الن مک‌آرتور | جهانگرد و دریانورد انگلیسی

این بار در مشاهیر گردشگری با الن مک‌آرتور، جهانگرد و دریانورد انگلیسی آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

 الن با ثبت یک رکورد جهانی در زمینه قایقرانی در سطح دنیا مشهور شد! او یکی از رکوردداران سفر انفرادی با قایق به دور خط استوا می باشد. این سفر دریایی 50660 کیلومتر مسافت دارد و سفر او در 28 نوامبر سال 2004 میلادی آغاز شده و در 7 فوریه 2005 به پایان رسید. او در مدت زمان 71 روز و 14 ساعت و 18 دقیقه و 13 ثانیه به این رکورد دست یافت اما بعدها فرد دیگری این رکورد را جابه جا کرد.

کتابی که الن از زندگی خود و سفر دریایی اش نوشته است نیز بسیار مشهور و محبوب می باشد.

 

تولد

 او در شهر داربی شر در 8 جولای سال 1976 میلادی متولد شد.

زندگی 

 او در خانواده ای متولد شد که هم پدر و مادرش معلم بودند. او پس از خواندن چند کتاب علاقه ی شدیدی به قایقرانی پیدا کرد. او هنگامی که نخستین باز یک قایق خرید 3 سال از پول شام مدرسه خود را ذخیره کرده بود و پس از آن دنیای حرفه ای او در زمینه قایقرانی آغاز شد.

 

او پس از ثبت رکورد خود وارد مسائل اقتصادی شد و مدل های مختلف اقتصادی را ارائه و مطرح کرده است. او معتقد است که مدل اقتصادی جهان خطی است و از منابع زمینی نیازهایمان را دریافت کرده و چیزهایی را با آن ها می سازیم و سپس آن ها را دور می ریزیم، اما او به اقتصاد چرخه ای معتقد است که محصولات در آن قابل بازیافت باشند!

در حال حاضر

 او در حال حاضر به فعالیت های اجتماعی و اقتصادی  مشغول است. الن چندین جمله مشهور دارد که نخستین جمله را شاید شنیده باشید.

 " زندگی یک سفر است نه یک مقصد "

" من هرگز کسی نبودم که از شهرت لذت ببرد و همیشه از حمایت هایی که از من می شد سپاسگذار بودم. استقبال گرم در وطن هنگامی که از سفر دوردنیا برمی گشتم بسیار شگفت انگیر بود. موضوع شهرت نیست بلکه اشتیاق فوق العاده انسانیست. زندگی زمانی که بر اساس شهرتتان کار می کنید واقعی نیست. زندگی واقعی جای دیگریست و نحوه اداره آن مهم است. " 

الن مک‌آرتور
الن مک‌آرتور

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....