اولین مردی که به فضا رفت | گینس های گردشگری

در اینجا شما را با فضانورد یوری گاگارین که اولین کسی بود که به فضا سفر کرد آشنا خواهیم کرد.

سفر به فضا و سیارات دیگر هم از موضوعات چالش برانگیز در رکوردهای گینس می باشد، اولین کسی که به فضا رفت که بود؟ اولین کسی که به مریخ رفت که بود؟ اولین زنی که به فضا رفت چه نام داشت؟ و هزاران موضوع دیگر که درباره ی فضا در گینس ثبت شده است.

در تاریخ دوازدهم آوریل سال 1961 میلادی فضانوردی به نام یوری گاگارین ( Yuri Gagarin ) از اتحاد جماهیر شوروی ( روسیه ی امروزی ) به عنوان اولین انسان از مدار زمین خارج شد، و به عنوان کسی که برای اولین بار پای به دنیایی جدید گذاشت نامش در فهرست گینس ثبت شد و رکوردی را جاودان کرد که هرگز شکسته نخواهد شد.

بازگشت سالم گاگارین به زمین یکی از نقاط عطف تاریخ ماست که سبب باز شدن دریچه ای نو و شروع رقابت به روی فضانوردان جهان شد، یوری در سال 1934 میلادی در کلوشینو در استان اسمولنسک در اتحاد جماهیر شوری چشم به جهان گشود، پدر او یک نجار و مادرش شیر فروش بود.

او د رمدرسه ی فنی و حرفه ای به مطالعه ی هنر ریخته گری پرداخت اما در جوانی وارد دانشگاه هوا فضا شد و برای اولین بار در سال 1955 میلادی سوار هواپیما شد و اولین تجربه ی هوایی خود را به دست آورد، زمانی که نوبت به سربازیش رسید هم به عضویت نیروی هوایی شوروی در آمد و خلبان هواپیماهای جنگنده شد.

او در سال  1960 میلادی عضو پروژه ی مرکوری ایالات متحده آمریکا شد که هدف این پروژه فرستادن یک انسان به فضا بود و گاگارین به عنوان اولین فضانورد برای سفر به فضا انتخاب گشت، البته او میان 20 نفر دیگر که برای این کار کاندید بودند برگزیده شد.

از نکات جالب درباره ی سفر گاگارین به فضا این بود که او در طول سفرش کاملا آرام بود و هیچ استرسی نداشت، نبض او را در هنگام این سفر فضایی ثبت شده که 64 تپش در دقیقه بوده است.

برای آشنایی بیشتر با یوری گاگارین، مطلب یوری گاگارین | نخستین مسافر فضا را بخوانید.

جدول رکورد گینس

رکورد دار یوری گاگارین
مکان روسیه
زمان ثبت رکورد 1960
اولین فضا نورد
یوری گاگارین

#رکوردهای گینس گردشگری را در کارناوال بخوانید.

دیدگاه ها : 0
account_circle
email

لطفا منتظر بمانید ....