چارلز لیندبرگ | خلبان پرآوازه آمریکایی

این بار در مشاهیر گردشگری با چارلز لیندبرگ، خلبان پرآوازه آمریکایی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

چالز نخستین فردی است که با یک پرواز انفرادی و با استفاده از یک هواپیمای تک موتوره و بدون توقف از قاره آمریکا به قاره اروپا بر فراز اقیانوس اطلس پرواز کرد.

این پرواز تاریخی در روزهای 20 و 21 ماه می سال 1927 میلادی انجام شد. 33 ساعت و 21 دقیقه زمان این پرواز بود. وی مسافتی 5800 کیلومتری و عرض ۳ هزار و ۶۰۰ مایلی اقیانوس اطلس را طی کرد و در بورژه پاریس به زمین نشست. پس از این پرواز در سطح جهان بسیار مشهور شد.

او چندین کتاب نیز در زمینه های مختلف همچون پرواز و زندگی نامه اش را از خود به یادگار گذاشته است. که مشهورترین کتاب وی به نام " ما " می باشد.

تولد

 چارلز در 4 فوریه سال 1902 میلادی در شهر دیتوریت ایالت میشینگان چشم به جهان گشود.

زندگی 

چارلز که سومین فرزند خانواده بود بیشتر دوران کودکی خود را در لیتل فالز، مینه سوتا، و واشنگتن دی سی گذراند. درست زمانی که چارلز هفت سال داشت مادر و پدرش در سال 1909 از هم جدا شدند و بعد از آن او با مادرش زندگی کرد.

دوران پر فراز و نشیب تحصیل را پشت سر گذاشت تا اینکه در ماه مارس سال 1922 به دنبال آموزش پرواز رفت. 

زندگی مشترک او با یک معلم شیمی تشکیل شد و حاصل این ازدواج یک پسر بود؛ پسری خردسالی که 5 سال بعد از پرواز او بر فراز اقیانوس اطلس ربوده شد و به قتل رسید. این اتفاق تلخ برای چارلز بسیار دردآور بود و در روحیه ی او بسیار تاثیر گذاشت به همین دلیل از این واقعه به عنوان جنایت دهه 1930 یاد می کنند. درد و اندوه این اتفاق تا پایان عمر چارلز را رها نکرد.

 

مرگ 

 وی در 26 آگست سال 1974 میلادی در هاوایی در سن 72 سالگی درگذشت.

چارلز لیندبرگ
چارلز لیندبرگ

کتاب چارلز لیندبرگ

چارلز لیندبرگ

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....