و شهریه های تحصیلی در دانشگاه های دندانپزشکی روسیه نسبت به دیگر کشورهای اروپا، انگلستان و آمریکا بسیار مقرون به صرفه است.

نتیجه گیری

در پایان بهتر است قبل از هرگونه اقدام برای مهاجرت به یکی از موسسات حقوقی مهاجرت رسمی در کشور ایران مراجعه کنید. موسسه حقوقی Go2TR توانسته با جذب بیش از ۳۵۰ هزار نفر دنبال کننده در شبکه اجتماعی خود اطلاعات گسترده ای در زمینه مهاجرت برای علاقمندان تولید کند.

 

سخن آخر

نظر شما در مورد این مطلب چیست؟

آیا به تحصیل در خارج از کشور فکر کرده اید؟

نظرتان در مورد تحصیل در رشته دندانپزشکی در روسیه چیست؟

اگر تجربه ای در این زمینه دارید، نظرها و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی دارد و کارناوال هیچ مسئولیتی در رابطه با آن را نمی‌پذیرد.

دیدگاه جدید

جدید ترین دیدگاه

کلیه حقوق مادی و معنوی کارناوال برای شرکت کاروان سفر های هیرمان محفوظ است. استفاده از محتوای سایت تنها در صورت پذیرش شرایط و ضوابط امکان پذیر است.

FLIGHT TICKET