رالی بزرگ اروپایی‌ها در نوار شمالی ایران

قرار است تا 70 گردشگر اروپایی به وسیله ی 35 خودرو ، نوار شمالی ایران را در 8 روز طی کنند.

مجری این رالی ، ابراهیم پور فرج ، در مصاحبه ای که با خبرنگار گردشگری ایسنا داشته است ، در این مورد گفته :

 این رالی با حضور گردشگرانی از کشورهای فرانسه ، بلژیک ، پرتغال ، آلمان و اسپانیا به مدت هشت روز در نوار شمالی کشور برگزار می‌شود.

طبق صحبت های او ، طی این اتفاق قرار نیست که این گردشگران در ایران مسابقه ی اتومبیلرانی برگزار کنند ، بلکه در چهارچوب قوانین رانندگی و رعایت مسائل زیست محیطی به صورت دسته جمعی ، این مسیر را طی می کنند و در طول این مسیر در روستاها و مناطق گردشگری کشور توقف خواهند داشت تا فرصتی برای آشنایی با مردمان محلی و آثار تاریخی و فرهنگ آن ها داشته باشند.

همچنین ابراهیم پورفرج در این باره افزود :

سفر این گردشگران که بیشترشان هم فرانسوی هستند، از کشور فرانسه آغاز شده است. آنها روز دوشنبه ( ۲۴ خردادماه ) از مرز بازرگان به ایران وارد شدند و قرار است از استان‌های آذربایجان غربی ، شرقی ، اردبیل ، گیلان ، قزوین ، البرز ، مازندران ، تهران ، سمنان ، گلستان ، خراسان رضوی و شمالی گذر کنند و در پایان روز هشتم از مرز باجگیران خارج شوند.

این یکی از بزرگترین رالی‌های گردشگری است که تا کنون برگزار شده است.

همچنین او در مورد موانعی که بر سر ورود خودروهای گردشگری به کشور وجود داشت ، افزود :

در هر حال مشکلاتی در مرز وجود دارد که اصلاح آن زمان می‌برد. در نشست اخیری که با رییس گمرک ایران داشتیم، این مساله مطرح و قرار شد پیگیری‌هایی برای رفع مشکلات مرزی هنگام ورود خودروهای گردشگران صورت گیرد.

رالی بزرگ اروپایی‌ها در نوار شمالی ایران

#اخبار روز گردشگری را در کارناوال دنبال کنید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....

X