گزارش ال موندو از جاذبه های گردشگری ایران

روزنامه ال موندو ( دومین روزنامه بزرگ کشور اسپانیا )، در ویژه نامه سیر و سیاحت خود جاذبه های گردشگری ایران را به قلم «زاهیدا ممبرادو»، خبرنگار این روزنامه در تهران،  تشریح کرده است.

به نقل از ایرنا، در این ویژه نامه آمده است که در چند دهه ی اخیر ایران فقط شاهد ارائه تصاویر غیر واقعی از خود بوده و تقریبا خارج از برنامه های گردشگری آژانس های مسافرتی قرار داشته، آنچنان مقصد جذاب توریستی گردیده که دهان هر بازدید کننده ای را از تعجب باز می گذارد. 

در این ویژه نامه آمده است:

شاید بتوان مطلب مشابهی در مورد دیگر کشور هایی که احتمالا مورد قضاوت نادرست قرار گرفته باشند هم گفت، اما شکی نیست قطعا هیچ کدام از آنها این همه زیبایی، تاریخ، فرهنگ، سحر و جذابیت طبیعی ایران را ندارند.

زاهیدا ممبرادو در ادامه ی توصیفاتش از ایران به توصیف تبلیغی جذابیت های گردشگری ایران پرداخته و از تجربه ی سفر شخصی خودش از شمال به جنوب کشور سخن می گوید.

سفر او از تهران آغاز شده و در همین بخش جذابیت های گردشگری پایتخت ایران را نام می برد؛کاخ گلستان، میدان آزادی و برج میلاد.

ممبرادو سپس به کاشان می رود و از زیبایی وصف ناپذیر و معماری خانه های قدیمی این شهر تاریخی سخن می گوید.

بخش دیگری از توصیفات او به جاده های ایران، زیبایی و امنیت آن ها اختصاص دارد و در این باره می گوید:

سفر زمینی در این جاده ها بسیار مطمئن می باشد.

در ادامه گزارش ال موندو، زاهیدا ممبرادو زیبایی های ابیانه که او را مجذوب کرده و ورودش به اصفهان را توصیف می کند. او زیبایی های اصفهان، شهری که برای خیلی ها زیباترین شهر ایران است را میدان امام (نقش جهان)، عالی قاپو، مسجد شیخ لطف الله، بازار بزرگ این شهر و سی و سه پل بر می شمرد.

ممبرادو بعد از اصفهان به یزد می رود و از زیبایی های تاریخی این شهر کویری از جمله بادگیرهای آن برای خوانندگان این روزنامه گفته است. جالب است بدانید مساله ای که برای این مجله خیلی مورد توجه بوده، آیین زرتشتی است که در دوران قبل از اسلام مذهب اکثر ایرانی ها بوده و امروز در یزد گرامی داشته می شود.

حسن ختام سفر این توریست خارجی، بازدید از شیراز و تخت جمشید بوده است. او بعد از بازدید از معرفی سعدی و حافظ، باغ ارم و کاخ محمد قلی خان به تخت جمشید می رود تا در مورد عظمت تخت جمشید هم گفتنی هایی داشته باشد.

ممبرادو در این گزارش تاکید ویژه ای می کند که : 

ممبرادو به صورت ویژه تاکید می کند که 'علی رغم آنچه تصور می شود، ایران یک کشور بسیار امن است؛ شاخص جرم و جنایت در آن بسیار پایین بوده و پلیس در برابر هر گونه مشکلی که برای گردشگران پیش بیاید فورا به کمک گردشگر می آید'.

خبرنگار ال موندو همچنین می افزاید که:

'هیچ گونه خطری برای زنانی که بخواهند به تنهایی در ایران مسافرت کنند هم وجود ندارد'.

تخت جمشید

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....