سریع ترین پرواز بر روی اقیانوس اطلس | گینس های گردشگری

در اینجا نگاهی داریم به سریع ترین پروازی که تا به حال از فراز اقیانوس اطلس انجام شده است.

در قدیم استفاده از هواپیما برای مسافرت نوعی سفر لوکس و فاخر به حساب می آمد، اما امروزه بیشتر از وسایل نقلیه ی هوایی و هواپیما و جت ها برای صرفه جویی در زمان استفاده می کنند، اما سریع ترین پروازها هم به رقابتی چالش برانگیز میان خلبانان تبدیل شده است و نوعی قدرت نمایی میان آن ها است.

برای ثبت رکورد در گینس هم تا به حال رقابت های زیادی میان خلبانان انجام شده است که پر سرعت ترین پرواز روی اقیانوس ها هم از همین رکورد هاست، شاید سفر از نیویورک به لندن با هواپیما که مسیری 5 الی 6 ساعته است در 1 ساعت و 54 دقیقه تنها یک رویا باشد اما جالب اینجا است که این رویا به حقیقت پیوسته.

خلبان نیروی هوایی آمریکا جمیز وی ( James V ) در سال 1974 میلادی توانست فاصله ی میان این دو پایتخت بزرگ را در زمانی حدود 2 ساعت طی کند، میانگین سرعت او در این پرواز حدودا 5،570.80 کیلومتر بود که البته یک بار به دلیل تجدید سوخت سرعتش را بسیار کم کرد.

او برای پروازش ار ارتفاع معمول بالاتر رفت زیرا در ارتفاعات بالاتر هوا رقیق تر است و تبعا سرعت هم بیشتر می شود.

نکته ی جالب در رابطه با این رکود این است که از سال 1974 میلادی که این پرواز در گینس ثبت شد تا به امروز و با گذشت این همه سال هنوز این رکورد شکسته نشده است و به قوت خود پا برجاست، خلبانان زیادی تلاش کردند که با سرعت بیشتری اقیانوس اطلس را بپیمایند اما هرگز موفق نشدند.

شکستر رکورد جیمز از سخت ترین رکوردهای ثبت شده در گینس است.

جدول گینس

رکورد دار نیروی هوایی آمریکا
مکان اقیانوس اطلس
زمان ثبت رکورد 1974
سریع ترین پرواز دنیا

#رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....