فاکسیان | سیاح و راهب بودایی

این بار در مشاهیر گردشگری با فاکسیان، سیاح و راهب بودایی اهل چین آشنا خواهیم شد. 

دلیل شهرت

 عمده دلیل شهرت این راهب بودایی سفر او با پای پیاده از کشور چین به هندوستان بود! اگر به دوره تاریخی و زمان سفر فاکسیان نگاهی بیاندازید عجیب بودن این سفر را درک خواهید کرد. سفر وی دارای انگیزه های مذهبی بوده و در طی سفرهایش از بسیاری از سایت ها و امکان مقدس بودایی واقع شده در کشورهای پاکستان، هند، نپال، سریلانکا و بنگلادش بازدید کرده است. جمع آوری متون بودایی یکی دیگر از انگیزه های سفر او بود.

سفرنامه مشهور وی را نیز نباید فراموش کرد؛ در سفرنامه فاکسیان اطلاعات مفیدی از امپراتوری بوداییان، نوع و شیوه های زندگی بوداییان و تاریخ و جغرافی کشورهای جاده ابریشم، وجود دارد.

تولد

 وی سال 337 میلادی در استان شانشیدر شهر چانگجی چشم به جهان گشود. شانشی استانی شرقی در چین می باشد که بخش بزرگی از دیوار چین در شمال این استان قرار گرفته است.

(برای آشنایی بیشتر با دیوار چین می توانید مطلب دیوار چین | اژدهای خفته در کوهستان را مطالعه کنید.)

زندگی 

سفرهای او پس از فراگیری آموزه های دینی و مذهبی آغاز شد. فاکسیان در اوایل قرن پنجم میلادی در دوره حکومت چاندراگوپتا دوم از هند بازدید کرد و پس از آن عازم سریلانکا شد.

وی ادعا می کند که شیاطین و اژدهای واقعی ساکن سریلانکا هستند!! پس از اقامتی 2 ساله در سریلانکا با کشتی به چین بازگشت و باقی عمر خود را صرف جمع آوری، ویرایش و ترجمه متون دینی کرد.

مرگ

 در نهایت فاکسیان 83 ساله (422 میلادی) در شهر جیانگژو چین درگذشت.

فاکسیان
فاکسیان

تصویری از مسیر سفرهای فاکسیان

فاکسیان

#مشاهیر گردشگری جهان را در کارناوال بشناسید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....