عمیق ترین استخر دنیا | گینس های گردشگری

در این بخش از گینس های گردشگری به معرفی عمیق ترین استخر در دنیا خواهیم پرداخت.

اگر به شنا علاقمند هستید حتما مطالب دیگر کارناوال را درباره ی استخر های شاخص دنیا مطالعه نمایید، چندی پیش در گینس های گردشگری به معرفی بزرگ ترین استخر دنیا پرداخته ایم، امروز هم می خواهیم به معرفی عمیق ترین استخر در دنیا بپردازیم، استخری که مخصوص غواصی ساخته شده است.

در ابتدا باید بدانید که اغلب استخرهایی که برای غواصان حرفه ای ساخته می شود 33 متر عمق دارند.

عمیق ترین استخر دنیا که با نام استخر Y-40 شناخته می شود، شامل دو حوضچه و سه چاله است، دمای آب این استخر همیشه 33 درجه ی سانتیگراد می باشد و تغییر نمی کند، در این استخر که 40 متر عمق دارد تنها غواصان حرفه ای و آموزش دیده اجازه ی شنا و غواصی دارند، Y-40 در ایتالیا و در هتلی به نام  مونتگروتو ترمه ( Montegrotto Terme ) قرار دارد.

این استخر مکان خوبی برای یادگیری غواصی حرفه ای و به چالش کشیدن غواصان ماهر است همچنین استخر Y-40، برای علاقه مندان به غواصی تکنیکال، سیستم های غاری را تا عمق ۱۰ متر بوجود آورده تا آنان مهارت خود را در این دالان های تنگ و تاریک بسنجند.

غواصی در گودال ۴۰ متری این استخر، به دو صورت آزاد ( یعنی بدون استفاده از کپسول اکسیژن ) و یا با استفاده از تجهیزات کامل انجام می شود.

در اعماق این استخر نیز سکو های مختلفی از عمق ۱.۳ تا ۱۸ متری وجود دارد و شما در صورتی که مجهز به کپسول اکسیژن باشید، می توانید در هر کدام از این عمق ها توقف کنید تا بدنتان با فشار آب هماهنگ شود.
اما بعد از این ۱۸ متر تونلی باریک ۲۱ متری و استوانه ای شکل در انتظارتان است تا به انتهای آن برسید جایی که عبارت Y 40 بر کف آن نوشته شده است.

اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با عمیق ترین استخر دنیا هستید می توانید از مطلب کامل کارناوال در رابطه با این استخر عمیق از طریق این لینک دیدن کنید.

جدول گینس

رکورد دار

deepest swimming pool

مکان ایتالیا
زمان ثبت رکورد  استخر Y-40
عمیق ترین استخر دنیا
عمیق ترین استخر دنیا
عمیق ترین استخر دنیا

#رکوردهای گینس گردشگری ایران و جهان را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....